Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Át kellene adni a helyet...

Át kellene adni a helyet iskolás gyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elmúlt egy-két évben tapasztalom azt a saját bőrömön, hogy valamiért "elvárás" lett az, hogy iskoláskorú gyerekeknek (7-10 év között) át kellene adnom a helyemet a tömegközlekedésen, legalábbis a szülők véleménye szerint. Félre ne értsetek, nem nekem áll feljebb, az esetek nagyon kevés százalékában ülök le, ha mégis, átadom a helyem időseknek, várandós nőknek, kisbabásoknak vagy kisgyerekeseknek, és annak, akin látszik, hogy nincs jól stb. Szóval nem érzem magam érzéketlennek egyáltalán.


De iskolás gyerekeknek? Nekem se adta át soha senki a helyét, amikor ebben a korban tömegközlekedtem...


Azért merült fel bennem a kérdés, mert múltkor konkrétan az történt, hogy a kislány (8-9 körüli lehetett) hisztizni kezdett az édesanyjának, hogy a tömött buszon nem jutott neki ülőhely. Pont mellettem álltak, és anyuka rámnézett vasvilla pillantással, majd a gyerekhez fordulva megjegyezte, hogy "remélem, ha majd te is ilyen nagy leszel, átadod majd a helyed másoknak", nyilván rám utalva...


Ha megkér, természetesen átadtam volna, de bennem nincs meg az, hogy ekkora gyerek láttán egyből felpattanjak. És a fent leírt nem egyedi eset, ha nem is ilyen konkrét beszólással találkoztam, éreztették velem, hogy nem helyesen cselekszem. Nem vitát szeretnék szítani, csak a véleményetek érdekel... ti át szoktátok adni a helyeteket ilyen esetben?


21 vagyok egyébként, ezek a tapasztalatok budapesti tömegközlekedésre vonatkoznak.



2017. jan. 27. 11:24
1 2
 1/15 Tomcatters ***** válasza:
93%
A buszjegyen ,rajtavan ( Az elore valtott bszjegy ulohelyet nem biztosit!) Mar miert kellene atadni egy 8-10 eves gyereknek, ha megveszed a jegyet ,berletet ,es ha van hely ,jogod van leulni !!!!!4 Az mas,hogy figyelmessegbol idoseknek ,varandosaknak atadod a helyed, de egy fiatal gyereknek ??????? mire fel ??????? Nekem magamat ismerve lett volna egy ket szavam az anyukahoz :D Szerencsere keveset jarok tomegkozlekedessel
2017. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele. Nincs tudatosabb állat a kisgyermekes anyukánál. Általában az elkényeztetett kölyöknek minden jár és mindent meg kell érte tenni... Na mindegy. Ne vedd fel, nem kell a gyerekeknek felpattannod. :)
2017. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az igazság az, hogy már kezdtem nagyon érzéketlennek érezni magam, meg hogy velem van a baj... Az esetek 90%-ban már inkább tényleg le sem ülök, másoknak fontosabb az ülőhely, mint nekem.


Kicsi gyereknek általában átadom (pl. óvodáskorúaknak), de ez a múltkori eset nagyon meglepett. Én is rengeteget tömegközlekedtem anyukámmal alsós koromban, nagy táskával, de csak akkor ültünk, ha volt hely, senki nem ugrott fel nekem.

2017. jan. 27. 11:40
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

ne legyen lelkiismeret furdalásod! Kb 1 hete hisztizett egy fiatal, hogy milyen fáradt, és nem volt képes átadni senki az ülőhelyét!

Átléptem jócskán a 60 évemet! Sokat változott a világ! Nem, v nagyon ritkán járok tömegközlekedéssel, de látom, és tapasztalom. Sajnos azok a fiatalok akik ezt olvassák, tuti lepontoznak, talán még le is anyáznak! Sajnos az igazság fáj...

2017. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Én akinek átadom a helyemet (én sem gyakran szoktam leülni):

- 65 év felettiek

- 6 év alattiak

- sérültek, betegek

- akinek sok cucca van (ha nekem nincs sok)

- aki megkér (normális hangnemben)


Szóval szerintem sem veled van a baj.

2017. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

Az a gyerek dolgozik egy nap annyit, hogy alig áll a lábán? Nyílván nem. Akkor mire fel járna Neki a hely?


Egyébként az anyuka sem dolgozhat sokat ha ráér ilyennel foglalkozni...

2017. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Annak adom át, aki láthatóan nehezen áll. Nagy pocakos kismama, óvodás forma gyerek, nagyon idős ember, gipszes-ortézises személyek, és aki szépen megkér bármi miatt. Természetesen akkor, ha észreveszem, tehát ők is kiesnek a pixisből, ha a hátam mögött állva szuszmákolnak, miközben olvasok. Ennyi.
2017. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
nem kell átadni iskolás gyereknek. (budapesti tömegközlekedésről beszélek)
2017. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 27. 16:24
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

"Azért merült fel bennem a kérdés, mert múltkor konkrétan az történt, hogy a kislány (8-9 körüli lehetett) hisztizni kezdett az édesanyjának, hogy a tömött buszon nem jutott neki ülőhely. Pont mellettem álltak, és anyuka rámnézett vasvilla pillantással, majd a gyerekhez fordulva megjegyezte, hogy "remélem, ha majd te is ilyen nagy leszel, átadod majd a helyed másoknak", nyilván rám utalva...

"


Tudálékos, hisztériás városi anyuka, elég szomorú, hogy hisztire tanítja a saját gyerekét is!

2017. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!