Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyen szituációban mi a...

Ilyen szituációban mi a helyes viselkedés? (Emberi magatartás? )

Figyelt kérdés

Nem egyszer és nem kétszer fordult már elő velem, hogy valami nagyon tömeges helyen (pl. piac közelében egy szombat délelőtti napon) próbálok parkoló helyet találni, de szinte lehetetlen. Aztán ha a sokadik körömet teszem, és véletlen megüresedik egy hely, akkor ott áll egy emberke, hogy bocsi, de foglalja valakinek a helyet. Én ilyenkor minden esetben "átengedtem", nem vitáztam, nem küldtem el melegebb éghajlatra senkit.

Aztán egyszer egy fordítva szitu állt elő.

Rokonokat vártam, akik között volt egy 85 éves néni is, így amikor már közel jártak lementem, és egy nagyon közeli helyet "foglaltam" azzal, hogy megálltam ott. De egy tök idegen autó be akart állni. Közöltem, hogy foglalom a helyet, de tök bunkó volt, és szépen araszolva tolta nekem a kocsit. (Valami izomagyú kopasz csávó volt a 20 kg-os szőkéjével és gondolom csak imponálni akart neki.) Ekkor már tényleg elszakadt a cérna és elkezdtem vele veszekedni (persze az egész utca minket nézett). Aztán még én voltam a hü.... hisztis pi...a.

Most akkor hogy van ez?

Én is máskor szép lassan "üssem el" az illetőt, ha foglal egy helyet, vagy fordított esetben feküdjek az autó elé, hogy megvédjem a parkoló helyet?


2015. febr. 27. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nos, egyrészről, attól hogy neked majd valamikor jönni fog valaki és befoglalod a helyet, de ugyanakkor valaki lehet csak 10 percre beállna oda, mert sürgős dolga van, akkor abban az esetben talán jogosan van felháborodva, másrészről meg attól hogy az az autós épp ilyen bunkó volt, attól nem kell még neked is azzá válnod. Szóval kultúrált viselkedés mellett, ha valaki már foglalja a helyet és te vagy autóval akkor mész tovább keresgélni nem szólsz be neki, ha meg te foglalod a helyet valakinek, de oda be akarnak állni akkor vagy udvariasan közlöd hogy foglalt vagy átengeded ha ilyen erőszakos...
2015. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából ez egy harc, olyan mint a leértékelt termékekért a boltban. aki előbb odaér, azé lesz. A parkoló is ilyen, itt a közlekedés íratlan szabályai és az előzékenység a mérvadó.

Foglalni a helyet bunkóság, kivéve abban az esetben, ha az adott parkolással valami más szükségfeladat is társul, mint pl. idős/sérült/mozgáskorlátozott/sok gyermekes/babakocsis jármű parkolása, vagy áruszállítás esetén. Én is foglaltam már így helyet a feleségemnek mikor jöttek a kisfiammal és babakocsi is volt az autóban. Ott is tolakodott volna valaki be, de mondtam neki hogy betegszállító autónak foglalom mert beteget hoz ide ehhez a házhoz. Szó nélkül továbbált.

ha valaki foglalja a helyet és te beállnál, kérdezd meg hogy kinek foglalja? Ha azt mondja h az ismerősének, rokonának, akkor azt kell kamuzni, hogy a törvény szerint ilyet csak áruszállító vagy betegszállító autónak lehet megtenni, egyéb esetben ez jogszabálysértő magatartás és büntethető. nevelhetők az emberek.

2015. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jog szerint úgy tudom, hogy ember nem foglalhat parkolóhelyet. Kivéve, ha külön hivatalos engedélye van. Robogóval már lehet helyet foglalni.
2015. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet parkolóhelyet foglalni, rendőrt lehet hívni ilyen esetben ha van időd/kedved ilyesmihez. Én olyat láttam, hogy valami ládát tett valaki a parkolóhelyre azzal foglalta, csak szólni kellet, hogy hívom a rendőrt és már el is tűnt a láda.
2015. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Én is csináltam már olyat hogy az embert szépen kitoltam a parkolóhelyről, mert hogy ő vár valakit. A parkolás, és a parkolóhely intézése a sofőr dolga. És ha beteg embert vár meg mit tudom én, megáll a parkoló kocsik mögött, ki és beszállás idejére, aztán elmegy keres magának parkolóhelyet. Egy boltnál láttam egyszer, hogy a tulaj egy dobozt szokott odatenni, mert ő bizony bolttulajdonos és lusta gyalogolni, hát elment a parkolóhelyről, kitette a dobozt, egy kocsi meg ott meg akart állni, a sofőr simán kiszált, a dobozt meg összenyomta aztán szépen behelyezte a kukába. Ha tehettem volna biztos megvárom még visszaér a bolttulajdonos, de sajnos nem értem rá.
2015. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!