Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha már cigány származású az...

Ha már cigány származású az utas, a felszálláskor kérni kell a jegyet? Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Bejött a vonat Pestről Szolnokra ami ment tovább Debrecenbe,a kalauz leszáll és az utasok szállnak felfelé,én is,valamint egy cigány származású srác meg a barátnője,a barátnője is cigány származású. A kalauz odalép és azt modta nekik,hogy "állj jó estét kívánok,jegyeket legyenek szívesek" . Elővették és mutatták,a kalauz mondta,hogy a "helyjegyeket is" ,megmutatták erre a kalauz mondta,hogy jó mostmár parancsoljanak és felszálltak. De senkitől nem kérte a jegyet még fel sem szálltak a vonatra csak tőlük a kb. 20 felszálló közzűl.


Most komolyan,oké tudjuk,hogy legtöbb magyar nem kedveli a cigány származású embereket,de ők is emberek,miért kell így különbséget tenni? Magyar ember is bliccel ugyanúg,Magyar embertől is lehetne jegyet kérni míg fel sem szállt a vonatra.


Egyébként ugyan ilyen sztori volt már,láttam ilyet csak az Nyíregyházán volt.


Miért kell így kifogni őket? Ez biztos ciki lehetett a srácnak és a barátnőjének ott akkor,hogy mindenki előtt csak úgy csak hozzájuk odalép a kalauz és rögtön a jegyet kéri,még fel sem léptek a vonatra. Benézte a kalauz,mert megvolt minden jegyük.


Ti mit szóltok ehhez az általánosításhoz?

Szerintem nem szép dolog,hogy ha már cigány az illető akkor biztos bliccelni akar és minden cigány származásúnak ellenőrìzni kell a jegyét még felszállás előtt,így általánosítani.Számomra felháboritó.


Mit szoltok az ilyen történethez,láttatok már ti is ilyet?



2018. jan. 14. 22:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Én fehér vagyok, mégis elkérték a jegyem Mátészalkán előzetesen, amikor vagy 25 perccel indulás előtt már a vonaton ültem.
2018. jan. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Jajj anyuu a Pistikék lepontoztaaak... Most komolyan: miért nem lehet ebben az országban legalább az egyenlő bánásmódnak a látszatára adni?


Mert ezúttal csak egy kalauz ellenőrizte le előbb a cigányok jegyét, gondolván: nekik úgysincs jegyük, megnézem előre. De ezek a honfitársaink ugyanezzel szembesülnek, amikor bemennek a boltba (ott a nyomukban a biztonsági őr), az állásinterjún (“Lakatos úr, hát izé már felvettünk valakit”) vagy az állami szerveknél (nincs lámpa a biciklin verőfényes nyári dèlelőtt - nesze harmincezres csekk). Aztán meg csodálkozunk, hogy ó “ezek” nem képesek beilleszkedni...

2018. jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Mert a ciganyok 5 százaléka becsületes.
2018. jan. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Vagy régebb volt már olyan, hogy nem volt jegyü és elkapta, így már előre leakarta rendezni, de kiderült, hogy tanult az esetből és volt jegye :)
2018. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

Napi rendszerességgel utazok vonaton.

Rengeteg olyan cigányt látok, aki a következő megállóig utazik, és nem vesz jegyet, mert legrosszabb esetben a következő megállónál leszállítják...

A pusztaságban nem fogják megállítani a vonatot, hogy leszállítsák a nem fizető utast.

Az illető jegyvizsgálónak már nyilván a szemébe röhögött száz cigány, hogy ecsécském, há szállíccsá le a következőné, úgyis ottan lakok.


Igen, a tisztességes cigányokkal szemben ez tisztességtelen bánásmód.

De sajnos jobb megoldás nem létezik.

Ebben nem a kalauz a fő bűnös, hanem a többi cigány, akinek eszébe se jut jegyet venni. Meg az, aki nem engedélyezi, hogy a jegy nélküli utasokat kitegyék a nyílt pályán, még ha pénzbe kerül is a megállás a vasútnak.


Pár hónapja történt, hogy a mögöttem ülő cigányasszonnyal végigbeszélte az utat a jegyvizsgáló. Elmondta neki végig az összes csatlakozásokat a kb. 200 km-es útra, kinézte telefonról, amit nem tudott, tanácsokat adott, hogy melyikkel menjen, plusz még kiokosította, hogy ha gyerekkel jön legközelebb, akkor milyen kedvezmények vannak.

A negyedórás út végén a cigányasszony megmondta neki, hogy hát nagyon csodálkozik, mert ilyen segítőkész vasutassal még soha nem találkozott, a többiek meg azt mondták neki, hogy ez a kalauz egy vaddisznó, aki mindenkivel ordítozik, meg nem engedi fel őket a vonatra.

A válasz:

- Ja, hát mert magának volt jegye.

2018. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

a kutyát is csak szájkosárral viheted fel, pedig van amelyik nem harap.

nem kell játszani a hülyét, te is jól tudod, hogy a cigányok többsége milyen.

2018. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarok rasszistának tűnni, de okkal van ez az általánosítás. Egyébként meg a ló másik oldala az, hogy egyszer egy borsod megyei személyvonaton beültek körém a cigányok, és a kalauz csak tőlem kérte a jegyet, az egész famíliát békén hagyta.. Melyik a jobb?
2018. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

a gyanús alakokat egyből érdemes ellenőrizni, elindulás előtt sokkal könnyebben szállíthatóak le, mint utána.

Amúgy az állomások területén és az utazás alatt bárhol akárhányszor ellenőrizhető vagy.

2018. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
44%
Kisebb városban élek, a buszvezetők nagy többsége aki nekik nem tetszik és nem éri el időben az ajtót, azt otthagyják. Én nem vagyok cigány, de volt már amikor rám zárták az ajtót. Meg a saját szememmel láttam, hogy nem nyitotta ki a cigányoknak az ajtót. Ilyen nyomógomb van az ajtón és ha megnyomod elvileg kinyílik. De nem. Ha nem tetszel neki, akkor nem enged fel.
2018. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az bosszant, amikor felszáll egy rakás "olyan" cigány, akikhez közel se mersz menni mert agresszívek, jellemtelenek, a kalauz direkt át se megy az ő vonatrészükbe, mert nem meri a jegyet elkérni. És ha kihívja a rendőrt, nincs visszatartó erejű következménye. 2-3 képzett, felszerelt, jogkörrel ellátott és cselekvő rendőr kell ilyenkor, nem papírirkálós 60 kilós díszpisztolyos műrendőrök. És akkor gumibot, már kék folt, kicsavart kar, bilincs és egy olyan, dél-amerikai típusú börtön, amiből egy hetet is megemleget egész életére, megtanulja hogy kell a társadalomban viselkedni.
2022. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!