Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan lettem megbüntetve?

Jogosan lettem megbüntetve?

Figyelt kérdés
Ma megbüntettek a vonaton. A tanuló bérlet ugye az iskola és a lakóhely között érvényes. Győrből szoktam Pestre járni, mert az van közel a falunkhoz. A gond ott kezdődik, hogy a falu Pannonhalmához tartozik, a szabály szerint innen kéne bejárnom. Csakhogy a pannonhalmi vasútállomás minimum egy órára van gyalog, Győrben pedig ott vagyok fél óra alatt, kényelmesen, busszal. Ilyen esetben mit lehet tenni?
2017. ápr. 25. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Honnan hova ez van feltüntetve a bérleteden, nem ?
2017. ápr. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A tanulók (hallgatók)

 a lakóhelyhez (tartózkodási helyhez) legközelebb fekvő vagy legkedvezőbben megközelíthető vasútállomástól (megállóhelytől),

 a tanintézethez (gyakorlati képzés helyszínéhez) legközelebb fekvő vagy a legkedvezőbben megközelíthető vasútállomásig (megállóhelyig) válthatnak tanuló havi- és félhavi bérletet, 30 napos tanulóbérletet.

Az utazási viszonylat megállapítására a diákigazolvány szolgál. Ha a diákigazolványból nem állapítható meg egyértelműen az igénybe veendő viszonylat, a vasúti társaság a diák írásbeli kérésére a külön kiadott „Igazolás a tanulók vasúti kedvezménye” igénybevételéhez nyomtatványon tünteti fel.


5.2.5. Több közlekedési eszköz használata

A tanulók a kedvezményt a lakóhely (tartózkodási hely) és a tanintézet

(gyakorlati oktatás), illetve óvoda székhelye közötti utazásra - vasúton és

autóbuszon kombinálva is - igénybe vehetik.

Autóbusszal kombinált utazás esetében a diáknak minden igénybe venni szándékozott vasúti viszonylatot tételesen be kell jegyeztetnie az „Igazolás a

tanulók vasúti kedvezménye igénybevételéhez” nyomtatványba.

"

[link]

2017. ápr. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérjél igazolást a vasútállomáson, hogy neked így van közelebb, és akkor a büntetést sem kell befizetned.
2017. ápr. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Na ez a kaller se dugott mèg az idèn. Agyára ment a g eci...
2017. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
4-es nagyon alpári vagy. A kérdésre a válasz, igen, jogos volt. Kérj igazolást, amit már fentebb belinkeltek.
2017. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!