Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagyon szeretnék mozdonyvezető...

Nagyon szeretnék mozdonyvezetőként dolgozni, hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Sziasztok

köszönöm hogy vetted a fáradságot és benéztél :) remélem tudsz segíteni akármivel, akárcsak egy jó tanáccsal.

kis fiúként nagyon szeretem volna mozdonyvezető lenni csak a sors úgy hozta hogy, más irányt vett az életem :)

De most már úgy érzem ideje lenne elkezdenem azt csinálni amit tényleg szeretnék és ebbe kérek tanácsokat.

Hol lehet jelentkezni? Tudom hogy ez tanfolyam de nem találtam sehol sajnos :/

Mi ennek a folyama? Jelentkezek majd behívnak vagy hogy van ez? Hogy lehet rá készülni?

Ha lehet minden írjatok le róla , remélem nem nagy kérés :)

Köszönök mindent előre is :)



2016. márc. 31. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Gondolom most is valami hasonló úton kellene elindulni, mint azt egy évvel ezelőtti felhívásban közzé tették:


[link]


[link] --- talán itt érdeklődj.

2016. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Fura dolgokat írsz. Én beírtam a keresőbe, hogy mozdonyvezető képzés, és adott egy halom találatot, köztük pl. ezt:


Mozdonyvezető gyakornok munkakörbe keresnek munkatársakat.

Íme a vállalat hirdetése:

„Feladata:

16 hónapos tanfolyam során a dízel- és villamosmozdony, motorkocsi vezetésével kapcsolatos ismeretek, a vontatójárművek kiszolgálásával és vezetésével összefüggő műszaki és forgalmi jellegű tevékenységek és arra vonatkozó jogszabályok hatósági utasítások munkáltatói utasítások és rendelkezések teljes körű elsajátítása, hatósági vizsgák megszerzése.

A stratégiai és üzleti célok megvalósulása érdekében, határozott idejű képzési folyamat során a belföldi forgalomban résztvevő vonatokon a dízel- és villamosmozdony motorkocsi vezetői tevékenység ismereteinek, feladatainak elméleti, gyakorlati elsajátítása és a vizsgák sikeres letétele a szakember utánpótlás biztosítása érdekében.

A munkakör betöltésének feltételei:

érettségi,

orvosi alkalmasság,

3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány.

A felvételnél előnyt jelent:

műszaki végzettség

számítástechnikai alkalmazások felhasználó szintű ismerete,

a MÁV-START Zrt.-nél vagy annak jogelődjeinél, a MÁV-GÉPÉSZET Zrt.-nél és a MÁV-TRAKCIÓ Zrt.-nél korábban fennálló, nem a munkavállaló önhibájából megszűnt munkaviszony,

a jelentkező a MÁV-START Zrt. munkavállalójának gyermeke, illetve házastársa (élettársa),

a MÁV Zrt.-nél, vagy annak többségi tulajdonában álló gazdasági társaságnál korábban fennálló, nem a munkavállaló önhibájából megszűnt munkaviszony.

Várjuk azok jelentkezését, akik vállalják:

a 16 hónapig tartó komoly tanulást és a magas követelményeket támasztó hatósági vizsgák letételét,

az általánostól eltérő megszakítás nélküli munkarendben történő foglalkoztatást,

változó munkakörnyezeti feltételek melletti munkavégzést.

Munkavégzés telephelye: Budapest-Nyugati, Budapest-Keleti, Budapest-Ferencváros, Budapest-Déli, Szolnok, Székesfehérvár, Dunaújváros, Pusztaszabolcs.

A képzéssel kapcsolatos feltételeket a munkaszerződés részeként rögzítik.

Jelentkezési határidő: 2015. március 24.

Jelentkezés szakmai önéletrajz és motivációs levél megküldésével az alábbi e-mail címre: mozdonyvezetogyakornok2015@mav-start.hu

Bővebb felvilágosítást ad:

Zsibrita Melinda 1/511-8342

Bodó Ilona 1/511-4909”


Meg ilyent:

[link]


De válogass magad is:


[link]

2016. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Magánvasutakhoz menj, ez csak egy ötlet, ott jobb a kreset mint MÁV-nál.
2016. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Először is olvasgasd ezt a fórumot:

[link]


Másrészt meg keress rá ezekre: jelzési utasítás, forgalmi utasítás. Ezt már most elkezdheted böngészni. Persze ezen kívül még más is lesz, de gondolom ezeket is kell tudni.

2016. ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Remélem sikerül megvalósítani az álmom :)
2016. ápr. 6. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Kolléga most ment át Kárpáthoz, ugyanannyi szolgálattal a havi nettója egy 100-assal több. lehet ha legközelebb lesz megint hely, jelentkezek én is.
2016. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!