Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti preferálnátok az alábbi...

Ti preferálnátok az alábbi közlekedési formát a metrók mozgólépcsőin?

Figyelt kérdés

Javaslat:

- A fentről lefele közlekedők esetében mindenki álljon jobbra, hogy bal oldalt el tudjanak menni azok, akik a metrókocsikhoz sietnek

- A lentről felfele közlekedők esetében töltsük ki a mozgólépcső jobb és bal oldalát is, mert így nagyobb az egész rendszer áteresztő képessége és átlagosan gyorsabban fel lehet jutni, meg hát különben is ki szeret felfele gyalogolni



Tények:

1. az emberek lentről felfele mindig nagyobb tömegben közlekednek (amikor kiszállnak egy metrókocsiból)

2. az emberek fentről lefele mindig szórtabban közlekednek (általában eltérő időben érnek a metróhoz)

3. az emberek szeretnek metróhoz lefele sietni és elvárják másoktól hogy bal oldalra álljanak, ami sajnos csökkenti az áteresztőképességet

4. nagyobb a rendszer áteresztőképessége, ha mindkét oldal ki van használva



2017. okt. 18. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam kitett hivatalos táblákat hogy tarts jobbra.
2017. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mindig járjon több mozgólépcső felfelé, hogy akkor is rövid időn belül kiürüljön a peron, ha mindenki jobbra áll és az emberek egy kisebb hànyada siet a bal oldalon felfelé. Így nem kell két szabálytalan figyelni: egyszerűen mindig jobbra kell állni és kész.
2017. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*szabályra
2017. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

sok helyen van hogy egyszerre két mozgólépcső is jár felfele (lefele pedig csak egy), de ha ennyi ember egyszerre leszáll a metróról (szerencsétlen esetben két metróról) akkor ígyis úgyis bedugul lent (ezért jobb felfele menet mindkét oldalra állni - felfele egyébként is jóval kevesebben rohannak, mint lefele).

2017. okt. 18. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek azzal hogy mindenki álljon jobbra egyszerűen. Lehet, hogy magasabb az áteresztő-képessége a mozgólépcsőnek akkor, ha minden helyet kitöltünk, de azok az emberek akik nem sétálnak azok nyilván nem sietnek, így nem fontos nekik hogy 20 másodperccel hamarabb felérjenek. Ugyanakkor ha a bal oldal szabad akkor aki siet az mehet a dolgára/buszára/metrójára.
2017. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Nagy marhaság ez a mozgólépcsőn tarts jobbr dolog. Ugyanis így fele annyi a kapacitás a mozgólépcsőnek. A nagyon sietők pedig menjenek a sima lépcsőn (ha nincs, akkor kéne csinálni mindenhova.)
2017. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

De ha fele annyi a kapacitás a nem sietős részére, az tök mindegy, nem? Hiszen azok az emberek nem sietnek.


A lényeg annyi, hogy legyen mindig lehetőség sétálni is, meg állni is a mozgólépcsőn, igènytőp függően. Késtem már le óránként közlekedő vonatot azért, mert nem hagytak szabadon helyet a mozgólépcsőn és a csatlakozások miatt nem tudtam volna hamarabb indulni sem. Bosszantó helyzet volt.

2017. okt. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Iigen, és pont abban a másodpercen múlott a késésed, mert normális, hogy indulás előtt 2 másodperccel megyünk a vonathoz...

Figyu: a mozgólépcső arra való hogy állj rajta, és hagyd, hogy a gépezet végezze a dolgát. Így, ha mindenki futkározni akar rajta, az ég világon semmi értelme nincs, akkor teljesen jó lenne a hagyományos lépcső is.

2017. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én elég proli dolognak tartom mikor valaki azt az egy lépést nem képes megtenni, és még a mozgólépcsőn is azt nézi hogyan b..sszon ki a másikkal. Tipikus magyar szokás.
2017. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!