Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy is van ez a bérlet...

Hogy is van ez a bérlet támogatás? Ilyen speciális helyzetben mi van?

Figyelt kérdés

Egy olyan településen lakom ahol a tömegközlekedési lehetőséget napi 3 buszpár takarja 4 órás zárással és kifújt. Ráadásul a városba nincs közvetlen járat, egy nagyon távoli faluban át kell szállni egy másik buszra is (nem beszélve arról, hogy ha a városban még 1 helyi járatos buszra is át kell szállni). Összesen így 35 km-t kell meg tenni. Tehát összegezve, reggel 8:30 és 15:30 között tudnék bent lenni a városban és ebből még lejön a gyaloglás a megállótól, stb. Így nem nagyon akadna munkalehetőség. Ráadásul hétvégén nem jár a busz egyáltalán.


Eddig az iskolába a bejutást autópályán oldottam meg kocsival, az úgy 20 km vagy elbicikliztem a legközelebbi faluba és onnan már indul buszjárat közvetlenül a városba (hétvégén is) amivel reggel 6 és este 6 között a városban tudok lenni. Azonban nem rég beszélgettük egy ismerőssel, hogy az a támogatható bérletbe nem esik bele, mert az nem lakóhely szerinti buszjárat, a kocsi támogatás meg kiesik azért mert van erre fele is járat és azt nem nézi a törvény, hogy mikor megy a busz meg hova. Ez most komoly? Kapok bérletre 86% támogatást amivel semmire se megyek, kocsira meg azért nem az előbbi miatt? Nem lehetne ezt valahogy megkerülni mondjuk valamilyen igazolással hogy vagy csak kocsi vagy a legközelebbi használható buszjárat?



2017. jan. 27. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"a kocsi támogatás meg kiesik azért mert van erre fele is járat és azt nem nézi a törvény, hogy mikor megy a busz meg hova. Ez most komoly?"


Nem, nem komoly. A gépjármű támogatást igénybe veheted ha aránytalanul hosszú lenne az utazás tömegközlekedéssel, vagy aránytalanul sokat kellene várni csatlakozásra.

2017. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a csatlakozások megoldottak, mert köteles ennek a járatnak megvárnia a másikat az egyik közös megállónál és percre pontosan ki van számolva a 2 járat. Gyakorlatilag nem kell várni a másikra. Viszont én ezzel nem sokra megyek, mert minimum 4-ig tartanak a munkaidők, nekem meg fél 4-kor buszra kell ülnöm így is. Ezt azoknak találták ki akik hébe-hóba járnak be és tudnak így kalkulálni, de egy munkahelynél ez nyílván nem látszik. És mint írtam hamarabb se tudok bemenni. Ráadásul ha városban is át kell szállni akkor már 2x átszállás kellene ami non-szensz. Sajnos a lakóhelyemen meg 1 km-n belül van az átkozott megálló, tehát ez sem játszik.


Évek óta vagy kocsival vagy egy másik járattal járok, de most aggódom, hogy ilyen hülyeség miatt eshetek el munkahelyektől. Nyílván annyi fizetést nem kapok majd, hogy győzzem önerőből az autót vagy a másik buszra a bérletet. Nem tudom, ezeket a csatlakozásokat, megállókat kik ellenőrzik és milyen szigorral?

2017. jan. 27. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont ezt jelenti amit mondtál: 4-ig tart a munkaidőd de csak másnap reggel van buszod: több, mint 12 órát kellene várnod a következő buszra, hogy hazajuss: ez aránytalanul sok mindenféle számolgatás meg bármi nélkül is, tehát jogosult vagy rá, hogy autóval járj
2017. jan. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha lakik Maroslelén ismerősöd, akkor bejentkezel hozzá ideiglenes lakcímre és úgy talán támogatják onnan a bérletet. Ha nem lakik, akkor ki kell könyörögnöd a benzinpénzt.
2017. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen Maroslele?
2017. jan. 28. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem te vagy véletlenül az a kérdező, aki Szeged mellett, Algyő közigazgatási területén egy tanyán él és korábban a nem megfelelő buszok miatt panaszkodott? Ha nem, Maroslelét helyettesítsd be a legközelebbi faluval.
2017. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, ha Ő lennék akkor nem írnék ki ide kérdést, hanem cangàval átmennek a Tiszán az autópálya hídon :D
2017. jan. 29. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!