Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidéki vagyok, először utazok...

Vidéki vagyok, először utazok Pestre egyedül, nem igazán vagyok képben, mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval, a barátom külföldi és most jön először Magyarországra repülővel. Elhozhatnánk kocsival is, de úgy döntöttünk, hogy inkább egyedül megyek el érte. Már találtam egy megoldást arra, hogy hogyan jutok el a reptérre, és ugyanazon az úton visszafele. Ez pedig: Népliget -> Köki -> Ferihegy. Ahogyan néztem a Köki-hez jutáshoz a 3-as metrót kéne használnom, és hazafele úton sem nagyon érintenénk a belvárost. Nem tud valaki valami olyan útvonalat ajánlani, ami a város szebb részein visz át minket? Mivel este lesz és csomag is lesz nála ezért nem tudunk majd várost nézni, viszont jó lenne, ha a városnak a szebb részleteit is láthatná hazaúton, és ha nem a 3-as metróval kéne jönnünk...x) A másik lehetőség, hogy a Déli Pályaudvarra megyünk, de oda nem igazán tudom, hogy hogyan jutok el a Kökitől...:(


Még egy kérdés:


Lehet olyan jegyet venni amit használhatok a metrón és a 200E buszon is? Olvastam, hogy többfajta jegyet is lehet venni, valamelyiket villamoson is lehet használni, nem tudom, hogy buszon is lehet vagy ezek hogy működnek... Csak az lenne a cél, hogy vegyek előre 3 jegyet, 1-et felhasználnék metróra + a buszra, 2-vel meg visszajönnénk ketten, ugyanúgy buszra + metróra. Ez így lehetséges?


Köszönöm a válaszokat! :)



2016. dec. 31. 04:35
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
40%

A Kökiig nem tudod megúszni, csak a 200-as busz van. Esetleg mehettek vonattal a Nyugatiba, de az is a Kökin megy keresztül. Szerintem még jobb is a 3-as metró, mert akkor nem látja a felszínen a külvárost :D


Van átszállójegy azt hiszem, de az mintha csak fél óráig lenne érvényes, az meg rövid.

2016. dec. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Arra már rájöttem, hogy a Kökit nem tudom megúszni, csak abban nem vagyok biztos, hogy tudok-e olyan jegyet venni amit a 200-as buszon is tudok használni, tehát nem kell újat venni, mikor átszállok metróról.:D
2016. dec. 31. 07:10
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

Van átszállójegy.

[link]


Ezzel tudsz egy metró+busz kombót csinálni, tehát akkor ebből kell 3-at venned. Olvasd el, hogy kell érvényesíteni.

2016. dec. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. dec. 31. 08:07
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A másik lehetőség:

Köki 3. metró - Deák tér 2. metró - Déli p.u.

2016. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Ha nagyon várost akarsz mutogatni, akkor szálljatok le a metróról a Corvin negyednél vagy a Nyugatinál, és menjetek villamossal a Széll K. térig. Onnét meg egy megálló a Déli pu. metróval. Én inkább 10 db-os gyűjtőjegyet vennék, mert akkor nem kell variálni az átszállásoknál. és csak pár Ft-tal drágább.


Vagy ha a Corvinnál szálltok le, akkor villamossal a Mórcz Zs. körtérig, és onnét 61-es villamossal a Délibe, bár az Alkotás út nem olyan látványos mint a Körút.

2016. dec. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha a népligettől mentek haza akkor nem igazán van lehetőség városnézésre. Nem csak azért, mert a metró az egyetlen ésszerű utazási forma, hanem azért sem, mert Lőrincen és Kispesten kell átutazni. Na ott aztán nincs semmi látnivaló.


Ha a déliből is haza tudtok utazni akkor van pár opció:

- S36-os vonattal a Ferencvárosi megállóig, onnan pedig elsétáltok a Közvágóhídhoz (kb. 5 perc séta). Innen végig tudtok menni a Dunaparton ameddig csak akartok villamossal (de leginkább a Kossuth Lajos téren érdemes átszállni a piros metróra és onnan pikk pakk a déliben vagytok)


A fenti opciót millió variációban előadhatod a belvárosban, akár a Petőfi hídnál átszálltok a körúton a 4/6 villamosra, stb.


De semmi nem lesz se gyorsabb se egyszerűbb / kényelmesebb, mint a kék + piros metró

2016. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszokat, ment mindenkinek a zöld! :)
2016. dec. 31. 09:42
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az előző írta a Kossuth Lajos téri metrómegállót, de jó ideje lezárták!
2016. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
En taxiznek inkabb hazafele, lehet dragabb, de konnyebb a csomagok miatt is, es igy is el kell koltened egy csomot a vonaljegyekre szerintem.
2016. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!