Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire etikus, hogy Budapesten forgalmival holnap ingyen lehet utazni?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem teljesen etikátlan. Én már azzal sem tudok teljesen egyetérteni, hogy tegyük teljesen ingyenessé a tömegközlekedést szmogriadó alatt, de arra még azt mondom, hogy lehet pozitív hatása, ha sokan leteszik emiatt a kocsit (főleg, akiknek nem muszáj).


Ez viszont egész más helyzet: azok kapnak ingyenes tömegközlekedési lehetőséget, akiknek amúgy is MUSZÁJ letenni a kocsit. Mintha valami alanyi jog lenne autóval járni, és most meg kéne váltani, hogy nem mehet valaki autóval.


Miért? Ez milyen megfordított logika?


2017. jan. 25. 18:56
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

# 30


A buszozás sem alapjog. BKV sztrájk alatt nem emlékszem, ahogy az autósok ingyen használatra adták a kocsijukat, vagy legalább elkezdték volna felszedni a buszmegállóban álló embereket.

2017. jan. 25. 20:22
 32/41 A kérdező kommentje:

# 28


Ezzel nem mondtál el semmit, csak érvelésre képtelen vagy, és inkább mondasz egy közmondást. Abszolút nem vág ide, én aztán nem akarom, hogy másnak rossz legyen.

2017. jan. 25. 20:23
 33/41 anonim ***** válasza:
ha nem akarod akkor miért érzed igazságtalannak az ingyen utazást smogriadó alatt
2017. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
62%

A BKV-sztrájk után meghosszabbították a bérletek érvényességét. Akkor gondolom ezzel sem értesz egyet, hiszen milyen alapon kaptak töbletszolgáltatást a bérletesek.

Az autósok azért fizetik az adókat (gépjárműadó, biztosítás, üzemanyagon jövedéki adó, ÁFA, stb.), hogy használhassák azokat a közúton. Ez egy szép gesztus az államtól, hogy valamilyen módon próbálja kompenzálni őket. Egyébként akiknek munkaeszköz a kocsi, azok kitörölhetik az ingyen bkv-val...

Továbbra sem értem, hogy ez miért lenne etikátlan, ez nem töbletjog, hanem egy elvett jog kárpótlása, hasonlóan a bkv-sztrájk utáni bérlethosszabbításhoz.

2017. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem úgy lenne korrekt, ha MINDENKI ingyen utazna. Hogy a modern autókat se indítsák be, meg ne legyen a forgalmikkal ez a bohóckodás. De akkor meg azokkal lenne kitolva, akik kifizették a drága bérletet.
2017. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Donald J. Trump ***** válasza:
0%
2020-tól nem is lehet majd vegyestüzelésű noname "haver heggesztette" kazánokat forgalmazni (csak mondjuk akinek fűtésre is alig telik azt nem elhet úgy vegzálni, mint aki autót is tud fenntartani) - meg van már a menetrend a leváltásukra. Az autókéra meg mindig is megvolt - a '90-es évek eleje óta létezik az EURO standard, most csak alkalmazzék ezt. Eddig is mindenki tudhatta, hogy retorziók érhetik, ha rossz környezetvédelmi besorolású az autója, nem volt semmi új a nap alatt ezzel. Az, hogy ezek az emberek kisírták maguknak az ingyen tömegközlekedést még nem a világvége - első éles szmogriadókor ennyi még belefér, legalább a kereslet találkozik a kínálattal.
2017. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
50%

Komolyan kérdezem miért zavar téged! Miben korlátoz? Pesten amúgy is mindenhol mindig sokan vannak a tömegközlekedésen csúcsforgalmi időben, ezek az emberek akkor is ott lennének ha fizetni kell érte mert KÉNYSZERBŐL megy. A jegyet is felmutatja és a forgalmit. Sokkal értékesebb és többe került mint a bérletek. Mi történik ez által veled? Nem örökre szól hogy ingyen utaznak, egyszeri dolog pár napig. Történt a te életedben emiatt változás?


Mondjuk azért lenne pl csak az elektromos tömegközlekedés megoldás, mert a busz is kibocsát (sokkal több mint amennyit az autó) káros anyagot. A taxik pedig pl olyan besorolásúak amik mehetnek!


Mi az hogy már megint?? Ez az első kommentem ennél a kérdésnél ember! És ésszerű hogy azt a sok pénzt senki sem akarja kifelé lapátolni az ablakon. Van jogsid? Autód?

A BKV se kötelező, lehet gyalogolni, bicajozni, rollerezni! Senki se várt ellentételezést, csak roppant kellemetlen annak aki pl éppen kijön a hónapban és erre közlik hogy vegye a jegyet, mert több napig fizették a jegyet az emberek azért és akinek nincs autója, csak pl társult vagy család együtt járt be, nem utazhat most sem ingyen, mert csak annak szól az ingyen akié a forgalmi, most kaptak egy ilyen gesztust, ennyi. Ez olyan mint a pótlóbusz ha gond van valahol (megtehetné hogy akkor old meg ahogy tudod... de nem!) segít és azon is utazhatsz a bérlettel.


Ez a társadalom és a tolerancia. Hol kedvez valakinek, hol nem, én se rúgok bele a diákokba mert ők fél áron mehetnek, én is tanulok nappal, mégse kapunk diákot csak aki bejárós az bérletet, felháborodhatnék hogy az én cipőmet ki fizeti, mert én gyalog járok be napi x km-t és tönkremegy benne. Ez van, így döntöttek. Legközelebb neked lesz jobb a helyzeted hogy pl a busz kikerüli a lezárást, tudták előre, az autós meg pl nem és nem ér be.

2017. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi gond vele.


Autós: Jól jár, ingyen utazhat, még így sem jár túl jól mert 1 forgalmival 1 ember utazhat ingyen és nem azért tartja fenn az autóját, hogy a garázsban álljon.


BKK utas, aki eddig is BKK-val ment: Megvette a bérletet, utazhat vele, semmivel nem jár rosszabbul, én napi szinten BKK-zom, nincs autóm, de nem tűnt fel, hogy nagyobb tömeg lenne a járműveken a szokásosnál, persze lehet, hogy ez Budapest más részein tényleg így van.

2017. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

# 38


Tehát szerinted teljesen lényegtelen, hogy valaki fizet-e a szolgáltatásért. A probléma az, hogy senki nem akar. De valakinek mégis kell.

2017. jan. 26. 19:39
 40/41 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem szűrted volna le a válaszokból, a probléma veled van.
2017. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!