Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg káros munka a mozdonyv...

Tényleg káros munka a mozdonyvezetés?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta, azért is keresnek annyit a mozdonyvezetők, mert elég káros a munkájuk, hogy egész nap a két nagyfeszültségű vezeték alatt vezetnek. Igaz ez? Tényleg van hatása az emberi szervezetre a nagyfeszültségű vezetéknek a mozdonyban?

2018. ápr. 11. 09:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen mindegy hogy papíron mi káros vagy sem, én láttam mér több mozdonyvezető kollégát nyugdíjba menni, és egyiküknek sem tudtam olyan panaszáról ami ilyesmivel kapcsolatos lehet.

Még a derék panaszok sem helyátállóak. Már nem állva szokás vezetni, illetve a gépek 95%-án modern, légrugós ülések vannak évek óta.

2018. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
#20, rosszindulat nélkül, csak a tényekre vonatkoztatva, ki vagy te? Már úgy értve, hogy ha megjelenik egy cikk a svájci vasutasok körében megállapított magas leukémia-előfordulásról az American Journal of Epidemology-ban, akkor te biztonsággal mondhatod, hogy a szerzők hülyék, a lektorok szintén, és mindenki, aki olvasta és szó nélkül hagyta, az is? Már ne érts félre, én imádom a magányos zseniket, csak manapság erre egyre kevesebb az esély.
2018. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Én nem mondom, hogy hülyék, de ha körülnézel, akkor az orvostudomány baromira nem arról szól, hogy kimutatnak valamit és onnantól kezdve az van. Rengeteg példa van arra, hogy egyik tanulmány szerint káros, a másik tanulmány szerint nem káros, a harmadik meg mindkettőben cáfol és igazol is valamit. Lásd pl. a mobiltelefonok káros hatásairól szóló cikkeket. Valaki kimutatta, hogy káros a fülhöz tartva a mobiltelefonok sugárzása és azóta is évtizedek óta megy a vita erről, hol cáfolják, hol megerősítik.


Ezek után kérdezem: Valaki tud olyan mozdonyvezetőt mutatni, aki a vezetékek elektromos tere miatt lett egészségkárosodása? Mármint azon kívül, hogy rövidre zárta a drótot.

2018. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Ez az orvosok megmondták az a kategória, hogy tudtad hogy mi a közös a föld összes rákos megbetegedésben? Mindannyian levegőt lélegeztek... innentől kezdve megvan a közös pont, a levegő okozta.
2018. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
20%

#23, szerintem a kérdést nem így kell feltenni, ha van kérdés. Ez ugyanis megválaszolhatatlan. Baleseteknél lehet azt megállapítani, hogy biztosan ez a kamion vasalta ki. :) Az viszont megválaszolható, hogy milyen elváltozásokat találtak kutatók villamosított vasutak mozdonyvezetőinél. Vajon 192 ilyen mozdonyvezető vizsgálata még mindig nem elegendő ahhoz, hogy ha ugyanazok a rendellenességek találhatóak náluk az átlag állampolgárokhoz képest, hogy az mondja valaki, ennek oka bizony ugyanaz? :) Hogy abból kinél mi lesz, az egy dolog.

De mondjuk nem válaszoltál a kérdésre, nagy gyakorlattal rendelkező kutatóorvos vagy? Vagy országosan elismert szakember adatfeldolgozásban?

2018. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

Nem kéne inkább azt a fontos levelet vinni, mint fórumozni? Nem fog odaérni Irkutszkba... :) :) :) :P


(a címzett biztos vagyok benne, hogy értii, éa az olvasottabb fórumozók is )

2018. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
53%
#25: Mit számít, hogy én ki vagyok? Te sem vagy a témában jártas szakember, mégis kinyilvánítottad, hogy márpedig a felsővezetékek károsak. Akkor most hogyan is van ez? Aki szerint káros, az igazat mond; aki szerint nem, attól elvárod, hogy kutatódoktorija legyen, különben hazugságot terjeszt?
2018. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

#27, ne csacsiskodjál már. :) Visszanézvén eme 3 oldalt, hol is nyilvánítottam én ki azt, hogy károsak? Te viszont azt határozottan igen, hogy nem károsak.


"Aki szerint káros, az igazat mond; aki szerint nem, attól elvárod, hogy kutatódoktorija legyen, különben hazugságot terjeszt?"

Ez jó! Legjobb védekezés a támadás alapon. :D Miért is ne várhatnám el, hogy egy kutatóorvos mondja azt, hogy egy másik kutatóorvos nem tudja értékelni a vizsgálat eredményeit? Miért tartsam ugyanolyan valószínűnek, ha egy geológus, festőművész vagy vízvezetékszerelő mondja ezt?

2018. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
34%
Vajon ki volt az a két agysejttel rendelkező kutyatejpréselmény, aki lepontozta az elektromossági óvodában is közismert tényeket, amiket közöltem?
2018. ápr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
36%
#19: "Ionizáló sugrzások negatív hatása ismert akár sclerosis multiplexben is sőt rákkeltő faktorként is írnak róla..." - Az elektromágneses sugárzás nemionizáló sugárzás.
2018. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!