Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tehetnek ilyenkor a...

Mit tehetnek ilyenkor a jegyellenőrök a buszon?

Figyelt kérdés
Nem áll szándékomban ezt tenni, de már régóta kíváncsi vagyok rá. Ha felszállok buszra pl. lejárt bérlettel és meg akarnak büntetni, de azt mondom nincs nálam személyi és hamis adatokat adok meg, mit tehetnek? Hogyan nyomoznak le? Vagy kapásból bevisznek?

2017. dec. 19. 01:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagyis nem lejárt bérletre gondolok inkább, mert diáki szám alapján nyilván be lehet azonosítani. Hanem ha mondjuk otthon felejtem a bérletem, személyemet igazoló adatokkal együtt.
2017. dec. 19. 01:42
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Ez régi trükk, mostanában nem biztos hogy működik, mert ha esetleg látja, hogy kamuzol, akkor hívhat rendőrt és ő igazoltat. Ma már a rendőr le tudja kérni az arcképes adataidat az okoskütyüjével. Ott meg látni, hogy ha más adatát adtad meg, akkor nem stimmel az arc. Bevisz.


Majd írd meg mi lett, becumizták-e az ostoba nulla IQ-s jegyellenőrök.

2017. dec. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrt vagy közterület-felügyelőt hívhatnak, aki igazoltat téged, majd továbbítja az adataidat a szolgáltatónak. (Helyben nem adhatja ki az ellenőrnek.) Ha nem sikerül hitelt érdemlően bizonyítanod, ki is vagy, akkor előállíthatnak. Az ellenőr fizikai kényszert nem alkalmazhat, de ha elállja az utadat, nem tudsz mit tenni.
2017. dec. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ha nem életúnt a jegyellenőr, akkor rendőrt hív, oszt neked csöngettek.


sokan próbálkoznak..értelmetlenül. és egyre nagyobb, szigorúbb a bünti.

2017. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Én csináltam ilyet suhanckoromban, amikor a szüleim nem adtak pénzt bérletre.


Szerintem elég egyértelmű volt, hogy kamunevet és címet mondtam, mert nagyon rosszul hazudok. Nem tudott mit csinálni, megírta a kamuadatokra a csekket én meg aláírtam.


De manapság gyakran járnak közteresekkel az ellenőrök, nekik meg köteles vagy igazolni magad.


(Persze ez az egész a BKK-ra vonatkozott, a többi társaságról nincs tapasztalatom)

2017. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
BP-en a közteres meghasaltat, aztán visíthatsz a jutúbon, mint a szopós malac.
2017. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!