Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma kaptam a BKK-tól egy...

Ma kaptam a BKK-tól egy fizetési meghagyást az egyik rubrikában az van:a jogviszony létrejötte 2016/10/15, mellette:A követelés lejárata:2017/01/31, ez érvényes? Mi van ilyenkor? Vagy onnantól még plussz a kamat-? Ami idáig kitudja mennyi? Miateendő?

Figyelt kérdés

2017. okt. 9. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Be kell fizetni és akkor nem lesz vele probléma.
2017. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lejárat egy csekknél is azt jelenti, hogy az a fizetési határidő. Addig kellett volna befizetni, utána megy rá a kamat és egyéb díjak.

A fizetési meghagyás már nem egy egyszerű értesítő, ez már jogi kategória.

Ha jól értem, egy év alatt nem sikerült befizetned a büntetést. Túl sok jóra ne számíts.

A fizetési meghagyás olyan, hogy ha nem élsz ellentmondással (nyilván nem szóban és nem azt jelenti, hogy "bocsi, de nem volt pénzem", hanem pl. jogtalannak ítéled a tartozást).

Ha nem mondasz ellent, akkor elfogadod a tartozást, és ez ugyanolyan értékű, mintha egy perben jogerős ítélet született volna.

Ezt az ellentmondást egyébként közjegyzőnél tudod megtenni.

Ez az egész a pénzbehajtásnak, követeléskezelésnek egy módja, ami még nem per, de akár azzá is alakulhat.

A másik fél egy éve vár a pénzére, megelégelte, most megpróbálja behajtani.

Ha az fmh-ra sem fizetsz, akkor indul a végrehajtás, amit hidd el, nem akarsz!!!

10 ezres bliccelésből pillanatok alatt lesz 100 ezer, vagy még több, mert a végrahajtónak olyan költségei vannak, hogy csak pislogsz!

Ha pl nincs bejelentett munkaviszonyod vagy egyéb vagyonod, akkor ez a követelés évekig csak nő és nő, aztán majd kezdheted úgy a nagybetűs életet, hogy hónapokig letiltják a fizetésed.

Ha nem vagy hajlandó fizetni, de pl van egy kocsi a neveden, szívfájdalom nélkül elviszik, és a 100 ezres tartozásodért áron alul elárverezik.

Nem akarlak jobban elkeseríteni, de lehet hallottál már olyanról, hogy egy komplett családi házat árverezésre kínálnak néhány tízezres adósság miatt!

Azért remélem idáig nem jutsz el, a legeslegjobb, amit tehetsz, hogy MOST fizetsz, vagy nagyon csúnyán megütöd a bokád.

Nekem volt végrehajtásom, nem a levegőbe beszélek.

Igaz az lakáshitel volt, de a végrehajtó 600 ezret!!! tett rá az eredeti hitelre, mint az ő saját költsége.

2017. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tudok fizetni,22 ezres segélyem van csak :((((
2017. okt. 10. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Munkát keresel, v beteg vagy?

Mert ha előbb-utóbb elkezdesz dolgozni, akkor sajnos egyből indul majd a letiltás.

Gondolom, nem egyedül élsz, mert 22 ezerből nem lehet enni meg háztartást vezetni.

Tudom, milyen rossz... utólag már azt mondom, itt volt egy év, részletekben kellett volna befizetni, ha máshogy nem, hát havonta 1000 ft-ot.

De mikor én maradtam el, én sem ezzel foglalkoztam, hogy fizessek a kevés pénzemből.

Utólag könnyű okosnak lenni.

2017. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22 ezres segéllyel itt írogatsz? Hihető...
2017. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,itt irogatok 22 ezres segélyből ismerősnél,közöd?amúgy miért mondanám,nagyokos,ha lenne pénzem,befizetném és kész!kösz a rosszindulatot,de tartogasd ezt inkább magadnak,remélem téged is lehazugoznak látatlanba!!!!
2017. okt. 11. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérj részletfizetést. Amúgy biztos fizetési meghagyást kaptál? Azt a BKK-tól nem kaphattál, csak közjegyzőtől, amiben persze benne lehet, hogy a BKK megkeresésére adta ki. Ahogy írtak,az jogi kategória.
2017. okt. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!