Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedves budapesti buszvezetők!...

Kedves budapesti buszvezetők! Miért kell rendszeresen percekkel a kiírt időpont előtt érkezni, és otthagyni a megállót?

Figyelt kérdés
Próbálom megérteni. Nem jelzi a gép, hogy mikorra kellene odaérni a következő megállóba? Vagy nem lehet legalább felírni egy papírra? Vagy minél hamarabb végzünk a körrel, annál jobb? Nem lehet gyakrabban várni inkább a megállóban 1-2 percig? A késés más, azt többnyire megértem.
2018. jan. 30. 22:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Kérdező: Jó lenne tisztázni, hogy nálad mit jelent az, hogy előbb érkezik oda. Pontosan mennyivel előbb? A buszsofőrök látják egy kijelzőn mp-re pontosan, hogy késnek-e vagy sietnek, azt meg nehezen tudom elhinni, hogy kivétel nélkül mindig előbb érnek oda. Akkor már inkább valószínűbb, hogy nálad keresendő a probléma oka. Egyébként ha a kiírt időpont előtt érkezne 2-3 perccel, futva még akkor is el kéne tudnod csípned a járatot. Gondolom nem mp-re pontosan a kiírt időpontra érkezel a buszmegállóba, tehát már bőven a buszmegálló közelében kell lenned ekkorra. Ha ez így nem igaz, akkor ez azt jelentené, hogy a busz legalább 5 percet siet, ezt meg kötve hiszem, mert azért már beszólnának neki az irányításnál. Az órádat nézted már, hogy jól jár-e?
2018. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

#19: 276E


#20: Nem. Megérte a piros kéz? A társaiddal együtt. Nem nyavalyogtam, csak feltettem egy egyszerű kérdést. Ezzel együtt nem érzem tragédiának, ha néha idő előtt elmegy a busz, csak bosszantó.


#21: 2-3 perc, de az útvonal messzebbről beláthatatlan, és egy lámpás zebrán is át kell menni, ahol többnyire forgalom is van. Nem mindig megy el korábban, csak gyakori.


Többnyire úgy indulok el, hogy 2-3 perccel korábban odaérjek, de ez nem mindig sikerül, és nehogy már ez legyen a természetes és elvárt.


Kösz a támogatást is.

2018. jan. 31. 19:24
 23/35 anonim ***** válasza:
71%

Melyik járatról van szó, s melyik napszakról?

Amerre én közlekedem, a nap jelentős részében járatsűrűség van feltüntetve, indulás a megállóból csak csúcsidőben.

2018. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
81%

No a 276E konkrétan olyan járat, ahol csak a reggeli csúcsban és az délutáni csúcsban van percben megadva a megállóból való indulás ideje, egyébként meg csak gyakoriság (pl. 5-7 perc).

Javaslom neked az én módszeremet: soha nem nézem a menetrendet, így nem is tudom, késik vagy siet.

Bő 40 éve járok a vonalon, s ez még soha nem okozott gondot.

A Veres Péteren meg a barom autósok miatt nem tud haladni, ott inkább késhet.

2018. febr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
47%
A 276E menetrendjében egésznap pontos indulási adatok vannak megadva, most néztem meg: [link]
2018. febr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Mégsem egészen, az Örs felé a reggeli csúcsidőszakban van egy időszak, amikor frekvencia van csak megadva: 5-7 vagy 6-7 perc. Ennek az időtartama érdekes módon megállónként változik: Rákosligetnél még 6:11 és 7:26 között jár így, vagyis több mint egy órán át, az Egisnél már csak 6:54 és 7:43 között, vagyis kevesebb mint egy órát, a többi időpont meg van adva pontosan. Megoldás lehetne, ha 10 percnél sűrűbb követés esetén sehol nem adnának meg pontos adatokat, és ilyen esetben a sofőrnek sem kellene figyelnie arra, hogy pirosban van-e.
2018. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam, hogy melyik járat. 276E. Nem teljesen mindegy, melyik időszak? A kérdés alapján ("kiírt időpont előtt") szerintem egyértelmű, hogy pontos időpont van megadva. Több javaslatot az indulásra nézve kösz nem kérek. Azt is írtam már, hogy nincs mindig gond, de az a kevés is bosszantó. Ezentúl indulás előtt megnézem a Futárt, bár pontosabb attól sem lesz.
2018. febr. 1. 22:16
 28/35 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Barátom!

Merem remélni, hogy nem tekinted orcátlanságnak, ha abból a menetrendből ide citálok egy szakaszt, mely minden egyes járat esetében fellelhető. Nem apró betűs rész.


Íme:

"Az adatok tájékoztató jellegűek. A menetrendtől eltérések előfordulhatnak"

2018. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
51%
#28: Ott a pont! Ment a zöld kéz! :)
2018. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%

Kedves budapesti utas!


Az adatok tájékoztató jellegűek. A menetrendtől eltérések előfordulhatnak. / Schedule is subject to change.

2018. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!