Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti hogy bírjátok a légkondit...

Ti hogy bírjátok a légkondit a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Én nagyon nehezen. Nagyon rossz, amikor fentről közvetlen közelről a nyakamba kapom a hideg levegőt. Néha még rosszabb, mint izzadni a melegben. Olyan hülyeség, hogy a jégverem a natúr kánikula között nincsen valami épeszű átmenet.

2016. máj. 27. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Élvezem. Mindig igyekszem közvetlen alá állni.
2016. máj. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ki lehet tapasztalni, hol a befúvás és hol kisebb a légmozgás. Például ablak mellé ne ülj, ott jó eséllyel kapod a nyakadba.
2016. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Én élvezem, nincs gondom a légkondival.
2016. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy ha vasuti kocsi ha busz, ott azért elég nagy területet kell hűteni, elkerülhetetlen hogy valahol hidegeb valahol melegebb elgyen.
2016. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MZ.per.X ***** válasza:
92%

Buszon nem olyan vészes, legfeljebb leszállok.


Vonaton én is utálom mikor ablak mellett ülök, és kb pulóvert kell felvegyek, pedig kint 30+ fok van.

2016. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is sokszor úgy érzem, hogy fel kell vegyek pulóvert, sálat. De röhej meleg ruhát magammal vinni tomboló nyárban. Tömött buszon nem én választom meg, hogy hova állok. Üresen meg minek álljak. Ma leültem egy kettős ülés ablaktól távolabbi ülésére. Félúton átültem a másik oldalra, így egyformán fagyott le a két oldalam. Hosszú volt az út, fájt a hátam a végére.


Értem, hogy kell a légkondi, de mehetne kisebb fokozaton is.

2016. máj. 28. 00:25
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Én városi közlekedésben ellenzem. Ott a Tátra T5C5 villamos, az ülő és az álló utasok szintjén is ablakok, van légmozgás, aki pedig nem bírja a huzatot, van kevésbé huzatos része is a villamoskocsinak. Igaz, hogy a benzingőzös levegő jön be, de legalább jön be a benti elhasznált, szén-dioxiddal teli levegő helyett új adag.


A klímával az a bajom, hogy a klímás járművek 95%-ában télen-átmeneti időszakban-nyáron (ugye folyamatosan megy, vagy fűt, vagy hűt, vagy keringtet) elhasznált, fülledt, nehéz levegő van. Az ajtók nem mindenhol nyílnak és tele van a jármű szélfogóval, szellőzés semmi. Aki érzékeny az elhasznált levegőre, annak nem túl kellemes. Annak se egészséges, aki nem érzékeny erre.

Magával a hűtéssel az a bajom, hogy nekem csak akkor kellemes, ha túl hideg. Akkor lehűt engem is (inkább a hideget szerető ember vagyok), de ugyebár egészségtelen. Ha úgy van beállítva, hogy nem túl hideg, akkor nekem az első pár másodpercben jó, utána még jobban izzadok, mint odakint és szenvedek az elhasznált levegőtől.

Egyébként bolt/bank/posta/pláza/hipermarket-dologgal ugyanígy vagyok. Fülledt és télen melegem van, nyáron vagy melegem van, vagy nem, de az azt jelenti, hogy túlhűtöttek és az emberek megfázhatnak/ízületeik bánhatják.


Helyközi/távolsági közlekedésben viszont sajnos inkább muszájnak tartom.

Egy 50 km/h-val menő villamoson az ember mellett van az ablak és kellemesen hűti. Egy vonat megy 100-120 km/h sebességgel. Vagy csak az ablak felső része nyitható, nem tépi le az ülő utas fejét, viszont sz.v.sz. semmi hűtő hatás nincs, az emberek izzadnak és legyezik magukat a vonaton. Vagy teli ablak és légkondi.

2016. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
45%

Nem a légkondival van a baj...

Az az élmény amikor olyan ember utazik a járművön aki mosdatlan, kellemetlen szagú, ruhája koszos. Mivel nem lejet ablakot nyitni ez a levegőarad bemt és ezt lehet érezni az egész járművön......

2016. jún. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól. Múltkor MB Conecton utaztam,ablak mellett ültem,fullon tolta a légkondit,és nem zavart,tök jó érzés ahogy az a több tonna hideg a fejemre ömlik XD
2016. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretem, légkondis utazás után mindig beteg leszek. És nagyon durva, de sokszor már áprilisban nyomatják.
2018. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!