Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért életveszélyes a 3-as metró?

Miért életveszélyes a 3-as metró?

Figyelt kérdés
Több ember azért sír, mert életveszélyes a 3-as azaz kék metró. Én mindig azzal járok a Kőbánya-Kispest-Dózsa György út szakaszon, és nem életveszélyes a metró, tudom 1-2x kiégett, de nem sérült meg senki, vagy nagyon kevesen. Miért tartjátok életveszélyesnek a metrót?

2017. nov. 3. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert rossz műszaki állapotban van a pálya, az alagút.
2017. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából arra vagyok kíváncsi hogy mi történhet?
2017. nov. 3. 17:03
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

" tudom 1-2x kiégett, de nem sérült meg senki, vagy nagyon kevesen"


Ha egyszer olyan szerencsétlenül történik egy kigyulladás, hogy a leghosszabb állomásközben és még mellé a szerelvény is befékeződik és mindez csúcsidőben történik, akkor előfordulhat, hogy pár száz ember bent ég. Normális üzemben ennek a lehetősége közel nulla, nálunk a 3-as metróban ennek fokozott kockázata állt fent. Úgy meg nem illik tömegközlekedni, hogy vagy tömegkatasztrófa vagy nem.


Te mit utas csak annyit látsz, hogy elvisz A-ból B-be. A mérnökök meg felsoroltak egy rakás problémát ami veszélyezteti a biztonságos metróüzemet és ezeket meg kell szüntetni.

2017. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Például siklás, alagút beomlás (hogy ez valós veszély-e, ki tudja. A dolgozóktól és vezetőktől mást lehet hallani.)
2017. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha ezt tudom, többet nem megyek a 3-as metróval.
2017. nov. 3. 17:15
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehel tér és Újpest között semmiképpen ne akarj metrózni már az idén. Viszont a felszíni buszokkal is szokott baleset történni, meg gyalogosokat is elütnek, szóval az is. Jaj, jut eszembe, helikopter is lepotyog néha.

Maradj otthon. Csak hát lakástűz, szénmonoxid…

2017. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Az egész egy ellenzék keltette műpánik.
2017. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az egész egy ellenzék keltette műpánik."

Ez nem a politika rovat, ne keverjünk ide ilyen dolgokat.

2017. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Az életveszélyes jelző túlzás, mert az volt ugyan a tűzveszélyes miatt, de màra minden vonatot felszereltek automata tűzoltó berendezéssel, így baj esetén nem tud bennégni többszáz ember, mint azt valaki feljebb vázolta.


A siklás veszélye sem valós, mert a pálya legkritikusabb részeit az elmúlt években már felújították, meg ha használt anyagból is.


Ami az alagút állapotát illeti, a probléma nem az állekonyságával van, hanem azzal, hogy milyen a szigetelése, mennyi víz jut be oda, ahová a belső berendezések miatt nem nagyon kéne. Például az elektromos berendezések és a víz nem nagy barátok, ezért kell felújítani a szigetelést az alagút körül.


Én mindezzel együtt örülök a metró körüli médiafelhajtasnak, mert tényleg ráirányította a figyelmet egy évtizedekig rohadni hagyott kritikus infrastrukturális elem felújításának halaszthatatlan voltára. De az életveszélyes jelző blikkes túlzás ma már. És ebben a médiának is része van, mert pár évvel ezelőtt valós veszélyek voltak a tűz és a siiklás.

2017. nov. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ma már lezárták a 3-as metrót.
2017. nov. 4. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!