Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Citaro vagy Conecto? Valaszoda...

Citaro vagy Conecto? Valaszodat indokold!

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi kinek melyik busz tetszik jobban es hogy miert. Elonyt hátrányt is lehet írni! :)

2017. júl. 3. 12:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Nekem a Citaro, mivel nemet minosegben dolgoznak nem ugy mint a törökök akik olcsobban dolgoznak de igy egy kevésbé jól összerakott buszt kapnak. Ugyanúgy a Karsan Atakrol is negativ véleményem van csak
2017. júl. 3. 12:36
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha a Conectoról nem tudnád, hogy török, akkor azzal is elégedett lennél. Persze, tudom, ezt sosem vallanád be magadnak :) Nekem a Conecto jobban bejön, mert praktikusabbak az ablakai. Összeszerelési hibát sosem láttam egyen sem. A török munkaerő ellenére a gyárban a minőségbiztosítás németek által felügyelt, tehát manapság nem elég ütős érv valami ellen, hogy hol is készül. A magyar Lego Sem hitványabb a többinél annak ellenére, hogy olcsó munkaerő készíti.
2017. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hidd el, akkor sem szeretném. A Van hool nem török, mégsem tetszik. Ezek után is jobban bízom a német Citaroban.
2017. júl. 3. 13:13
 4/7 A kérdező kommentje:

De amúgy az ablakokat bárhogy meg lehet oldani, ott van példának a volvo 7700A. keskenyebb nyitható ablakfelület az FJX-eken, a többin meg nagyobb van (FKU FLR). Bár tény, hogy a felújított FJX-eken is akad még keskenyebb nyitható ablak.

Németországban fut olan Citaro, aminek nem olyan ablakai vannak, mint amilyenek pesten járnak.

2017. júl. 3. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Számomra mindegy, egy kaptafára készült mindkettő, különbség szinte 0. Tetszik a motorsátorrész, idegesítő a levegőlecsapó néhol igen hangos szisszenése. Az 1. szériás Cnnecto-k viszont jobban bejöttek (Szfvár, Pécs).
2017. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na hát akkor hol is kezdjem. Nyomós érvek, teljesen egyetértek a kérdezővel. Én sem vagyok VanHool-párti, de nem tetszenek többek között a Volvo 7000/(A) szériája, a VanHool, a Karsan összes buszai.


A (már szintén TÖRÖK, korábban lengyel-német) MAN Lion's City buszai valahogy elmennek, de kicsit unalmasnak tartom őket és a kapaszkodók kezdenek elválni egymástól...

Ha német, ha nem, nem jött náluk össze a minőség.


Ami tetszik: MODULO-ARC-IKARUS v127, v134, m108d, m168d, IKARUS 200-400, MB Citaro C2 (szóló+csuklós, 2012-2013 edition.), Volvo 7900 (Hazánkban csak csuklós 7900A közlekedik...)


Hogy miért nem csípem a Conectokat?

A motorhang zajos(abb), a kasztni jóval gyengébb, kapaszkodók és minden csak csörög-zörög, és a mennyezet jelentősen rázkódik - FŐLEG KÁTYÚ VAGY MACSKAKŐ ESETÉN - , konkrétan már tetőlámpák szakadtak le a BKK-nál az O345g csuklósának 2. generációjában, (rendszáma egyébként asszem PDB-xxx volt).


Namármost, egy minőségi, német szerelésű Citaro C2 esetében ilyen nincsen. Bár életemben csak 6x utaztam C2-n, azt biztosra állítom, hogy minden utazáskor egy teljesen vadiúj busz komfortérzetét szolgáltatta a C2 (közel 9-10 évesen), míg egy Conecto (pl BKK 2. gen.) 3-4-5 évesen 10-15 éves busznak volt érezhető.

A Citaro C2 menet közben csak szélzajt bocsát ki, kellemesen süvít, susog, alig zúg a motor, kellemesebb a rugózása a lengéscsillapítóknak, jobban gyorsul és lassul, (vagy ha közel ülsz hozzá és ott ha zúg is, van egy kellemes, élvezhető, ritmikus váltóhangja a régebbi ZF-nek köszönhetően...) és sokkal erőteljesebb a belső világítása, fényereje egy LEDes Moduloéval vetekedik. Belső összkomfortja jóval magasabb, mint egy Conectoé, a belső kialakítás sokkal design-osabb, és a klíma is hatékonyabb egy C2-ben, mint a Conectoban.


A conecto gagyi török kaki.


Kettő komoly bajuk van így mostanában a fővárosi C2k-nek, a csukló kicsit nyikorog, valamint az ajtajai gyakran nagyokat csapódnak, egy kis ajtómechanikai gond akadt szerintem... De úgy gondolom, ez semmi az olcsó, ronda Conectok kasztnihullámzás, ablakkocogás, kapaszkodórecsegés, stb. problémáinak...

2021. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!