Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi lesz itt november 4, a...

Mi lesz itt november 4, a metrófelújítás kezdete után?

Figyelt kérdés

[link]

Ez volt a ma reggeli helyzet, a fővárosi önkormányzatot nem érdekli, hogy Újpest-Városkapunál a töltés két oldalán is buszpályaudvar van, ahová Vác és Visegrád irányából is ezrek utaznak?



2017. okt. 19. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
szegény pestiek most mi lesz veletek?
2017. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

jajj, ne keverjük már össze az operatív pótlást a tervezett pótlással... most annyi buszt szedtek össze, amennyit sikerült. Tervezett pótlásnál egyenletesebb kovetest és nagyobb kapacitást tudnak biztosítani. Ráadásul a buszok terhelését is elosztják kétfelé a két újpesti végállomással, lesznek szellősebb buszok. Most nem volt ilyen kettéosztás.


És most sokan csak a metróhoz érve szembesültek a pótlással, nem tudtak más irányt választani.

2017. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Figyeltétek a cikk alatti egyetlen kommentet? :D
2017. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csúcsidőben lerohad a metró, ami 2 percenként jár és úgy is tömve van, persze hogy tömeg lesz és pillanatnyi fejetlenség.


Az ilyen vészhelyzetekre mindig máshonnan kell összeszedni az éppen kihasználatlan buszokat, sofőröket, más járatokról levenni őket. Nem úgy megy a dolog hogy van 50 busz, sofőröstül a garázsban és arra várnak egész nap hogy hátha riasztás van és menni kell.


A "csak a 6-odik buszra fértem fel" is csak hangulatkeltés. Alapból nézzük csak azt, hogy egy metrókocsinak nagyobb a befogadóképessége mint 1 busznak. És egy szerelvény áll vagy 6 kocsiból. Persze hogy nem fér fel minden birka az első buszra ami jön.

2017. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne?

A 2-es metrót is felújitották, sőt a 4-6-os villamos vonalat is.

Túlélte mindenki.


Ha nincs felújitás az a baj, ha van akkor meg az?


Ahogy irták előttem, ez egy rendkivüli eset volt. A felújitásnál pedig előre lehet tervezni.



(Pár napja történt velem munkába menet (külföld)

17:00-ra kellett mennem dolgozni. Szeretek időben indulni, kitudja milyen probléma jöhet közbe.

Elmentem az sbahn megállóba és csodálkoztam, hogy mi ez a tömeg. Lerobbant egy szerelvény az alagútban ezért egy jó nagy szakaszon szünetelt a vonatközlekedés. Csak a főpályaudvar felé közlekedett vonat. A másik irányban ami nekem is kellett volna, csak a főpályaudvarról jó nagy kerülővel felszini szakaszon közlekedett.

Hát én nem estem pánikba. Ha már van egy okosnak nevezett telefon nálam, akkor miért ne kereshettem alternativ utvonalat. (pótlóbusz nem volt.) 16:55-re a munkahelyemen voltam...

)

2017. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Itt egyesek elfelejtik, hog ez nem azonos a másik három metróval, sokkal hosszabb, sok az utas, sok a "ráhordó" járat és több Volánbusz és vasúti pályaudvart is érint. És itt van a kiskutya eltemetve. Az Újpest-Központtól induló akárhány pótlóbusz már ott megtelik, mert BKK végállomás van és sokan laknak a IV.kerületben is. Újpest-Városkapu: vasúti megálló, a töltés mindkét oldalán Volánbusz pályaudvar, rengeteg utassal. Hová fognak felszállni? Mert a sokadik pótlóra sem lehet, ez már eddig is kiderült. De ott az esztergomi vonat, ehhez egy ingajárat beférne (30 percenként jár), Óbuda vasútállomás és a Nyugati pályaudvar közé! Ez nagy segítség lenne. És mi lesz az Árpád-hidi Volánbuszok utas
2017. okt. 24. 12:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a budapesti utasok "kényelme" a téma, hanem azoké a tizezreké, akik dolgozni vagy iskolába bejárnak. De őket semmibe veszi a BKK.
2017. okt. 24. 12:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező te mit tennél a BKK helyébe ami kivitelezhető? Eddig elküldhető volt e-mailben tanács a BKK-hoz.
2017. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De nem is foglalkoztak ezzel a kérdéssel, még a Volánnál se tudtak semmit!
2017. okt. 25. 22:36
 10/10 A kérdező kommentje:

Kialakultak a dolgok, a munkába járók és a diákok is nagyrészt a szentendrei HÉV-et választották, odáig busszal mennek, illetve hazafelé is ott szállnak át. DE! Szentendrén a Volánbusz állomáson semmilyen védőtető nincs, erre nagy szükség lenne. Mi lesz itt télen?

A Városkapunál nem a messze megálló pótlókat választotta a többség, ugyanakkor van védőtető a buszpályaudvaron.

2017. nov. 23. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!