Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem állt meg a buszsofőr....

Nem állt meg a buszsofőr. Többi lent. (? )

Figyelt kérdés
A párom ugyan abban a városban lakik, ahol gyakorlatra jár és busszal ment (volna) haza, de mivel helyi járat nem ment, felszállt egy távolsági buszra ami pont arra ment amerre ő lakik. Mindig meg szoktak állni a buszmegállóban a buszosok, csak most egy olyan buszsofőr volt aki még nem volt (vagyis még nem látta arra). A buszsofőr továbbhajtott, pedig a táskáját felemelve a hátsó ajtóhoz állt félreérthetetlen szándékkal. (Sajnos a leszállásjelző gombot nem nyomta meg) A buszos még a kérése ellenére sem állt meg és elvitte őt Szentára, közben folyamatosan megszégyenítette a többi utas szeme láttára (mind a 2 ember szeme láttára). A visszautat kifizettette és még tovább piszkálta. Persze a párom már sírva utazott végig, mert nem szokott hozzá az ilyesfajta beszédhez vele szemben. Kérdezem tőletek, lehet-e tenni valamit az ügy érdekében?

#busz #Volán #buszsofőr #Nem állt meg
2018. máj. 2. 14:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A BKK-n egy időben sokszor bemondták, de volánokra is érvényes a következő: "A jármű a megállóhelyeken csak akkor áll meg, ha van felszálló utas, vagy ha a leszállási szándékot időben jelezték." A megálló után szólás nem számít időben jelzésnek. Az sem mentség, hogy mindig megáll a busz, mert csak akkor áll meg, ha valamelyik teljesül a fent leírt két feltétel közül, nagyforgalmú megállókban általában így van, de nem mindig. Az, hogy feláll szintén nem egyértelmű, különösen a hátsó ajtónál, amit a sofőrök 90%-a nem néz rendszeresen. A visszautat nyilván ki kell fizetni, onnantól, hogy leszállt, már senki nem mondja meg, hogy miért van abban a megállóban. Sajnálom a párod, de ebben sajnos ő volt a hibás, mert nem nyomta meg a leszállásjelzőt. Remélem, hogy tanultatok az esetből és legközelebb odafigyeltek erre. Panaszt tehettek, de nincs sok értelme, mert a busztársaságnak is ez lesz az első kérdése, hogy miért nem nyomtátok meg a gombot. Természetesen a bunkó viselkedés alól a párod figyelmetlensége nem mentség, azért jogos lehet a panasz, egyetlen buszsofőr sem engedheti meg magának a bunkó hangnemet.
2018. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Hogy fel lett kapva a víz egy kérdés miatt.. :D
2018. máj. 2. 15:00
 13/24 A kérdező kommentje:
Egyedül a hangnem miatt volt ez az "egész", nem az miatt, mert nem engedte leszállni, csupán leírtam a körülményeket
2018. máj. 2. 15:02
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ki volt már a micsodája a sofőrnek a sok béna bunkó utassal.....


de tényleg bakker 1 dolga lett volna a csajodnak, megnyomni azt a qva gombot!

2018. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én kettéválasztanám a kérdést:

1, ha nincs felszálló utas és senki sem jelezte leszállási szándékát a megálló elérése előtt, akkor a buszsofőr nem kérhető számon ezért

2. ellenben az megengedhetetlen, hogy egy buszvezető udvariatlan ül viselkedjen, különösen pedig hogy megszégyenítsen egy utast mások előtt, bármi is legyen az ok, bármilyen hangnemben is szólt hozzá az utas.

2018. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

Úr isten és ha csúnyán szóltak hozzá?


Hány éves? 8? 10?


Emberek nőjünk már fel, az élet nem csupa habostorta, attól, hogy valaki csúnyán szól hozzánk még nem kell megsértődni meg sírni meg feljelentgetni...

el kell felejteni és kész!!!

2018. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet tenni ellene.

Legközelebb a leszállásjelzőt kell használni.

Kiváncsi lennék arra a "piszkálásra".

Lehet nem értett a szép szóból.


"A visszautat kifizettette "

Még szép. A szolgáltatást igénybevette azon a szakaszon is.

Nem tudom az ottani dijszabást, de én az odautat is kifizettettem volna. (amettől a jegye vagy bérlete már nem volt érvényes.)


Egyébként se távolsági busz volt, hanem helyközi :D

2018. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelműen az utas hibája, aki nem nyomta meg a leszállásjelzőt! A buszvezető gondolom azért volt goromba, mert napján ezerszer történik meg vele, hogy a kedves utasok nem nyomják meg a leszállásjelzőt és utána még nekik áll feljebb. Szerintem érthető az ő helyzete is.
2018. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is hátra szoktam szólni ilyen esetben, nem túl halkan, hogy "a fhassszért nem időben nyomtad meg?"

Soha nem volt emiatt utaspanaszom.

2018. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
"Én is hátra szoktam szólni " de te mozdonyvezető vagy :D
2018. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!