Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedves budapesti buszvezetők!...

Kedves budapesti buszvezetők! Miért kell rendszeresen percekkel a kiírt időpont előtt érkezni, és otthagyni a megállót?

Figyelt kérdés
Próbálom megérteni. Nem jelzi a gép, hogy mikorra kellene odaérni a következő megállóba? Vagy nem lehet legalább felírni egy papírra? Vagy minél hamarabb végzünk a körrel, annál jobb? Nem lehet gyakrabban várni inkább a megállóban 1-2 percig? A késés más, azt többnyire megértem.
2018. jan. 30. 22:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
20%
pontosan. vannak ilyenek, akik mindenbe belekötnek, ebből látszik, hogy vagy nincs más dolguk és nagyon ráérnek, vagy ennyire szegény élerük van. amúgy ja, a legközelebb majd az lesz a gond, hogy nem jön a villamos, a metróra is sokat kell várni és amúgy is.
2018. jan. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

A BKK felé már jeleztem egy párszor általánosságban, feljelenteni nem akartam senkit, az eddigi válaszokból nem derült ki túl sok (ellentétben néhány itteni hasznos válasszal, amit ezúton is köszönök). Azért itt írtam, mert feltételeztem, hogy talán 1-2 buszvezető is olvassa. Még ha nem is mindre vonatkozik. Tőlük vártam volna választ. Nyilván azt várom el, hogy várjanak a megállóban, legalább amíg jön egy másik bármilyen busz, hogy azt ne tartsa fel, de persze a forgalmat sem.

Igenis korábban indulok, de néha így is elmegy az orrom előtt kedves szövegértelmezési fogyatékos #10-es. Azért "bajom", hogy 10 percet kell várni a következőre, mert éppen munkába megyek reggel, nem szórakozni este. Néha velem is vár a busz, nem gondolom, hogy ez ne lenne jellemző.

A Yandexet nem ismertem, de a Futárt igen. Csak most nincs Internet a (kártyás) telefonomon. Tudom, hogy pár helyen a BKK telepített Wi-Fi-t.

#11 Ez a mindenbe belekötés szerinted? Menjen csak el a te buszod is rendszeresen idő előtt. Ha kocsival jársz, mondjuk robbanjon le. Az értelmesebb válaszokat köszönöm.

2018. jan. 31. 10:30
 13/35 anonim ***** válasza:
83%

"Menjen csak el a te buszod is rendszeresen idő előtt"


ha rendszeresen idő előtt megy el, érkezzél rendszeresen idő előtt. Bazz én is jártam busszal/metróval/villamossal Pesten, Újpestről ami ráadásul Pest szélén van. Baromi érdekes módon sose késtem el egyszer sem sehonnan. Volt, hogy várni kellett a buszra, mert dugó volt igen, milyen fura ez egy nagy városban... 2007-ben Gödöllőről (!) jártam fel Óbudára Hévvel villamossal, meg minden szarral dolgozni reggel 6-ra. És? Elsírtam a panaszom, hogy késik a busz? Világmegváltó probléma az a 10 perc várakozás....ha meg az, akkor indulj el 20 perccel előbb.

2018. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem késik az órád, komolyan.

Mindenki hülye csak te nem...

2018. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
50%

Időpont ma 11:47


Hát ezt mondom én is. A buszvezető a hülye, a lámpa a hülye, a zebra a hülye, meg a többi ember aki szintén közlekedik, csak az nem aki nem időben indul. Azt írja előbb indul. Hát induljon még előbb. De komolyan. Mit lehet ezen hisztériázni? és írtam: tudom milyen a tömegközlekedés Pesten nem kell bemutatni, mégse kések el, biztos velem is baj van...

2018. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
38%
Én a kérdezővel értek egyet. Ha a megállóban meg van adva indulási időpont, akkor kutyakötelessége a busznak abban az időben indulni abból a megállóból, de semmiképp sem előbb. Különben mi az istenért van kirakva a menetrend? Ha 10 perccel a kiírt indulási időpont előtt érkezik meg a busz, mert a sofőr rálépett a gázra, akkor bizony álljon 10 percet a megállóban és kapcsolja ki a motort. A buszon lévő utasok nem háboroghatnak, hiszen ők is tudták amikor elindultak, hogy menetrendszerint hogy közlekedik a busz, tehát az, hogy 10 percig áll a busz és nem halad, nekik nem számíthat. Ha sűrű követésű a járat, tehát mondjuk 50-10 percenként jön, akkor persze más a helyzet, ilyenkor az utasnak nem is kell pontos indulási időt megadni, elég csak a frekvenciát. De ha meg van adva, akkor ahhoz tartani kell magát a busznak.
2018. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
62%

" A buszvezető a hülye"


Egy példa: ki van írva a megállóban, hogy a busz 10:23-kor indul. A busz megérkezik 10:18-kor, nincs a megállóban senki, ezért továbbmegy. Ki a hülye? Az, aki abban a tudatban, hogy 10:23-kor indul a busz nincs még ott 18-kor, vagy a sofőr aki szintén tisztában van azzal, hogy 23-kor kéne indulnia, mégsem áll meg? Szerintem elég egyértelmű. Persze felfogás kérdése, ha nem látjuk, hogy a cég egy szolgáltatást nyújt és nem szívességből furikáznak a buszok és ha épp áll valaki a megállóban, azt felkapjuk, akkor nyilván mindenki hülye, csak a sofőr szent. Egyébként az igazán hülye valószínűleg a menetrendszerkesztő, de ha egyszer meg van adva egy időpont, akármennyire nem működik, ahhoz kell igazodni, mert aszerint tervez az utas.

2018. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
57%
És még valami, tök fölösleges belekeverni a dugókat meg az egyebeket, mert ebben a helyzetben irreleváns. Ha késik a busz akkor jó kifogás, hogy dugó volt, baleset volt, stb. De milyen közlekedési helyzet okozhatja azt, hogy a busz előbb elindul a megállóból? Semmi.
2018. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan melyik járat(ok)ról van szó?
2018. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
79%

Volt itt egy degenerált, aki azon tipródott, miért nem nyílik a villamosok ajtaja azonnal.

Ott tizedmásdporcekről volt szó. Lehet, ugyanaz a kérdező itt is?

2018. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!