Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV ellenőröket milyen...

A BKV ellenőröket milyen módon motiválják a potyázók "elkapárásra"?

Figyelt kérdés
Gondolom, nem örömükben üldözik a BKV ellenőrök a potyázókat, biztos van valami anyagi motivációjuk, amivel a BKV arra sarkallja őket, hogy gyakran botrányos helyzetek vagy akár a testi épségük kockáztatása árán is megbüntessék az érvényes jegy és bérlet nélkül utazókat. Büntetési ráta van? Fejpénz? Vagy csak beépített ál-potyautasok, azaz amolyan ellenőr-ellenőrök? Tudja valaki ezt?

2018. máj. 30. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem hinném, egyszerűen csak leverik rajtuk a nyomorult életüket...illetve leverik rajtuk a feszültségüket, amit nap mint nap kapnak a fogatlan főnöktől + "hatalmat" gyakorolhatnak.
2018. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Igen, kb. 2% a büntetésből a jutalékuk, plusz élvezik, hogy lehet játszani a nagyfőnököt. Ez hatványozódik, ha közteres agyhalottak vannak velük.
2018. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván van anyagi érdekeltség is, különben inkább zsebre dolgoznának.


Viszont ezt a közutálatot akkor sem értem, ha a munkájuk és sokszor a kommunikációjuk szinvonala valóban hagy maguk után kívánnivalót, mert ellenőrök nélkül rohadt nehéz lenne értelmes szintű jegyárbevételt becsatornázni a finanszírozási rendszerbe.

2018. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3: Nem véletlen, hogy bizonyos munkakörök kevésbé népszerűek az átlagemberek számára, mint mások. A parkolóőrök és a BKV ellenőrök lényegében egy nagy szervezetet szolgálnak a kisemberek apró hibáira és vétkeire vadászva, így a hatalom kutyáinak számítanak. Még a tisztességes utasok közül is sokaknak adódtak afférjaik egy-egy véletlenül lejárt vagy nem beírt számú, otthon felejtett, stb. bérlet, későn lyukasztott jegy miatt, és senkinek nem öröm menni az Akácfába vagy megkönnyebbúlni a helyszíni bírsággal. Emellett jellemzően az alsóbb rétegekből mennek ilyen munkakörbe dolgozni, ennek megfelelő a modoruk, hanghordozásuk is, az emberből még akkor is képesek indulatokat kiváltani, ha minden rendben van a bérlettel. Valószínűleg innen ered az atavisztikus ellenszenv irányukban.
2018. máj. 30. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem semmi problémám a jegyellenőrökkel ameddig rendesen végzik a munkájukat, kedvesek és segítőkészek. Ha én hagyom otthon a bérletem akkor is elfogadom, hogy fizetnem kell egy kisebb összeget meg utána kell járnom, hogy bemutassam, hiszen valahogy ellenőrizniük kell, hogy tényleg van bérletem. Azt viszont ebben az esetben is elvárom, hogy az ellenőr emberien beszéljen, tájékoztasson a teendőimről. Neki nem joga eldönteni hogy hazudok-e, csinálja a munkáját aztán ne foglalkozzon vele, hogy én mit kezdek a büntetéssel utána.
2018. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Ő is pénzt kap a munkájáért, ahogyan te is. Neki ez a munkája, hogy az embereket büntesse meg, amennyiben jogtalanul utaznak. Egyébként mégérdemlik a büntetést, amiért nem fizetnek az utazásért.
2018. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Minimálbéres hajléktalanok akik nem rendelkeznek semmi életcéllal,mindössze arra alkalmasak h a cigánynál félrenézzen a többi embert meg b. szogassa. Egyeseknek ez munka, hogy ott áll egész nap a szutyokban a 8 osztályával . Kell a 120 nettója mellé a jutalék. Egyébként vicc ha 2 megállót megy az ember az is 350 ft (vagy 450) ha 10 megállót az is. Ki az a hülye aki 1-2 megállóra kifizet közel 1000 forintokat azért h a hajléktalant meg felengedik ingyen és bérmentve ..
2018. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ki az a hülye, aki 1-2 megállóért buszozik?
2018. jún. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
2018. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
#8 aki nem akar szar időben nehéz szatyrokkal gyalogolni. Egyébként képzeld,vannak ám hosszú megallók is .. Vagy szerinted aki 10 megalló alatt akar menni az fel se szálljon?! Akkor miért fizetem ezt a szarkupacot h közlekedjen? Ez kb olyan h "ki az a hülye aki 2 db zsömléért bemegy a boltba" volánnál érdekes annyit fizetsz amennyit mész.
2018. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!