Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-nál az otthon nyomtatott...

A MÁV-nál az otthon nyomtatott jegyeken is olyan vonalkód lesz, mint a lenti videóban 0:30-nál?


2015. dec. 27. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. QR kód.
2015. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most van QR kód, de ami a videón van, az nem QR kód, hanem ún. PDF417 kód.


[link]


Beszállókártyákon láttam ilyet és azért kérdezem, mert reptéren ezt a kódot egy pillanat alatt hiba nélkül beolvassák, viszont a vonaton a kalauzok nagyon sokat szerencsétlenkednek a QR kód beolvasásával. Arra vagyok kíváncsi, hogy lesz-e előrelépés ebben.

2015. dec. 28. 00:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Arról nem szólt még egyik hír sem, hogy az e-ticket-et is átalakítják-e. Szerintem nem, mert ez a projekt nem erről szól, az e-ticket működik a jelenlegi formájában.


Egyáltalán nem biztos, hogy ez a típusú kód jobban kezelhető. A reptéren egy fix, valószínűleg ilyen kódra optimalizált készülék olvassa be a kódokat, nem a mozgó vonaton, változó fényviszonyok mellett, ki tudja, milyen gagyi telefonnal kell ezzel szenvedni. Ezért kár ilyen összehasonlítást csinálni.


Én most direkt kipróbáltam egy univerzális kódolvasó app-pal a telefonomon, hogy az általad linkelt képről mit milyen gyorsan tudok beolvasni. A leggyorsabb a QR volt, a második az Aztec, és a PDF417-et nem is sikerült beolvastatni - de ezt sem könyvelem el sikertelenségnek, mert nyilván nem erre van optimalizálva a telefon meg az app.


Emellett kipróbáltam egy e-ticket QR kódját, ugyanazzal a telefonnal. Nekem azt is minimális szenvedéssel sikerült beolvastatni.


Viszont ezeknek az e-ticketeknek akkora az adattartalma, hogy borzalmas. Szóval PDF417-ben sem valószínű, hogy egy kis képet kapnánk, amit valószínűleg megint csak nem lenne olyan egyszerű beolvasni. A reptéren egy rövidke kódot olvasnak be, ami alapján az adatbázisból kikeresik az adatokat. Az e-ticket fel van készítve az offline működésre, vagyis ha nincs kapcsolat a vonaton az adatbázissal. Emiatt a kód tartalmazza - kódolva - a jegy adatait, ami miatt megnő az adattartalom.

2015. dec. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Korábban azt olvastam, hogy kapnak "rendes" leolvasót a kalauzok, illetve, hogy egységes értékesítési rendszer lesz, innen gondoltam.
2015. dec. 28. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:
LG f6 keszulekkel olvassuk le az otthon nyomtatott jegyeket.. ezzel adunk jelenleg jegyet is. (Ezen van rajta au mjr3 program s minden tudnivaló.. ha a qr kodot nem sikerül beolvasni,van rajta egy civ felirat s utána egy kodsor,azt kell begépelni... s kiad minden adatot a jegyrol..
2016. febr. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És nem fogtok kapni rendes kódleolvasót?
2016. febr. 6. 09:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogunk kapni. De ez teljesen jó, mobiltelefon méret. Minden tudnivaló rajta van.Szép és jó ez az új JÉÉÉÉ rendszer, de mivel folyamatos netet igényel macerásabb. Mig ez a mostani rendszer, csak bluetooth kapcsolatot igényel..
2016. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!