Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Szent Gellért tér vagy a...

A Szent Gellért tér vagy a Fővám tér metróállomás a kevésbé forgalmas? Melyiket kéne megszüntetni a kettő közül?

Figyelt kérdés
2017. febr. 11. 20:26
 1/9 darujev ***** válasza:
100%

Szokott lenni évi egykét alkalommal utasszámlálás, igaz az eredményeket nem szokták publikálni. Viszont nyilván az egyik se lesz bezárva, úgyhogy alapvetően felesleges a kérdés.

Pusztán a játék kedvéért: Ha csak az átszállásokat nézzük a Gellért kapcsolatait megadja a Móricz is (133 helyett 33 kompromisszum), a Fővámon a kettes villamos csak itt kap M4 kapcsolatot (szubjektív, de személy szerint nekem az többször volt már hasznos mint a Gellért). Ha egyszer esetleg meglesz a fonódó rakparti déli ága a Gellérttől 'lefelé' az Infopark és a Kopaszi mellett épülő BudaPart komplexumhoz, akkor lehet fontosabbá válok a Gellért is.. Hogy a helyi forgalom.. nem tudom, azt látom minden nap, hogy egyik se túl kihasznált. Az biztos, hogy nem optimális ez a sűrű megállás, de ha már megépültek sok milliárdért akkor nem lesznek bezárva. Feltételezem, hogy az EU-s finanszírozási szerződés szerint pár évig még nem is nagyon tehetnénk meg pénzvisszafizetés nélkül.

2017. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne megszűntetni?
2017. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Alapvetően mindkettőnek van létjogosultsága...már amennyire "értelmes" beruházás volt a 4-es metró. Fővám téren ott a 2-es villamos, vásárcsarnok, Corvinus. Gellért téren meg a BME.
2017. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy az előttem lévő írja :)


Inkább a Móricz Zsigmond körtér / Újbuda központ-nál kellett volna másképp csinálni. Összevonni a megállót egy megállóvá a kettő között, a 4-6 villamost Pest - Újbuda központ - Móricz - Pest útvonalon körbevinni és a sofőrök pihenőidejét gyors sofőrcserével megoldani Móriczon. Egy nagyobb buszfordulót létrehozni ott.

2017. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Szent Gellért, Fővám szerintem sem gáz, elvégre csak a Duna két partján van + mindkettőnél van egy nagy egyetem.

Újbuda központ, Móricz viszont tényleg ökörség, gyalog hamarabb át lehet érni, mint metróval.

2017. febr. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy már megépült a két megálló, nyilván nem lehet értelmes összegből változtatni a kialakításon. Természetesen egy összevont megálló jobb lett volna, de a helyszín miatti geológiai és vízrajzi kockázatokkal fantasztikusan meg lehetett magyarázni, miért jobb másfélszer annyi pénzt elkölteni.
2017. febr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Kicsi közöttük a távolság, de van köztük egy aprócska, jelentéktelen természeti akadály: a Duna. Majd ha legközelebb arra jársz, nézz le arról a szép zöld vasszerkezetről, úgynevezett hídról, és te is meg fogod látni. Ha csak a másik oldalon lenne metró, szívesen sétálnál naponta kétszer át a hídon, esőben hóban fagyban?
2017. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Ilyen szempontból szerintem is összevonható lett volna a Móricz és Újbuda központ megálló. De hát ez már így marad.


Így is 400+ milliárdba került, amiből 100-150-et elsikkasztottak, plusz ha kicsit építészetileg is visszafogottabbak akkor még 50-et lehetett volna spórolni különösebb tartalmi veszteség nélkül.


Kijött volna az egész 200 milliárdból, amiből 150-et az EU támogatott, és akkor relatív olcsón lenne egy metrónk.


Csak hát ugye nagy zsíros bödön volt ez mindegyik kormánynak...

2017. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
A Szent Gellért hanyagolható lenne, mert kiváltja a busz-villamos közlekedés (hiába van ott a suli).
2017. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!