Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ellenőrt is meg fogják...

Az ellenőrt is meg fogják büntetni?

Figyelt kérdés
Nem volt jegyem az ellenőr meg akart büntetni én nem hagytam magam és el akartam menni onnan de a két ellenőr lefogott amíg a rendőr ki nem érkezik az egész botrányt cirkuszt a párom videóra felvette a rendőr kiérkezett és megbüntettek. Az incidens után mint a BKV nál mind a rendőrségnél feljelentést tettünk az ellenőr ellen és a videót átadtuk neki mind a két helyen azt mondták ki fogják vizsgálni az ügyet és tájékoztattak minket a vizsgálatról. mire számíthatok?
2018. márc. 24. 10:32
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
#tájékoztatnak
2018. márc. 24. 10:33
 2/21 anonim ***** válasza:
11%

Annak fényében, hogy jó néhány éve a bíróság elmarasztalt egy apró termetű nőt, hogy három ellenőrt és ugyanannyi rendőrt bántalmazott, koránt sem biztos, hogy nem lesz még nagyobb bajotok.

Jog szerint nem alkalmazhat kényszerítést.

2018. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
Semmire, az ellenör jogosan járt el, legfeljebb téged tólnak el jó alaposan, hogy ilyenekkel fecséreled az idejüket. Emellett ha a videófelvételbe nem egyeztek bele elözetesen (mármit ez nincs rajta a videón), akkor még személyiségi jogok megsértése miatt is megbüntetnek téged.
2018. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Azért ahhoz pofa kell, hogy miközben jegy nélkül utazol utána még panaszt tegyél a BKV-nál...
2018. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
4. Én is bűnöztem, be is fizetem a büntetést. Az az ellenőr is bűnözött mert a jog szerint nem alkalmazhat kényszerítő intézkedést Úgy gondolom ez így igazságos
2018. márc. 24. 11:02
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
A rendőr kiėrkezėsėig jogosan akadályozza meg hogy elhagyd a helyszínt! Bebukod a pert.
2018. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6. Kicsit jobban kéne tájékozódnod....hidd el ezt már én megtettem


[link]

2018. márc. 24. 11:25
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Jogi oldalon tájėkozódj az aktuális helyzetről. Ne rėgi meg meseblogon.
2018. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

6-os! Az ellenőrnek a jogosítványa ilyen tekintetben nem több, mint egy sakkegyleti elnöknek.

Egy szolgáltató vállalat alkalmazottja, nem hatósági személy. Kérhet, s mellé mosolyoghat is.

Ha az utas nem együttműködő, akkor nem tehet semmit.

Nagyon haragszom a bliccelőkre, mert tőlem is lopnak, tőled is.

De megint nagyon kezdenek elharapózni a túlkapások, utasverések stb.

2018. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Felesleges itt bűnözésről beszélni... A bliccelés nem bűncselekmény és nem is szabálysértés.

Az ellenőr nem foghat le, nem is nyúlhat hozzád, nem tartóztathat fel semeddig mert ezzel bűncselekményt követ el. Ezért vannak velük a közteresek, mert ők viszont megtehetik.

Közterületen lehet videót és képet is készíteni, nem kell senkinek a beleegyezése.

Egyébként meg fsznak kell jegy nélkül utazni.

2018. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!