Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire etikus, hogy Budapesten forgalmival holnap ingyen lehet utazni?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem teljesen etikátlan. Én már azzal sem tudok teljesen egyetérteni, hogy tegyük teljesen ingyenessé a tömegközlekedést szmogriadó alatt, de arra még azt mondom, hogy lehet pozitív hatása, ha sokan leteszik emiatt a kocsit (főleg, akiknek nem muszáj).


Ez viszont egész más helyzet: azok kapnak ingyenes tömegközlekedési lehetőséget, akiknek amúgy is MUSZÁJ letenni a kocsit. Mintha valami alanyi jog lenne autóval járni, és most meg kéne váltani, hogy nem mehet valaki autóval.


Miért? Ez milyen megfordított logika?


2017. jan. 25. 18:56
1 2 3 4 5
 21/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
41%

Azért aki egy ilyen döntés ellen van, az remélem rendszeres látogatója és lakója lesz a törökbálinti kórháznak.


Na igen. Sajószentpéter, meg úgy általában. Akinek akár csak egyel több IQ-ja van, mint egy pár rendőrcsizmának, az tudja, hogy nem az autók a legszennyezőbbek, viszont azok szennyezését is könnyebb meggátolni. Sokkal szennyezőbb például a fa- és széntüzelés. Próbáld ki azt nem fűteni 6-22 között. Vagy akár 22-6 között...

2017. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
76%

A kérdező a tipikus "irígymagyar", akik miatt itt tat az ország. Ha nekem szar, másnak se legyen jobb.


Egy vicc jut róla az eszembe:


Riport a pokoból. Nemzetek szerint külön vannak az emberek. Az újságíró benéz a német pokolba. A szokásos sztenderd pokol, nagy kondérokban embereket rotyogtatnak élve. Hatalmas táblák hirdetik ékes német nyelven: kimászni tilos. Fegyelmezett népség, nem másznak ki.


A következő bugyor az orosz pokol:

Usankás-pufajkás ördögök AK-47 géppisztolyokkal őrzik a kondérokat, senki nem megy sehova.


Magyar pokol: rotyognak a kondérok, senki nem őriz senkit.

-Itt nem szöknek meg az elítéltek? Se felirat, se őrség...

-Nincs szükség rá, ha egy megpróbál kimászni, a többiek visszahúzzák

2017. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

# 22


Jaja, ez a vicc mindenkinek eszébe jut, nem újdonság. Mondjuk ez a vicc nem erről a helyzetről szól, de mindegy.


Persze látom, hogy itt többnyire autósok válaszolnak, hiszen minden 2. ember sajnáltatja magát, mennyre drága az autó. Meg a tipikus szöveg, hogy "hát a régi szar BKV buszok".


Az autózás nem alapjog, ennyit. Ha én sokat költök gépfegyverekre, akkor háborodjak fel, hogy basszus, mennyit költöttem rá, és nem használhatom?

2017. jan. 25. 19:56
 24/41 anonim ***** válasza:
25%

Ez téged miben bánt? Érint bármiben? Hátrányt szenvedsz miatta? Nem drágították meg emiatt a bérletet vagy a jegyet, max több ember van a tömegközlekedési járműveken, de ez akkor is így van ha nincs ingyen, mert mindenkinek el kell jutnia A-ból B-be. Az autós nagyon sok mindent fizet: teljesítményadót, megvásárláskor is már sok hülyeséget, biztosítás, a benzinben rengeteg adó van pl útdíj abban is van, az állam rengeteget kap belőle, nem véletlenül 370ft körüli egy liter üzemanyag! És abból pl nem újítják fel az utakat ahogy kéne, mert elvileg abba is megy. Te se örülnél ha ezeket évente (több 100ezer is akár ez!) kiperkálod és közlik hogy nem használhatod, old meg és még fizess is ha melóba kell menned.

A nyugdíjasra is haragszol mert ő személyivel utazik ingyen? Ő is befizette amit kell, most ingyen jár. Ez egy nagyon szép gesztus, mivel nem látható előre, mikor lesz vége és könnyítés nekik. Mit szólnál ha kitalálnák hogy csak az elektromos tömegközlekedési eszköz működne és te pl csak busszal tudnál eljutni ahová kell(!) vagy az sem mehet és pl ingyen taxizhatsz a bérlettel? Az rögtön kéne és csend lenne.

2017. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező!


Mi is a problémád?

Tehát te, akár magad vagy szülők által, tök luxusban a WC-re is autóval közlekedsz, de az az autó, 20 millánál kezdődik...


És most az bántja a csőröd, hogy néhány csóró, akik örököltek egy millió éves talicskát, és kötelező módon nem használhatják, azok délután 4-től ingyen használhatják a BKV-t, miközben nap mint nap reggel 6-tól este 10-ig van a "szmogriadó". Vagy valami nevetséges betegség.....

2017. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

# 24


Miért zavar, hogy többen vannak ingyen? Most ezt komolyan kérdezed?


Már megint azzal jössz, mennyit fizetsz. De ezeket nem egy szolgáltatás után fizeted, hanem adóként, és persze teljesen önként, hiszen az autó nem egy alapvető eszköz az élethez, nem kötelező venni.


Biztos én sem örülnék, sok mindennek nem örülök, de le kell nyelni a dolgokat. Ha egyszer kitiltották a kocsimat, akkor azért nem várhatok ellentételezést.


Nem haragszom amúgy senkire, persze a nyugdíjasok ingyenes utazásával sem értek egyet, de az már más téma.


Miért találnák ki, hogy csak az elektromos közlekedési eszközök mehetnek? Ingyen taxizhatok bérlettel? Ezeket komolyan írod?

2017. jan. 25. 20:07
 27/41 A kérdező kommentje:

# 25


Én nem közlekedek autóval. Azt hittem, ez egyértelmű azok után, ami itt a hozzáállásom. Szerintem mindenféle autót ki kellene tiltani Budapest bizonyos részeiből, és persze behajtási díj kellene egy nagyobb részre.


Tudom, a csórók mindig csak örökölnek valamit, szegények. Máskor tönkreteszik a várost a kocsijukkal (nem csak ők a szar kocsikkal közlekedők, hanem mindenki), most meg ingyen tömegközlekedés kell.


Azt nem tudom, honnan veszed, hogy csak délután használhatják ingyen, a szmogriadó alatt most már végig ingyen használhatják.

2017. jan. 25. 20:11
 28/41 anonim ***** válasza:
51%

Te nagyon irigy, és rosszindulatú ember vagy.


Röviden: Ha az én tehenem megdöglött akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is.


Vagyis (rosszul fogalmaztam):


Az én tehenem még él, de a szomszéd tehene dögöljön meg.


Asszem ezzel minden elmondtam.

2017. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
19%

kérdező valami busz-fan lehet, még a nyuggereket is ledobálná a buszról.

ilyen miniszter kéne nekünk, kíváncsi lennék még milyen dolgokat változatnál meg.

2017. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

És a buszozás miért alapjog, ha az autózás nem?

Valahogy közlekedni kell.

Szerintem igenis jogos és etikus, hogy aki nem használhatja az autóját, amibe sokat befektetett, az kap valami kárpótlást.

De ennyi erőből semmi sem etikus. Pl. hozzáértők szerint a tüzelés sokkal jobban hozzájárul a szmoghoz, mint a gépjárművek.

2017. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!