Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg káros munka a mozdonyv...

Tényleg káros munka a mozdonyvezetés?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta, azért is keresnek annyit a mozdonyvezetők, mert elég káros a munkájuk, hogy egész nap a két nagyfeszültségű vezeték alatt vezetnek. Igaz ez? Tényleg van hatása az emberi szervezetre a nagyfeszültségű vezetéknek a mozdonyban?

2018. ápr. 11. 09:12
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
0%

Hali!


Szerintem nem a felsővezeték az, ami legközelebb van a masinisztához. A brutális villanymotorok és hozzájuk tartozó áramköri részek elektromágnese tere nekem veszélyesebbnek tűnik.

Egyébként a nagyfeszültségű villanyvezeték tornyok esetén szabályozva van a lakóépületek minimális távolsága. Pedig az azért elég magasan, messze van. Ehhez képest furcsa volna ha nem mutattak volna ki semmiféle egészségkárosító hatást.

2018. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%
#7, láttál te már SF6 tokozású berendezést? Ott van ám vas. És mégis kijön belőle 12 mikrotesla.
2018. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy mellékesen mondom, hogy egy átlag irodaházban is körbe vagyunk véve kábelekkel, elosztó berendezésekkel, elektromos eszközökkel, erősáramú energia sínekkel, nagyfeszültségű kábelekkel.
2018. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%
...amely átlag irodaházban iszonyú ritkán folynak kétezer amperes áramok felhasználókhoz olyan közel, mint a mozdonyban.
2018. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
40%
Én nagyon szeretnék mozdonyvezető lenni, mert imádok utazni, jobban mondva úton lenni. És mint olvasom, úgy le vannak földelve a mozdonyvezetők fülkéi, hogy káros ártalomtól nem kell tartani.
2018. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
26%
Bár én tanultam némi villamosságot, mégis határozottan úgy vélem, nem is kellene nagyon sok elektromosságos előzetes tanulmány ahhoz, hogy el lehessen gondolkodni azon, vajon mi köze a földelésnek ehhez. :) Mert egyébként nagyjából semmi. :)
2018. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Nem a vezeték káros a mozdonyvezetőre, hanem hogy hosszú évek alatt úgy szétrázza az ember gerincét meg mindenét a mozdony, hogy öregkorára bottal fog tudni járni csak. Nem véletlen, hogy a fizikumra is szűrnek a felvételinél. Most mondanám, hogy a mai mozdonyoknál már nincs ilyen probléma, de a MÁV még mindig az elavult ezeréves mozdonyokat használja többségében.
2018. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
A másik probléma pedig dízelmozdonyoknál az iszonyatos zaj, amiben az ember évtizedeken át dolgozik. Attól meg süketséget kap öregkorára...
2018. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
0%

Érdeklődéssel olvasom a válaszokat. Magam sem gondoltam volna, hogy az elektromágneses tér hosszú távú hatása szóba jön itt.

Való igaz, kiegészítem a váltakozó elektromágneses tér immunrendszerre gyakorolt rossz hatása dokumentálva van, nézd meg a Fodor József mentálhigiénés intézet cikkeit a szakmai alkalmassági tanácsok mellett.

Egyes betegségek kialakulása más országban is olyan mértékben összefügghet ezzel, hogy például Sclerosis Multiplex kutatüknak is feltűnt és vizsgálják a hatást.

Ionizáló sugrzások negatív hatása ismert akár sclerosis multiplexben is sőt rákkeltő faktorként is írnak róla (ilyen a GSM vagy mobiltelefon hálózatok sugárzása).

A Fodor József intézetnél még a változó földmágnesesség hatásairól is írnak javaslatokat.

2018. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
53%

Semmilyen negatív hatása nincs az elektromágneses sugárzásoknak. Szerintem az sok mindent elmond, hogy egy panellakás tetejére amikor felszereltek egy parabolaantennát, utána a lakók fejfására kezdtek el panaszkodni, ami anno le is ment a hírekben. Csakhogy a bökkenő az volt, hogy a cég közölte: az említett parabolaantenna nem is működött, csak fel lett rögzítve a helyére jövőbeli felhasználásra... Ha azok az emberek nem értesülnek róla, akkor nem is fájt volna a fejük. Egy placebo az egész.


Aki tanulmányokra hivatkozik az elektromágnesesség létező negatív hatásairól, az legyen szíves belinkelni, mert én szkeptikus vagyok az ilyen kijelentésekkel kapcsolatban. A tanulmányt is valószínűleg ezer másik cáfolja.

2018. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!