Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valójában nincs is szükség a...

Valójában nincs is szükség a 3-as metróra? A metrópótlás teljesen zökkenőmentesen zajlik, simán el tudja vinni az embereket a pótlóbusz is.

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg? Csak nem fér fel mindenki az első buszra. Az autósoknak meg kevesebb sáv van az ideiglenes buszsávok miatt.

A föld alatti közlekedés tehermentesíti a felszíni közlekedést.

2017. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Valójában reptérre sincs szükség, el lehet jutni busszal is Párizsba, meg Németországba...stb.

2017. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Mit jelent neked a zökkenőmentes? Hajnali 4:50-kor mentél egy megállót Újpesten és kényelmesen felfértél?


Ma a kollegám 15 perccel hosszabb menetidőről számolt be, mert a Lehel téren nem tudtak elég gyorsan fordulni a vonatok és feltorlódtak. Utána meg a pótlóbuszok közül is kettőt el kellett engednie, teltház volt.


A Thököly úti buszok is zsúfolásig megteltek, mert Újpalota teljes belváros irányú forgalma átterelődött oda. Az 1-es villamoson is kevesebb hely volt, mondjuk ott amúgy is elég egy jelzést veszteni a tömeghez.


Tegnap vasárnap volt, aztán mégis rengeteg kohószökevény buszt láttam olyan külvárosi járatokon, ahol az utóbbi időben normálisabb járműpark volt jellemző.


Persze, el lehet cipelni buszkonvojokkal szinte bármekkora tömeget, csak èpp nem hatékony...

2017. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
A 14-es villamos például tömve volt, sokkal többen voltak rajta, mint szoktak. Sokan inkább ezt válaszották a pótlóbusz helyett, mert mégiscsak kötöttpályás.
2017. nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Honnan szeded, hogy teljesen zökkenőmentes?!? Vagy előszedted a kisujjadat (is), és onnan szoptad?
2017. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Még a legnagyobb fideszellenes sajtóorgánumok (HVG, Index, stb.) is elismerték, hogy meglepően zökkentőmentesen indult a hétfő reggel, a Váci úton alig volt dugó, a pótlóbuszokon pedig nem volt elviselhetetlen tömeg.
2017. nov. 6. 13:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6: És? Nekem ma kb. csak 5 perccel hosszabb volt az utam, mert amerre járok egy részen egy sávban útfelbontás volt. Akkor azt a sávot mindig le kéne zárni???
2017. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
De pont te is azt írod, hogy mi volt a Váci úton. Az alternatív útvonalakon meg elég rendes szívás volt. Ha nem is lassabban, de jóval nagyobb tömegben utaztam. Azért ezt most egy évig nem szívesen viselem el, ha nem kapok érte semmi pluszszolgáltatást. Márpedig nem lesz semmi extra, kiglancolják az állomásokat, de mondjuk új kijárat nem nyílik a munkahelyem felé, kerülhetek továbbra is. Lift sem lesz abban a megállóban, ahová orvoshoz járok és ha netán eltörném a lábamat (ne legyen), kerülhetem meg a fél várost a metrófelujítas után is. Látszik, hogy a Fidesz nem tervez hosszú tavon, még pár évig tömik a zsebüket, aztán mennek Thaiföldre mind. Nem érdekes nekik, hogy miképp újul meg egy 40 évre tervezett infra.
2017. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Naná, a mai nap nagyon oda figyelt mindenki, külön rendőrök voltak a Váci úton a sávok között(!), hogy jól mutasson este a királyi TV híradójában, milyen szépen lehetett haladni a városban. Kíváncsi leszek, hol lesznek ezek a rendőrök majd pár nap múlva, mert szerintem nagyjából beleszarnak majd az egészbe.
2017. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Így van, az első napon nagyon odafigyeltek, hogy flottul menjen minden, amennyire lehet. Érdemi tapasztalatokat majd 1 hónap múlva lehet levonni, nem egy nap alapján.


Pl. ha balesetek lesznek, az hogyan befolyásolja, illetve az idő is kezd majd zordulni, esőben, jégben nem fog olyan simán menni a busz, mint a metró a föld alatt.

2017. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!