Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapestiek miért szidják...

A Budapestiek miért szidják állandóan Budapest tömegközlekedését? A külföldiek, és a vidékiek szerint egész jó a közlekedés Budapesten.

Figyelt kérdés

2017. febr. 25. 14:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10%

10es,erről beszéltem!!!

Itt csak olyanok vannak,akik akár 100 emberrel is szembemennek,csakhogy megvédjék a vezetőt!!!

Messziről jött ember azt mond,amit akar!

Egyébként ha ilyen rossz véleménnyel vagy a járatokról,vagy az utastársaidról,ne használd a tömegközlekedést,és azonnal megoldódik minden gondod!

Szép napot :)

2017. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

85%-os: az elmúlt évtizedet végig közlekedem napi szinten (minimum 2-3 órát /nap) fővárosi és agglomerációbeli tömegközlekedéssel (nem kizárólag ugyanazon az útvonalon, hanem nagyon sok járaton), de hasonlóknak nem nagyon voltam szemtanúja.


1) Ahogy említettem használom a metrót, buszokat, villamosokat, vonatot. Az évek alatt a vasutas sztrájk illetőleg a mostani mínuszok alatt volt két eset, amikor több napig közlekedni nem lehetett. Ezentúl olyan előfordult, hogy baleset miatt órákig nem volt rendes közlekedés. Ezen kívül ha nem is tíz percen belül, de bármilyen helyzetben relatíve gyorsan reagálnak. Csak hogy példát mondjak, többször futottam bele metrós gázolásba, igen gyorsan pótolni tudják buszokkal a kieső szakaszon a metrót. Azontúl van annyira jó a főváros infrastruktúrája, hogy más eszközzel (busz, villamos, troli) is el lehet jutni A-ból B-be.

2) Nagyon jó helyeken közlekedem, 1-1 hajlékonnyal és idiótával találkozom. Olyan gettójáratokat is rendszeresen igénybe veszek, mint a 24-es és 28-as villamos vagy a Rákosborzasztón járó buszok, és még ott is eseményszámba megy a szipus és más kábszis. Meg amúgy nem abból vannak a balhék, amikor az ellenőrök lerúgják a 4-6-osról a részeget...? Persze az éjszakai bulijáratokon bele lehet futni a lehányt barmokra, de ez megint csak nem a tömegközlekedés gondja.

3) Diákként járok már 12 éve "túlkorosan", soha nem kötöttek belém. Ismerőseimbe sem. Vagyis de, de okkal - nincs diákmatrica, otthon hagyta, stb. Meg egyszer egyik középiskolás osztálytársam megbukott egy hamis bérlettel. Olyan szemét volt az ellenőr, hogy "csak" megbüntette, pedig rendőrt is hívhatott volna...

4) A járatsűrűség a csúcsidőben tényleg elégtelennek hat, bár sokat segítene a helyzeten, ha nem a metró vagy a busz ajtajában torlódna mindenki, miközben belül ülőhely is van néha. Ezért nekem egy csomó konfliktusom volt már.

5) Félórát...? Brühühühüüü, nekem ennyi időnként jár a vonaton normálisan. A "valódi" vidéken pedig óránként, de van olyan falu is, ahol van a déli busz és csókolom. Nyugodtan le lehetne ezt a belpesti "várni kell negyedórát" hisztit.

6) Úgy látom mást is megihletett a debreceni villamosos eset, ahol megbüntettek valakit ivásért. Azóta nyolcszor kértek bocsánatot ezért (helyesen). Én meg előtte és ezután is simán megebédeltem a 155-ös buszon, de a hármas metrón és a 4-6-os vilin is, és a kutya nem szólt be akkor sem, ha ellenőrt volt.

7) Aki ezt a büntit aláírta, az szellemi fogyatékos lehetett minimum. Ebben az esetben tényleg nem volt szép, bár a fiatal lány gyámja is hibás, ha nem volt az értelmileg korlátozott hölggyel. Te amúgy nem álltál ki a fiatal retard hölgy mellett?


Segítek neked a viszonyításban: az USA-ban a tömegközlekedés a hajléktalanok és a gettósok "sportja" (legyen mondjuk a keleti part, azt láttam). A skandinávoknál (norvég bennszülöttek elmondása alapján) szintén mutatóban van, baromi ritkán megy néhány helyre, az autódra vagy hagyva, hogy őket idézzem: olcsón és gyorsan el lehet jutni BÁRHOVÁ. Infrastruktúra és elérhetőség terén tökéletesen felvesszük a verseny a nyugat-európai országokkal. A járművek retkesek, össze vannak tagelve és az utasközönség borzalmas és mélyen alulfizetett, de ez nem az infrastruktúra vagy a tömegközlekedés bűne...


De mondom, vagy nagyon szerencsés vagyok, vagy egy másik dimenzióban közlekedem Budapesten és környékén.

2017. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A külföldiek és a vidékiek szerint azért jó a budapesti tömegközlekedés (és ez valóban így van), mert Budapest világszinten is az egyik legjobban lefedett város, elképesztően sűrű a hálózat. Emellett összességében minden sűrűn jár, még akár éjszaka is.

Ettől függetlenül még bőven lenne hová fejlődni. A metróhálózat nevetségesen rövid; a földalattival együtt 38,4 km, míg a hasonló méretű Bukarestben 69,3 km, Bécsben 78,4, a kisebb területű és népességű Prágában 65,5 km. Emellett a villamoshálózat is fejlesztésre szorulna, mert óriási "lyukak" vannak rajta, pl.: a 14-es és a 47/49-es villamosok összekötése, ami akár a 3-as metró felújításakor is hatalmas szerepet játszhatna a pótlásban.

Emellett a járműpark is hagy némi kivetnivalót maga után, főként a buszok. Alapvetően jó, hogy egyre több az alacsony padlós jármű, de ezek nagy része kb. 10 éves használt busz, melyek már annyira nem bírják jól a kátyús utakat. Emellett pedig sokkal többet kellene a higiéniára fordítani; borzasztóan undorítóan festenek egyes járművek, mintha még sosem takarították volna őket.

2017. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%
Mindamellett, hogy valóban bosszantó hibák vannak a BKK-nál időnként, a budapestiek többsége soha nem használta huzamosabb ideig a vidéki tömegközlekedést. És most nem az elzárt falvakra kell gondolni, ahonnan a legközelebbi húszezres város is minimum háromnegyed óra, hanem akár a százezres városokra is. Összehasonlíthatatlan.
2017. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
19%

- koszos, büdös

- késik, előbb jön, a menetidő ismeretlen fogalom

- tájékoztatás nuku, mi nemegszer ácsorogtunk a hidegben, mert hév nem jött, pótlóbusz szintúgy, és be se mondták a dolgot - anyád

- kigyullad, lerobban, nekimegy az előtte lévőnek

- irreálisan magas az ára a "szolgáltatáshoz" képest

- sokszor télen megfagysz, nyáron odahalsz, mert a légkondi pont annyit ér, de ablakot nem nyithatsz pl, ha fűtenek a negyven fokban, sem, levegő nuku...


Áh, a külföldiek meg csak mondják, de kétlem, hogy olyan jónak találnák.

2017. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13%
Egyedül Bp-n van jó tömegközlekedés. Vidéken fos
2017. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!