Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan büntetett meg?

Jogosan büntetett meg?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy ma (December 5-én) megbüntettek a buszon, érvénytelen bérlettel (nem volt rajta a név és a szám), viszont nálam volt a decemberi bérlet, amin viszont már minden rajta volt, (a novemberiről sajnos lemaradt), viszont elméletileg már a decemberi bérletet is lehet használni, én pedig azt használtam buszon is, viszont így is megbüntettek, hogy az előzőre nem volt ráírva.. valamilyen szinten megértem, mert ilyen alapon egész novemberben körbecserélgethettem volna a bérletemet másokkal, de valamilyen szinten nem értek egyet ezzel, mert ha én a decemberit használtam akkor a novemberit ki is dobhattam volna..

2017. dec. 5. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te meg hagytad? Mondtad volna, hogy "jaj, az nem is a jó bérlet, nesze, ezzel megyek - átadod a decemberit".
2017. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy hülye vagy, ha decemberben érvényes decemberi bérlettel hagytad magad megbüntetni.
2017. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már 5 napja december van, így nem értem, hogy miért nem a decemberit használtad. Nem elméletileg lehet már használni, december 1-től lehet használni a decemberi bérletet. Reklamálnod kellett volna, vagy jobb esetben a decemberit használni.
2017. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tévedés ne essék, odaadtam a decemberit, azzal is szálltam fel, de a tokban benne volt a novemberi is, és az alapján büntetett meg, hogy arra nem volt ráírva aminek kellett volna.
2017. dec. 5. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

És ha te novemberben nem is utaztál?

Ezt nem tudja bizonyítani.

Te meg miért hagytad, hogy érvényes bérlettel megbüntessenek???

2017. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Mondjuk ehhez tényleg nem.tudom mennyire kell hülyének lenni hogy érvényes berlettel hagyod magad megbirsagolni.......de meg is érdemled!
2017. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajándék Tőled, Karácsonyra, az ellenőrnek. Fogd fel így. :-)
2017. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez aztán az igazi tanulópénz.
2017. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
78%
Hát igen, egyáltalán nem jogosan büntetett meg, mivel ha van érvényes bérleted az adott járatra, akkor semmi köze hozzá hogy milyen érvényes/érvénytelen bérletek vannak nálad azon az egyen kívül amit. Ezalapján nem jogosan büntetett meg, de tekintve hogy indoklásként valószínűleg azt írta a papírra, hogy nem volt kitöltve így utólag már hiába reklamálnál.
2017. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére meg tudtam beszélni az ügyet, és elengedték az egészet, így nem kellett semennyit se fizetni viszont az ellenőrt megkeresték, hogy ne legyen ekkora suttyó :D
2017. dec. 7. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!