Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért minden második utas...

Miért minden második utas Nyíregyházára utazik?

Figyelt kérdés

Debrecenben amikor a vonatjegyet vásárolom,feltűnt,hogy szinte az emberek kb. 50%-a Nyíregyházára kéri a jegyet,van aki csak egy helyjegyet vesz Nyiregyig,menetjegyet nem és legtöbben az ic-re veszik Nyiregyig.

Olyan is volt,hogy 16.15-kor indult a city Nyiregyre és egy csaj 16.12-kor vette még ideges sietős hangon a jegyet a 16.15 -ös -re és aztán rohanás gyorsan ki a 8. vágányoz.


Én Debreceni létemre sosem megyek már Nyíregyre,nincs miért,én sokat utazok,de a másik irányba,Szolnok felé,Karcag ,stb.


Mi az oka,hogy minden második utas Nyíregyházára megy?


Ezt tényleg megfigyeltem már.



2017. nov. 7. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy esetleg pont ők jönnek át Debrecenbe mert éppen dolguk van, vagy itt dolgoznak és naponta ingáznak?
2017. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egymás mellett van két, gazdaságilag jelentős és nagy lélekszámú település. Mi abban a meglepő, hogy a kettő között jelentős forgalom zajlik?
2017. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nem látod a dolgokelőzményét, azért utazik sok utas Nyiregy felé, mert a reggeli órákban érkezett Debrecenbe. Én magam is gyakran utazom így, reggel átmegyek Debrecenbe vásárolni vagy akármit csinálni, aztán délután megyek vissza haza. Nincs ebben semmi különös, Egy csomó egyetemista is van, aki inkább nem fizet albérletet meg kolit, hanem ingázik, nem sok a menetidő, egy 50 kilométeres diákbérlet sem egetrengető összeg, olcsóbb mint a lakhatás Debrecenben. Szóval aki Nyiregyre megy az többségében onnan származik, nem debreceni.
2017. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én Debreceni létemre sosem megyek már Nyíregyre,nincs miért,én sokat utazok,de a másik irányba,Szolnok felé,Karcag ,stb."


És?


Amúgy nem tudom feltűnt-e, de:

1. Mindkét városban vannak egyetemek és elég jelentős fiatalság.

2. A két város egy köpésre van egymástól, IC-vel kb fél óra. Van akinek jobban megéri bejárni mint lakást bérelni, vagy kollégiumba költözni.

3. A Debrecenből Nyíregyháza irányba konkrétan semmi más nincs, csak Nyíregyháza. A Nyugati felől érkező IC-k végállomása vagy Nyíregyháza, vagy Záhony, mégis hova máshova menjenek az emberek?


"Olyan is volt,hogy"


Na bumm, valaki utolsó pillanatban vett jegyet, és?

Én is jártam már sokszor így, sok esetben akárhogy siettem. Iskolaidőben elég egy elhúzódó gyakorlat, előadás, máris rohanás a vége.

Ha eggyel későbbi helyi buszt, villamost érsz el, vagy pirosat kapsz, akkor már rohanás van.

Nyíregyen például ótvarul vannak hangolva a helyi buszok, azaz konkrétan sehogy a vasúti közlekedéshez. Jó esetben futva eléri az ember az IC-t, rossz esetben elég +1 piros lámpa és máris várhatsz egy órát a következőre. Akkor már én is inkább futok. Helyi busz például óra 10-kor indul, 30-35 között ér be, 36-kor meg megy a vonat. Fordítva ugyanez, beér az IC óra 35-40 között a helyi busz meg 40-kor indul. Ha jól kapom el az ütemet, akkor elérem a vonatot majd a buszt is. Ha nem, akkor lekésem a vonatot, majd a buszt is. Rögtön 2 óra mínusz van a napban feleslegesen.

2017. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fura, hogy te totál hétköznapi dolgokat találsz furcsának. :D
2017. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, jó ostoba vagy!
2017. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég fura lenne, ha minden második utas Nagybányára utazna, ahová napi egy vonat megy a városból.
2017. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Két fontos nagyváros egymáshoz nagyon közel. Nincs ebben semmi furcsa.
2018. febr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért emelted ki a kérdést, mert igazából kb. minden okot leírtak.

1. A nyíregyháziak nagy része Debrecenbe jár egyetemre. Én is nyíregyházi vagyok, és Debrecenbe járok, a volt osztályom nagy része is Debrecenbe jár, és a szaktársaim jelentős része is nyíregyházi (debreceniek után nyíregyháziak vannak a legtöbben szerintem).

2. Mindössze fél óra az IC út, a helyjegy 150 forint. Majdhogynem rövidebb ideig vonatozok, mint Nyíregyházán buszozok (Nyíregyháza külterületi részén lakom). A személy háromnegyed óra. Nem sok idő egyik sem, télen kb. leöltözni se éri meg, mert mire kényelembe helyezi magát az ember, már szállhat is le.

3. Nemcsak az egyetemisták járnak szívesebben Debrecenbe egyetemre, hanem a nyíregyháziak is. Pl. vásárolni, dolgozni, inkább Debrecenbe járnak kórházba, mint Nyíregyre, stb. És ezeknek az embereknek Debrecenből vissza is kell valahogy utazni.

4. Ha csak az IC-t nézzük, ezen a vonalon Debrecen után három megálló van: Nyíregyháza, Kisvárda és Záhony. A vonatok kb. háromnegyede Nyíregyházáig jár, mióta nincs a Keleti-Nyugati körjárat, a többi megy tovább Záhonyig. Egy Nyíregyházáig tartó IC vonat utasainak 100%-a Nyíregyházáig utazik (jó, ez nyilvánvaló). Egy Záhonyig tartó IC-n 1/3 az esély arra, hogy egy utas Nyíregyházára tart.

(Meg ugye van a Latorca is naponta egyszer, ami megy tovább Ukrajnába, de azt most ne vegyük számításba, meg talán van egy IC, ami Debrecenből a Keletibe tart, de lehet, hogy ez csak volt, egyszer láttam én is)

5. Léteznek olyanok is, akik Nyíregyházán átszállnak (pl. mennek tovább Miskolcra, Szerencsre, akárhova). Csak nem mehetnek Szolnok fele.

6. Szerintem túlzás, hogy az emberek fele Nyíregyházára utazik. Rengetegen utaznak a Nyugati fele (a Szolnok-Cegléd vonalon), vagy Mátészalkára is. Sőt, mikor várom a vonatot, én sokszor azt látom, hogy amikor kiírják a szalkai vonatot, akkor a váró kb. kiürül:'D most én is mondjam azt, hogy akkor Debrecenből az utasok fele Mátészalkára megy?

7. Azért Nyíregyházában is van valami szép, amiért megéri odautazni, szerintem, mindenféle elfogultság nélkül az állatparkot mindenkinek megéri életében egyszer meglátogatni, nem hiába országosan ismert és elismert. De pl. olyanról is hallottam már, hogy valaki csak a piac miatt jött Nyíregyre.

8. Most azért, mert te nem utazol Nyíregyházára vagy Nyíregyháza fele, már más se utazhat? Kicsit érdekes hozzáállásnak tűnik ez nekem.

9. A példaként felhozott 16:15-ös Ung IC pl. Záhonyig tart, honnan tudod, hogy akik oda váltanak jegyet, meddig utaznak? Megnézted mindenkinek a jegyét, vagy mi? Az említett csaj is lehet, hogy Záhonyig vagy Kisvárdáig ment, csak mivel utána a 17 órási IC már csak Nyíregyig megy, nem akarta lekésni, vagy nem akart személlyel menni (a személyvonatokat nem ismerem, hogy pontosan meddig járnak, én is csak IC-vel szoktam utazni). Vagy hallottad, hogy Nyíregyházáig kérte a jegyet? De amúgy is, ha Nyíregyig is ment, én se szívesen várnék még egy órát a 17 órási IC-re (vagy akár fél órát a személyre), inkább megkockáztatnám, hogy 3 perc alatt elérem. Meg úgy alapból nem értem ezt a példát, most az a baj, hogy valaki a vonat indulása előtt 3 perccel vett jegyet, vagy hogy a vonat indulása előtt 3 perccel Nyíregyházára vett jegyet?

10. Nyíregyháza és Debrecen között tudtommal nincs értelmes buszjárat, a tömegközlekedés leggyorsabb és legegyszerűnb módja a vonat. Ha most valaki valamilyen okból Debrecenből Nyíregyházára szeretne eljutni tömegközlekedési eszközzel, akkor mit csináljon? Repüljön?

Komolyan nem értem, hogy mi a problémád ezzel, vagy miért vált ki megrökönyödést belőled, hogy valaki Debrecenből Nyíregyházára utazik. De azért azt elhiheted, hogy ezek közül az utasok közül nagyon kevés a debreceni.

Remélem, most már kielégítő választ kaptál a kérdésedre, szerintem kitértem a leggyakoribb lehetséges okokra. De az is lehet, hogy valaki mondjuk rokonokat látogat Nyíregyházán, vagy van valami olyan érdekes nyíregyházi program, ami érdekli, vagy bármi egyéb.

2018. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú regényt,ezt olvasva nem bírtam megállni,hogy ne röhögjek.

Nem rosszindulatból,de egy fél évvel ezelőtti kérdésemre képes voltál egy nagyon hosszú választ adni.

2018. máj. 2. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!