Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nekem mint utas lenne vagy...

Nekem mint utas lenne vagy nem lenne jogom a vonaton szólni azért, ha nem egyezek bele, hogy oda abba a fülkébe ne jöjjön be egy másik utas kutyával?

Figyelt kérdés

Ma utaztam vonaton,beűltem egy üres fülkébe és bejött egy idős néni is,tehát már ketten voltunk,ezután egy 40 év körüli nő is bejön a kiskutyájával a fülkébe,leűl és a kutyát felteszi maga mellé a másik űlésre. A kiskutya viszont elkezdett egyik űlésről a másik űlésre ugrálni össze-vissza,még majdnem az ölembe és táskámra is ráugrott. Mérges lettem magamba és kerestem egy másik fülkét és átültem.


Bosszantott az ilyen,hogy bejön a kutyájával,meg sem kérdezi,hogy kutyával be jöhet-e,csak bejön és hagyja,hogy a kutya össze-vissza ugráljon,nem is szólt neki.


Természetesen lehet élőállatot ,kutyát vonaton szállítani,de én úgy hallottam ,hogy aki kutyával van csak akkor vihati be a fülkébe magával a kutyát,ha a többi utas beleegyez. Nem emlékszem már,de halványan ŕémlik,hogy hallottam ilyet.


Nem olvastam végig még a máv üzletszabályzatát és utazási feltételeit,mert hsszzú,de elolvasom majd.


Ha esetleg máskor ilyen történik,hogy valaki pl. kutyával bejön hozzám abba a fülkébe ahol én vagyok,jogom van,vagy nincs jogom szólni,hogy beleegyezek-e vagy nem?


Ugyanis nehogy nekem kelljen már máskor is kispriccelnem magam másik fülkébe,hanem a kutyás olyan fülkébe ahol hozzájárulnak,hogy ott lehet a kutya. Szerintem így lenne a helyénvaló,hogy aki kutyával van ,az alkalmazkodjon.


Egyébként mondta már így kalauz is nekem,hogy az utasok is nyugodtan szólhatnak egymásnak,ha valami nem tetszik,nem mindig csak a jegyvizsgálóhoz kell menni.



2018. febr. 4. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Mindenki úgy van vele hogy neki ehhez meg ehhez van joga, főleg hogy ha fizet valamiért. Te azt gondolod hogy jogod van ahhoz hogy nyugodtan ülj kutya mentes kabinban még ő azt hiszi hogy neki ahhoz van joga hogy fölvigye a kutyáját is. Ezzel annyit akarok mondani hogy a legtöbb ember a saját érdekét nézi nem azt hogy más mit akar.
2018. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
47%
Én biztos szóltam volna. Nem vagyok kutyás, nem bírnàm elviselni ha egy kutya összeugràl. Gazdànak illet volna a sajàt ölébe tartani.
2018. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ki milyen jogot gondol magának kérdése.


„Kutya csak a 2. kocsiosztályú személykocsiba vihető be.”

„A 2. kocsiosztályú, fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be.”

A MÁV-START VASÚTI SZEMÉLYSZÁLLÍTÓ ZÁRTKÖRŰEN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG SZEMÉLYSZÁLLÍTÁSI ÜZLETSZABÁLYZATA

A vasúti személyszállítási szerződés általános feltételei

9.3.14 pont (45. oldal)


Lásd: [link]

2018. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De lehetne szólni, csak ugye senki nem vállalja a konfrontációt. Egyébként kutyával előtérben, folyosón de leginkább a poggyászkocsiban szokás lenni. (Amelyiken a nagy elhúzható ajtó van.) Régebben piacnapon tele volt a poggyászkocsi mindenféle nyulakkal, csirkékkel, elvileg oda szokás mindenféle "problémásabb" dologgal szállni. Annak idején a kalauz rámutatott az emberre, azt átzavarta oda, ha ott volt a helye. Mára az a baj, hogy legtöbb helyen a "poggyászkocsi" nem más, mint két lehajtható ülés, ahol a babakocsi van, és ha allergiás a kicsi?


Egyébként úgy illene a kutyásnak viselkedni, hogy belépés előtt megkérdezi, van-e allergiás a fülkében, és nem ő várja, hogy majd valaki utólag szóljon (tudja, hogy úgy se fog), mikor már le is huppant.

2018. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos azt vettem èszre, hogy a legtöbb kutyás bunkó. Bocs mindenkitől, de ez van. Egy parkal szemben lakunk, folyton beengedik a kutyákat a kutyát bevinni tilos tábla ellenère, a virágokat össze tapossák, oda s z a rnak ahol te bèkèsen ülnèl. Buszon/vonaton szinte sosincs rajtuk póráz/szájkosár ès felültetik őket az ülèsre. Amikor vidèken èltem nekem is volt kutyám ès soha nem vittem vonatra szájkosár nèlkül, hiába volt jól nevet, kitudja, hogy milyen inger èri ès, hogy reagál.
2018. febr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
11%

De irigyelem a problémáid basszus:D

Ha nem tetszik, akkor mérnem nyitod ki a szádat? Ha normálissan közlöd, hogy elnézést, allergiás vagyok a állatnak a szőrére, szerintem megfogják érteni, de akik normálissan tartják a kutyát és szépen csak ott ül, annak szerintem nem kell szólni, mert kulturáltan utaznak.

2018. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Komolyan nem értem a problémádat! Ja és egyébként üdvözöllek az életben! Akkor mit szólnál, ha egy viselkedés zavaros kisgyerekkel jönne be egy anyuka, aki egy percig sem tudja megnyugtatni a hiperaktív kisgyerekét? Vagy mondjuk egy 40 kilós kutyával, aki folyton liheg az arcodba? Akkor megérteném, hogy szólsz, de egy kis kölyök kutyára, aki izgatott volt az utazás miatt és az emberek miatt, ezen kiakadni.. phh
2018. febr. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
eleve nem vihetbe csak úgy kutyát, csak hordozóketrecben
2018. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, jól tudod, fülkés kocsiban kell a fülkében ülők beleegyezése, mint egyébként fent már idézték is. De amúgy is, nyugodtan állj ki magadért, ha valami nem tetszik, sose tartsd magadban, attól még soha nem fejlődött a világ, hogy mindenki magában puffogott...
2018. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15%

Kerestem a leírásban a kulcsszavakat, mint sáros láb, nyálzás, lepisilés, kakilás, harapás, stb hogy átérezzem és megértsem a problémát... De megdöbbenve tapasztalom, hogy tényleg egy izgága, egyébként ártalmatlan kiskutya váltotta ki ezt a mély undort, ami a kérdés felvetését hozta (no meg a duzzogó elvonulást a kabinból). Azt hiszem ez már a gödör alja a tömegközlekedéshez csatlakozó frusztrációban, persze mindig van lejjebb.


Kérdésedre válaszolva igen, szólhatsz ilyen esetben, hogy te nem járulsz hozzá. Sajnos az utastársak viszont nem szólhatnak bele, hogy hozzád hasonló patkánylelkületű emberrel nem akarnak együtt utazni, nekik tényleg csak az undorral elsétálás marad :(

2018. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!