Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Szóval én már nagyon szeretnék gyereket, házasságot. Párom is szeretné. (ezt állítja) három éve vagyunk együtt. ő azt mondja, akkor legyen gyerek, ha én befejezem az egyetemet (levelezőn csinálom, most a második félév van) de addigra már elmúlok 30 éves... levelező mellett simán lehet gyerek... így is alig járok be. és ilyennel érvel, hogy én nem fogom befejezni az iskolát, és majd ezt én rá fogom fogni... hát én iylet soha nem mondanék, és gyerek mellett is lehet iskolát csinálni... tavaly augusztusban szakítottunk, mert nem tudta akar-e gyereket. egy hónap külön lét után azt mondta, döntött, akar.

azóta havonta egyszer felhozom neki hogy nagyon szeretnék már babát. de a válasz rá csak annyi, oké majd lesz, de még ez, de még az, stb.

én úgy érzem nem beszélünk meg olyan időpontot, ami mindkettőnknek jó, mert nem működik köztünk rendesen a kommunikáció. és ezért én mindig úgy érzem, hogy csak várok a semmire. és 28 éves vagyok.

mindig veszekedés lesz ha felhozom. mert hogy én erőszakos vagyok... :( már nem tudom mit csináljak.


2017. ápr. 6. 11:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

ja és emiatt én elég sokszor szomorú vagyok, de inkább nem mondom el neki hogy mi a bajom, mert úgy érzem, nem találok megértő fülekre.

Ő meg csak azt mondja, miért nem örülök annak ami van, miért nem elégszem meg azzal ami van, miért akarok mindig többet? baj lenne velem?

2017. ápr. 6. 11:38
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem "megfelelő" időpont sosincs. MINDIG van olyan életszakasz ami miatt rá lehet fogni, h "most ne!"... A gyerek mellett ha lesz nehézség akkor mihez kezd a párod? Akkor a gyereket elteszi valamerre amíg a gond megoldódik? Vagy h gondolja? Szerintem a párod sehogy sem! Ő egyszerűen nem akar gyereket. Mi a párommal "megegyeztünk", hogy 27-28 éves koromra gondolt babát, mert addigra ő lehet feltudna építeni egy karriert, amire most lehet nem lenne esélye ha jönne a baba, mert a családot nem akarja elhanyagolni a törtetéséért. Viszont ha nem sikerül a karrier, akkor is még megfelelő korban vagyok és akkor is lesz :D Szóval ez olyan, h közös megegyezés. Vagy egyezik, vagy nem.
2017. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

hát ez az... én is ezt akarom, de úgy érzem, hogy szóban soha nem tudom megbeszélni vele, otthon. ha felhozom a témát, akkor elkezd másról beszélni, vagy letorkoll valamivel... és tudom hogy ciki, de már nem tudtam mást, és munka közben chat-en írtam neki, hátha válaszol rendesen, és ott is csak az idegbetegeskedés, hogy én miért itt kérdezem meg tőle, megmondta, hogy nem szeret itt megbeszélni dolgokat. de mondtam, hogy otthon meg nem vesz komolyan soha... :(

és még azt mondja nekem hogy emiatt már úgy érzi hogy elmegy tőle a kedve... én meg azt érzem, ki fogok belőle ábrándulni, ha ezt így folytatja tovább.

2017. ápr. 6. 11:49
 4/19 A kérdező kommentje:
tényleg erőszakos vagyok? vagy rosszul csinálom? mert ő ezt mondja. hogy velem van a baj, mert én rosszul tálalom ezt az egészet. :( meg hogy én csak azt akarom hogy az legyen amit én akarok. de ez nem így van :( de hiába mondok bármit, csak idegbeteg :(
2017. ápr. 6. 11:51
 5/19 A kérdező kommentje:
azt is megkaptam hogy én miért nem élvezem csak úgy az életet, miért kell ilyenekkel állandóan foglalkozni, meg miért van rossz kedvem, ezt ő már unja, és egyszer elege lesz belőle.
2017. ápr. 6. 11:56
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem túlzol. Legyünk őszinték, nem szabad kísérletezni azzal, h +30 évesen LEHET szerencséd lesz és teherbe tudsz esni... A másik dolog ha nem ad egyértelmű választ, akkor persze hogy folyamatosan erről beszélsz. Oké, elhiszem, h a gyerek az iskola rovására megy, de nekem is van egyetemen egy olyan csoporttársam aki a nappali tagozatból átment levelezősbe mert babát várt és végül levelezősön, gyerek mellett 23(!!!!) évesen fejezi be az iskolát. Szóval ajánlom a párod figyelmébe, h azért a nők szívósak ha van egy álmuk!
2017. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azaz, h fél a párod, h a gyerek az iskola rovására megy * így akartam helyesen :)
2017. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nemtudom mit csináljak :( olyan lehetetlen embernek érzem őt :( de amúgy szeretem, de annyira iszonyatosan nehéz vele, mert olyan mint egy gyerek (38 éves...) ha valamit akar tőle az ember, akkor csakazért se.... mi ez ha nem gyerekes viselkedés? :(
2017. ápr. 6. 12:03
 9/19 anonim ***** válasza:
Vannak férfiak, akik azért "irtóznak" a gyerek szó hallatán, mert félnek, h ha gyerek jön a házba, akkor a figyelem 99%-a csak rá irányul és a férfi elhanyagolva lesz. 38 évesen furcsállom, hogy az "apai ösztön" nem bukkant fel. Valószínű ez lesz a probléma... Vagy esetleg, h fél a nagyobb felelősségtől és kötöttebb lesz az ideje.
2017. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

szerintem az utóbbiról van szó :(

csak nem tudom mi legyen? most hagyjam pár hónapig vele? ne is hozzam fel? de rajtam meg néha úgy elhatalmasodik az anyai érzés, hogy nézem a tévét, gyerekekről szóló műsort és elsírom magam, hogy mennyire szeretném már én is átélni. és ezt ő is látja rajtam, el is mondtam neki, mennyire vágyom rá.

2017. ápr. 6. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!