Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az hogy lehet, hogy a helyi...

Az hogy lehet, hogy a helyi járat (BKK) is kijár Szigetszentmiklósra?

Figyelt kérdés

És minek? Mivel megy egy csomó Volánbusz is Csepelről Szigetszentmiklósra. Ráadásul mitől helyi járat akkor a BKK busz, ha kimegy Budapestről? (igen tudom, egyes HÉV vonalak is kimennek BP-ről, de az más tészta, ráadásul a hévek már nem is a BKK-hoz tartoznak).

És annyira vicces, amikor 1-2 megállót megyek Csepelen belül a Volánbusszal, mindenki meg ott ücsörög a buszon, csak én vagyok ilyen, hogy felpattanok helyi céllal a volánbuszra? Mert mások meg megvárják inkább a kék BKK-buszt, pedig ha előbb jön a sárga Volánbusz, tök fölösleges...



2017. júl. 20. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert Szigetszentmiklós kisírta magának, csak pont az a gond, hogy ettől függetlenül az amúgyis nyomorult sárga buszokat használja minden csepeli meg miklósi. Én meg például, aki Halásztelken lakom, szívhatok az egy árva busszal ami befele megy.Itt a környéken az egész közlekedést át kéne szervezni.
2017. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A megrendelő ezeknél sem a BKK, hanem az NFM. Ugyanúgy, mint a miklósi sárga színű Volánbusz járatok esetében vagy mondjuk Csömörön a Weekendbus járatai esetén. A BKK csak bizonyos szervezési és értékesítési feladatokat lát el ebben a történetben.


A lényeg, hogy te utasként tekints ugyanolyan szolgáltatóként mindkettőre, mert viszonylag kevés a különbség. És kérdezz meg egy pilisborosjenőit, milyen az, amikor az egyik buszra jó a bérleted, a másikra meg egy megálló híján nem...pedig ott is pontosan ugyanezek a szolgáltatók vannak, csak egy kölcsönös bérletelfogadási megállapodást nem járt ki a helyi önkormányzat.

2017. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ez sajnos nem vicces, hanem sírnivaló. Egy normális tarifaközösséget kellene létrehozni az agglomeráció(k)ban. De ha vicceset akarsz olvasni tudok jobbat is: Budakeszi Városháza-Dózsa György tér, 2 megálló. Ha van BKK hely bérleted az a Volánbusz KÉK 22-es buszára érvényes. A Volánbusz SÁRGA buszaira nem!!
2017. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, te tudsz olvasni? Az a vicces, hogy pl. a Szent Imre téren ácsorgó, Tescoba menő csepeliek inkább megvárják a helyi BKK-buszt, nem hogy inkább felszállnának az előbb érkező volánbuszra. Nem az a vicces, hogy ilyen nagy katyvasz van a tömegközlekedésben, hanem az, hogy a sok birka nem mer felszállni a volánbuszra, mert az "sárga", pedig a Budapest bérlettel ugyanúgy igénybe veheti BP-en belül.
2017. júl. 20. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Pontosan azt nem kéne megengedni. A volán bérlet nem jó a BKV-ra akkor fordítva se.
2017. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3-asnál a pont. Egy normális tarifa rendszer kellene.

Például zonás rendszer, ahogy nálunk itt bezzeg országban van.



(PL: Budapest 10-es zóna Dunaharaszti 21-es zóna, Szigetszentmiklós 31-es zóna.

Tegyük fel én Szigetszentmiklósrol járok be Budapestre dolgozni Veszek egy bérletet 3 zónás bérletet a megfelelő zónákra. Cserébe én arra szállok fel amire akarok és zónán belül oda utazok ahova akarok. Ugyanígy a jegyekkel is, aminek az érvényességi ideje 2 óra (visszafele utazás jeggyel nem megengedett.).

2017. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Buszirigy vagy-e?
2017. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az volt a fáma, hogy a Volánbusz állítólag nem elegendően szolgálja ki a környéket és közben a csepeli Hév - évekig még elhúzódó - hosszabbításáig a BKK-nak is bele kéne szállnia a Szigetszentmiklós kiszolgálásába. Akkor még teljesen a BKK-hoz tartozott a Hév is, tehát úgyszólván csak átmenetileg tervezték a 38-as meghosszabbítását és a 238-as busz létrejöttét. Jelenleg viszont a Máv fogja hosszabbítani a Hévet, így két külön kategória. Nem tudom, hogy ez majd a jövőben fog-e jelenteni valamit. De erre még nagyon sokat várhatunk.
2018. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!