Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nehéz megtanulni Budapesten...

Nehéz megtanulni Budapesten közlekedni vidékiként?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz egy vidéki embernek belejönni a Budapesti közlekedésbe? Egy kis falucskában élek, és már igen csak húz a szívem valami nagy város felé, de egy kicsit tartok a közlekedéstől, mikor mivel menjek metro busz stb. Mert itt vidéken van 4 utca és egy óra alatt besétálod a falut. Illetve nehéz felvenni a ritmust? Nem vagyok egy pörgős természetű és ettöl is tartok, hogy kicsit úgy érezném magamat a városba mint akit kinéznek egy ismeretségi körből. Esetleg jó tanácsokat elfogadok, kinek hogyan sikerült, beintegrálódni.

2017. nov. 3. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pesti vagyok születésem óta, de azt tanácsolom neked, hogy látogass el Budapestre és nézz körül a városban. Az interneten mindent meg lehet találni, ha egy általad ismeretlen városrészbe mész, akkor használj utazástervezőt. A Google Maps-et és a BKK Futárt ajánlom. A bkk.hu-n mindig megtalálod a közlekedéshez kapcsolódó információkat, a jegy és bérletárakat, térképeket, aktuális információkat a terelésekről, stb. Nézz szét ezeken a honlapokon és gyere fel Budapestre, hogy kipróbáld magad és a tájékozottságodat. A beilleszkedésről sajnos nem tudok véleményt mondani, mert mindig itt laktam.
2017. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%
Én Budapesten élek, úgyhogy nem ismerem ezt a helyzetet, viszont azt javaslom kocsival tényleg akkor közlekedj, ha sok pénzed van, mivel benzin és parkolás tekintetében kiesz a vagyonodból. Szerintem a tömegközlekedés egészen jó, én vonattal járok, ami mondjuk mindig késik legalább 20-30 percet minden nap, viszont a busz meg a villamos szerintem elfogadható. Tanácsként csak annyit tudok mondani, hogy mielőtt bárhová elindulnál nézd meg akár a bkk honlapját, hogy mikor és melyik busz vagy villamos hova megy, mert nem mindig találod meg a megállókban:)
2017. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Elsőre biztos idegesítő lesz a forgalom, szabálytalankodók lépten, nyomon, folytonos dugó, lámpák, de 2.3.alkalomra meglehet szokni. Bár városiak közt se mindenki utcai versenyautós, vannak komótosan közlekedők is.
2017. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Tömegközlekedés világ színvonalú és még okos alkalmazások is segítenek. Még Google maps is jól tud navigálni BKK járatokon. A weblap nagyon jó, sok infó megtalálható. Térképen is lehet látni, milyen járatok merre mennek.


A kötött pályás vonalak: metró, HÉV, villamos gyorsabban tudnak menni reggeli dugóban, mint a buszok. Noha néhány helyen van buszsáv, ami segíti a nagyobb járatokat.


A járatok ki vannak írva a megállóban, sokszor az is, mennyi a várható érkezési ideje. Az emberek egy része segítőkész, nyugodtan kérdezz és ne riadj vissza, ha valaki bunkón válaszol, többen vannak, akik jó fejek és tudnak segíteni. :)

2017. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a a válaszokat! Ami azt illeti már nem egyszer jártam pesten, csak az a helyzet még nem egyedül, mert mindig akadt kíséret is. Viszont így egyedül nem tudom, hogy boldogulnék. Tudom, hogy segítenek az appok, de ha esetleg lemerült tesóval eltévedek, akkor valami ismertebb környéket célszerű megkeresni és onnan már nádjából el lehet tájékozódni?
2017. nov. 3. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha lemerul a telefonod, van egy baromi egyszerű módszer: a legközelebbi tömegközlekedési eszköz megallojat megkeresed és a menetrendi lapon ki lesz írva az ott megálló összes járat. E helyek között már lehet számodra ismert csomópont, de ha nem is, egy nagy M betű jelzi azokat a megallokat, ahol valamelyik metróra at lehet szállni. És minden metróállomáson van részletes hálózati terkep.


És igen, az utcán is nyugodtan kérj segítséget bárkitől.

2017. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van Futár nagyban megkönnyíti a közlekedést. Régen előre ki kellett nézni hova mivel lehet menni, hol lehet átszállni, manapság 1 perc alatt megtervez neked bármit. Google Maps dettó.


Tőlem ha bárki kérdezi, akár külföldiek, akkor is telefonon nézem meg hogy hova is akar eljutni és úgy mutatom meg neki.

2017. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!