Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek az alábbi helyzetb...

Szerintetek az alábbi helyzetben mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Teljesen ledöbbentettem ma: a metron álldogáltam - szabad hely annyi, mint a holdon -, erre beáll velem szemben egy pszichopata kinézetű vénasszony (60 körüli) és nekem nyomja a táskáját. Odaszólok, hogy hátrébb állna-e 10 cm-rel, mivel én az ajtónak álltam háttal, már nem volt hová mennem. Rám sem nézett, majd fél perc után közli, hogy ő leszáll, én meg a telefonom nyomkodom - nem értettem az összefüggést, de mondom oké, én már itt álltam, erre elkezdi ontani a lelki szarjait, meg ilyeneket, hogy azt kívánja nekem, amit én neki. Mondtam, hogy az jó, mert én semmit nem kívánok neki, mivel nem érdekel. Ezek után leszállt, majd hátulról ráb.szott a karomra azzal a kísérőszöveggel, hogy "görény" és elfutott.

Időpontra mentem, nem szálltam le, de azóta is ezen dühöngök, hogy mit képzel az ilyen magáról és rá kellett volna vernem egyet.



2017. máj. 12. 00:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Semmi, fapofával kell bámulni.

Ha beleáll az arcodba és van hely, akkor menj át a kocsi másik végébe.

Az ütés nem jó megoldás, bajod lehet belőle. Kivéve persze, ha ő is megtámadott, akkor kiütheted.

2017. máj. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Erről az jutott az eszembe:


"nagy az Isten állatkertje", csak épp nem kötelező mindenkinek jegyet váltani rá.

Rád szerettek volna erőltetni egy jegyváltást.


Valószínű, az illetőnek mentális zavarai lehetnek.

2017. máj. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Én ilyenkor már eleve egy félhangos káromkodás közepette odébb húzódok, mert nincs kedvem az ilyen figurák közelségét élvezni.
2017. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Utazok a metrón egy nagy táskával, a következő megállónál épp leszállnék. Hely annyi, mint a Holdon, de egy fiatalember így is inkább az ajtónak támaszkodva utazik, nehogy véletlenül le tudjak szállni. Óvatosan megbököm a szatyrommal, de nem veszi a lapot, hanem pofákat vág. Aztán szólok neki, hogy le szeretnék szállni, de ő csak a telefonját nyomkodja tovább, nem ám hogy arrébb állna. Mikor másodszor szólok, kicsit ingerültebben, akkor meg elkezdi, hogy ő már itt állt, és ne mondjam meg neki, hova álljon. Csoda, hogy ezek után kijöttem a sodromból?
2017. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk ez jogos.

Faszér' állsz az ajtóban, ha "annyi hely van, mint holdon".

2017. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

EnemyOfThePeople és #5 szövegértési gondokkal küzd.. a vénasszony nem szólt, nem kért, hanem elkezdett tolni úgy, hogy épp haladt a metro, nem pedig a megállóban állt, gondolom nem az alagútban akart kiszállni. Ennek ellenére én MEGKÉRTEM, hogy álljon hátrébb.

Azért az ajtóban álltam, mert senki nem áll ott és a többi ajtóban sem - btw miért jobb, ha az ülők feje felett állok és az arcukba lóg a táskám? Azért is kötöttek már belém a tegnapihoz hasonló eke köcsögök, mert leültem.

Magyarázzátok már meg, hogy neki volt igaza.


Egyébként meg egy 47 kg-os lány vagyok, tök oké, hogy elkezdi verni a karom gondolom. Ha összefutnátok vele, jó barátkozást kívánok.. hasonló a hasonlónak örül ;)

2017. máj. 12. 11:54
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Azért baj, hogy az ajtóban álltál, mert a következő megállóban még nem akartál leszállni, és ezzel akadályozod mások le- és felszállását. Igen, a leszállni készülődőkét is két allomás között.


Nincsenek szövegértési nehézségeim, csak sarkítottam. Szerintem is tahó volt a nő, ahogy csinálta, ugyanakkor te sem vetted észre magadat, nem esett le, hogy miért baj, ha az ajtóban állsz.

2017. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
A valóságban arról van szó, hogy a mama már lehet rég egyedül van, egész életében felgyűlt benne a sok probléma, elnyomott stressz, és ez igy nyilvánul meg. Teljesen mindegy, hogy a kérdező hol állt, valakibe úgyis bele kellett kössön, és kész.
2017. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
76%
Sajnos az a tapasztalatom (és ezt komolyan és szomorúan mondom), hogy ahogy idősödnek a hölgyek, egyre házsártosabbak lesznek. 80 éves korukra megkeseredett, elviselhetetlen vénasszonyokká válnak, akik kihasználják a helyzetet, hogy nekik nem szabad szólni, mert ők az idősek. Szerintem a tisztelet kortól függetlenül mindenkinek megjár, így hát nyugodtan megg kell mondani nekik is, ha valami nem tetszik. A kor nem véd meg semmitől.... szerintem...
2017. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
A néni barom volt és nem jól reagált, de hadd jegyezzem meg, hogy az ajtónállás engem is nagyon felkúr. Ahol utascsere van, oda nem állunk be nyomós indok nélkül. Nyomós indok: hatalmas tömeg és nincs máshol hely. Az ajtóban állni is nagy türhőség.
2017. máj. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!