Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan kapja a vonaton a...

Honnan kapja a vonaton a konnektor az áramot, és biztonságos -e?

Figyelt kérdés

Utazta kétszer is Ceglédre ic vonattal ,egyikszer 2. osztályon,ott nics,másik alkalommal 1. osztályon,ott van konnektor.


Be szerettem volna dugni a telefonom tőlteni,mert merülőfélben volt,de nem mertem,mert féltem,hogy zárlatot okoz a telefonban,mert hallottam már ehhez hasonló problémát.


A vonatot villanymozdony továbbítja és a felsővezetékben 25 ezer v. van.


Kérdésem:

A konnektorba hogy jut el az áram.

A felsővezetékből,és van valami áramátalakító ami lekicsinyíti az áramot a konnektorba ,vagy a személykocsiban valamilyen akkumlátor van amiben van annyi feszültség,amennyi a konnektorba kell?

Ha a felsővezetéken ketesztűl,akkor amikor dízelmozdony visz ic vonatot,olyankor nincs áram a konnektorban?

Valamint vannak fázishatárok és olyankor egy pillanatra ki szokták kapcsolni a főmegszakítót a vezérek és nincs áram míg átmegy a fázishatár alatt.


Hogy van ez,honnan jut el az áram abkonnektorba,hogyan?


Ezután nyugodtan tölthetem a telefonom vonaton,nem okoz kárt a telefonombn?


Csak azért kérdezem,merz ahogy írtam fentebb,hallottam már ezzel kapcsolatos gondokat,problémákat.



2017. ápr. 20. 19:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ehhez milyen műszaki tudás kell?

Szerinted egy vasúttársaság kirak olyan szabad felhasználású konnektort, amiben nem olyan áram van, amire az adott területen számítani lehet? :D

2017. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

#11: Ahogy a kórházi állapotokat vagy bizonyos vidéki településeken az iskolákat, úgy ezt is elhanyagolhatják meg lehet "jóvanazúgy", hiába van papíron 230V meg nyomja rá évente 1x az unott arcú ellenőr a hologramos tanúsítványt (vagy amit ilyenkor szoktak) ha a hol van áram hol nincs, egy néhány órás vonatút során 80x kapcsol ki/be a töltő.


Ezek biztosan jót tesznek a telefonnak?

2023. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!