Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire etikus, hogy Budapesten forgalmival holnap ingyen lehet utazni?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem teljesen etikátlan. Én már azzal sem tudok teljesen egyetérteni, hogy tegyük teljesen ingyenessé a tömegközlekedést szmogriadó alatt, de arra még azt mondom, hogy lehet pozitív hatása, ha sokan leteszik emiatt a kocsit (főleg, akiknek nem muszáj).


Ez viszont egész más helyzet: azok kapnak ingyenes tömegközlekedési lehetőséget, akiknek amúgy is MUSZÁJ letenni a kocsit. Mintha valami alanyi jog lenne autóval járni, és most meg kéne váltani, hogy nem mehet valaki autóval.


Miért? Ez milyen megfordított logika?


2017. jan. 25. 18:56
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
41%

" Míg akik egész évben kvázi élhetetlenné teszik a várost a füstölgéssel meg az általuk okozott dugókkal, azok hirtelen ingyenességet kapnak a semmire. "


Bocsi, de a közlekedésnek nem sok köze van a Szmoghoz..

Inkább a mindenféle szeméttel tüzelésnek, meg hogy bálás angol rongyokkal fűtenek az emberek, meg midnenféle szeméttel amit találnak.


Néha érdemes ránézni az időképen a szmogtérképre, a vidéki városoktól az állad leesik, amikor estefelé bedurrantják a kályhákat!

2017. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

# 4


Az nem érv, hogy sok pénzt visz el. Ha valami sok pénzt visz el, azt alanyi jogod van használni?


Az adós érvről már leírtam, hogy szerintem miért nem áll meg.


A méregdrága jegy helyett lehet venni napi- vagy hetijegyet.


Azért nem etikus, mert többletjogod ad a semmire. Engem személy szerint azért zavar, mert Budapesten gyakorlatilag nem lehet meglenni az autók miatt, legalább kétszer annyi kocsi közlekedik, mint amit természetesen elbírna a város. És akkor most még be is kell nyalni az autósoknak.


# 5


BKK busz mögött mikor mentél? A BKK-nak nincsenek is buszai.


Amúgy meg van pár régebbi motorral szerelt busz, de már egyre kevesebb. Az az 50-100 jármű, ami nem felel meg a normáknak, kvázi semmi. Hány autó is közlekedik naponta Budapesten?

2017. jan. 25. 19:21
 13/41 anonim ***** válasza:
72%

Valóban nincs súlyadó, mert már gépjárműadó név alatt fut :)

Amúgy teljesen ugyanaz, s évente fizetendő!


[link]

2017. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, látszik, hogy nincs autód. Súlyadó már nincs, felváltotta a teljesítményadó. Az üzemanyagnak van elég jelentős adótartalma. A biztosításnak szintén. És a fenntartás minden elemének. Nem volt kötelező a város(ok)nak felajánlani ezt a kárpótlást, de úgy gondolom, szép gesztus volt, ha már ilyen kényszerhelyzetbe kerültek az autósok.

Mondom ezt úgy, hogy sem a lakóhelyem, sem az autóm kv.-besorolása alapján nem tartozom a kedvezményezettek közé.

Te viszont roppant kicsinyes emberke lehetsz.

2017. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
73%

# Súlyadó már nincs is, szóval már elméleti szinten sem azért fizetnek adót az autósok, hogy ők mehessenek az utakon.


Igazad van testvér, nincs súlyadó. okosan teljesítményadónak hívják.


# Míg akik egész évben kvázi élhetetlenné teszik a várost a füstölgéssel meg az általuk okozott dugókkal, azok hirtelen ingyenességet kapnak a semmire.


Élhetetlenné teszik, mi? Az ikarusz buszok azok nem, meg a gyárkémények is okádják magukból az egészséget....


# Persze, logikailag ez lenne a megfelelő, csak már szerintem eleve elcseszett az egész "forgalmival ingyen" ötlet. Mindenkinek ingyen, az még elfogadható is lenne, hiszen arra sarkallná az embereket, hogy tegyék le a kocsit.


Szóljál érte állambácsinak, hisz magyarország erősödik, nem?



Neked egyetlen bajod, hogy dögöljön meg a szomszéd lova is.


Ja, nem vagyok pesti, mielőtt feltételezed, kb a közelébe nem megyek, mert utálom.

2017. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
37%

[link]


Ajánlom a térkép jelenlegi állapotának tanulmányozását...


Ugye senki sem hiszi, azt hogy most 19:25-kor országos csúcsforgalom van!?!

2017. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
64%
meg igazából csak pár napról van szó, vége a szmogriadónak azt visszaülnek a kényelmes autoikba és már téged sem fognak zavarni
2017. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
24%

Főleg Sajószentpéteren ahol 440% os a szmog!

Hűűű mekkora csúcsforgalom lehet :D


Ugye?

2017. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
72%

"Azért nem etikus, mert többletjogod ad a semmire"


Előtte hipp-hopp elvették az autóval való közlekedés jogát. (Hogy okkal vagy ok nélkül az más kérdés, nem is értek hozzá, így nem véleményezem.)


"Engem személy szerint azért zavar, mert Budapesten gyakorlatilag nem lehet meglenni az autók miatt, legalább kétszer annyi kocsi közlekedik, mint amit természetesen elbírna a város."


Ez igaz, meg tízszer annyi ember. Kerülöm is, ha csak lehet.

2017. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező! Hogy te mennyire bunkó vagy!


Nyugodtan lehet lepontozni, vagy törölni a kérdésemet!


De arra nem gondoltál, hogy vannak olyan emberek, akiknek létszükséglet az autó, de tök szegények?


Vagy nem annyira szegények, de létszükséglet a kocsi?


Nem, nincs súlyadó, de van teljesítményadó, van biztosítás, vagy sok minden, ami ilyenkor ugyanúgy ketyeg, mint amikor kocsival jársz.


Ha valaki az autót választja, akkor ezeket felvállalja és kész.


Most ha TE mész BKV-val mindennap, és esetleg tegnap vetted meg a bérleted (ami több mint 10 ezer), majd holnaptól közlik, hogy nem járhat senki BKV-val, akkor nem tépnéd a hajad, hogy:


1. Hogyan jutsz munkába?

2. Kifizetted bérleted, de mégsem jó semmire?



Jaj, istenem.

Még egyszer átolvastam a kérdésed, de tuti hogy valami elkényeztetett kis senki vagy, akit anyuci-apuci hordoz, vagy nem is tudom.


Ennyire szánalmas kérdést ezen az oldalon sok-sok éve nem olvastam.



EMBER! NEM az lenne a logikus, hogy a qva szmogot megszüntessük és mindenki tegyen érte?


Te képes lennél még egy haldoklóba is belerúgni????

2017. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!