Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Emiatt ugye feljelenthetem a...

Emiatt ugye feljelenthetem a semmirevaló BKK-ellenőrt?

Figyelt kérdés

Kaptam egy fizetési felszólítást egy olyan járatról, amin nem is utaztam. A furcsa viszont az, hogy a levél a nagyszüleim címére jött, ahová én nem vagyok, és nem is voltam sose bejelentkezve, valamint életvitelszerűen sem élek ott. Ez azt mutatja számomra, hogy valaki (vannak tippjeim) az én nevem és az ő címüket adta meg, amikor lebukott. Ez viszont azt jelenti, hogy a hanyag ellenőr nem kérte el sem az illető személyijét, sem pedig a lakcímkártyáját, hiszen akkor nem küldhették volna ki nekik a felszólítást.


Kérdés 2: ugye a buszok be vannak kamerázva, és a 12.18-i felvételek még elérhetőek?


2017. febr. 11. 07:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen! Menj el ingyenes jogsegély szolgáltatóhoz, tőle kérdezd meg a menetét. Lehet, hogy elsősorban egy levelet kell írnod a bkk-nak! Mindenképpen jelentsd fel, feljelentés után 1 hónapod van eldönteni, hogy valóban bíróságra viszed az ügyet. De hallgasd meg, hogy ő mit javasol. Azért ez nagyon durva, ha most nem cselekszel, akkor bárkivel megcsinálhatják ezt és veled is az az ismerősöd, amúgy nem sejted ki lehetett?
2017. febr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Ácsi! Itt nem a BKK ellenőre hibázott, hanem az, aki nem igazolta magát neki. Innentől kezdve az ellenőr vagy rendőrt, közterest hív (amit viszont vagy megvár az utas, vagy nem), vagy pedig bemondásra írja fel az adatokat. Ennyi a lehetősége. Ettől lenne semmirevaló? Állítsál magadon...


A buszok jó része be van kamerázva, de adatvédelmi okokból csak néhány napig tárolják a felvételeket, ha nem merült fel olyan ok, ami miatt azokat meg kellene őrizni.

2017. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Már írtam nekik e-mailt, hétfőn személyesen is bemegyek a hetedik kerületi irodába.

Szinte biztos vagyok benne, hogy a saját testvérem, vagy az egyik unokatestvérem volt, csak inkább rám akarták kenni a dolgot, és bizonyára úgy gondolták, hogy a nagyszüleinknek van elég pénze, majd ők úgyis kifizetik helyettem.

2017. febr. 11. 08:21
 4/20 A kérdező kommentje:
#2 Bemondásra nem lehet adatokat beírni, ilyen nincs, ezt nem teheti meg. Kíváncsi vagyok, mi lenne a te reakciód, ha a te adataid írnák fel így bemondás alapján, dokumentumok nélkül. Az ellenőrnek semmilyen jogosultsága nem volt felírni a nevem, és a vélt címem.
2017. febr. 11. 08:25
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

2# Ne mondjad már ketteske, hogy ez így korrekt!


Bemondás alapján, akkor bárki, bármilyen címet, nevet megadhat? ( személyi igazolvány szám nélkül? Mert gondolom azt az ismerőse nem tudta!) Ez így nem helyes!


A kérdezőnek! Nagyon helyesen jártál el!

2017. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Pontozzák le a kettest, de attól még igaz, hogy a BKK ellenőre nem hivatalos személy, emiatt neki bárki - bármilyen címet bemondhat.

A közteresnek már kötekes vagy igazolni magad (emiatt is járnak ellenőrökkel).

2017. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#6 Ez nyilvánvaló, csak épp neki nem lenne szabad azokat szó nélkül bekajálni. Persze érthető, ha megteszik, ők elvégzik a munkát, aztán részükről a továbbiakban le van sz*va.
2017. febr. 11. 10:41
 8/20 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Mindig rácsodálkozok, hogy hogyan gondolkodnak emberek. Az nem merült fel benned, hogy az adataiddal visszaélő rokont jelentsed fel?
2017. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy az ellenőrnek nincs joga felírni amit mondanak neki?! 😁 😁 😁 Kérhet személyit meg lakcimkártyát. Vagy kap vagy nem, hisz kérni bármit lehet, viszont senki sem köteles átadni neki iratokat. Felirja amit mondanak neki, ez így működik. Tegyél panaszt, jelezd, hogy valami nem stimmel
2017. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#8 Nem tudom biztosra, ki volt, de természetesen a visszaélő ellen is feljelentést teszek.


Csakhogy ez az egész nem történhetett volna meg egy dolgát normálisan végző ellenőr esetén. Nem hagyom megtorlatlanul a bosszúságokat, se azt, hogy később esetleg mások is szívjanak ilyen kóklerek miatt.

2017. febr. 11. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!