Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol lehetne szerezni infót...

Hol lehetne szerezni infót régi buszjáratok megállóiról (Budapest,60-as évek)?

Figyelt kérdés

Egy projektem miatt szükségem lenne pár óbudai buszjárat megállóinak a nevére (és ha létezik ilyen, akkor a helyükre is) a 60-as évekből. Van '69-es térképem, sajnos azon csak a végállomások szerepelnek. Próbálkoztam a BKV-nál, tudtak küldeni egy jobb térképet (nincs rajta az összes utcanév így jobban átlátható), de sajnos ilyen információval ők se tudtak szolgálni.


Szereztem korabeli légifotókat, nagyon hasznosak, de azért annyira nem tűélesek hogy a buszmegálló táblák árnyékait kiszúrjam rajtuk (de a lámpák látszanak pl.)



Létezik bármi fórum, blog, FB csoport ahol érdemes lenne próbálkoznom? Ha nem, hol lenne érdemes ezzel tökölnöm? Levéltárban, esetleg valami komolyabb könyvtárban, hátha van ott régi BKV-s menetrend füzet?



2017. dec. 14. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Bemész a BKV ügyfélszolgálatára, vagy regisztrálsz mondjuk itt: [link]
2017. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Buszos fórumok, index fórum.
2017. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Szabó Ervin Könyvtár Budapest-gyűjteményében van jó eséllyel kellő részletességű térkép, de Óbudán is biztosan van helytörténeti gyűjtemény, klub. Nekem valahol van 1958-as Budapest útikönyvem, abban vannak vonalábrák, de sajnos nem reális, hogy mostanában előkeressem. Mindenesetre az útikönyveket ne hagyd ki a kutatásból.
2017. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Régebben próbáltam keresni témába vágó topikokat az index fórumon, de vagy nem találtam semmit, vagy amit igen, az olyasmi mint ami az első válaszoló belinkelt (6-7 éve nem látogatta senki sem).


Van nick-em az index fórumon, 7 éve, de érdekes mód nem tudok írni vele a belinkelt topikba ("nem rendelkezem a megfelelő jogosultsággal").

2017. dec. 14. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ajánlanám neked a retronom.hu oldalt is.


[link]


Szerintem ők is tudnak segiteni.

2017. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!