Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyvezetők, Villamosvezető...

Mozdonyvezetők, Villamosvezetők, illetve Autóbuszvezetők, egykor tanultatok más szakmát is mielőtt ezt a hivatást választottátok?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mit tanultatok előtte, közlekedéssel kapcsolatos szakmát, vagy valami teljesen mást? Azért érdekelne, mert én most tanulok szakmát, de nincs köze ezekhez és egyszer szeretnék valamelyik lenni.

2017. ápr. 7. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamikor 3-4 éves, szakírányú iskola elvégzése kellett a mozdonyvezető, villamos vezető szakmákhoz, akkoriban még nem volt elfogadott a gyorstalpaló tanfolyamok után osztogatott szakmunkás papír.

A rendszerváltás után jött divatba, vagy inkább kényszerbe a szakma halmozás, tucatnyi igazolást össze lehet gyűjteni mindenféle gyorstalpaló tanfolyamok vannak, az elhibázott oktatáspolitika miatt.

Volt ugyanis egy időszak, amikor a "mindenkinek érettségit, mindenkinek diplomát" jelszó alatt a szakmunkás képzést olyan szinten tönkre tették, hogy azóta sem sikerült helyre hozni a hibát.

Az öregek elmentek nyugdijba, a 80-as években tanulók ma már 40-50 évesek, a mögöttük lévő korosztályokban pedig alig van szakmunkás, különböző villámképzéssel tömködik a lyukakat.

2017. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tapasztalom is, hogy a szakképzések manapság nagyon el vannak rontva, nem úgy tanítják, mint a régi időkben, és a papír, ha meg is lesz a tudás egyenlő a nullával konkrétan, csak az a helyzet, hiába bánkódok, "hogy lépni akarok most de máris..." Sajnos, ha nincs valami biztosítékom valami szakma terén, és nem vesznek fel mozdonyvezetőnek/villamosvezetőnek, vagy autóbuszvezetőnek, akkor meg vagyok lőve mer semmi szakmám, meg ha valami okból kifolyólag elbocsátanak, vagy megállapítják, hogy nem vagyok alkalmas, akkor szintén bukta, azért kell az embernek 1 vagy 2 szakma legalább a mai világban.
2017. ápr. 7. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Villamosvezetőnek, autóbuszvezetőnek "csak" egy jogsi kell, aztán helló, nem tekinthető szakmának szerintem. Mozdonyvezetők tanulnak éveket.
2017. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Villamos vezető, trolibusz vezető képzés célirányosan zajlik, oda általában a munkaadó cégen keresztül jelentkeznek.

A buszvezető képzés az, amire jellemzően magánúton, autós iskolákon keresztül lehet jelentkezni, jelentős anyagi kiadással...

Meg kell szerezni a B, aztán a C kategóriás jogosítványt, csak azt követően kaphaja meg az illet a busz vezetésére jogosító D-t, plusz nem árt, ha van E is...

2017. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy 4-5 éves koromtól a vasútért vagyok oda, nem igazán vetődött fel sosem, hogy más szakmát válasszak.
2017. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!