Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen buszsofőrnek lenni...

Milyen buszsofőrnek lenni turista buszon?

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

attól függ, hova megy az a busz.


faterom például azért nem szeret különjáratozni nagy busszal, mert az utasok sokszor tök lehetetlen helyekre akarnak busszal felmenni, amit tábla ugyan nem tilt, de elég szűkös egy nagy busznak, főleg ha pl. valahogy vissza is kéne fordulni, amit egy ismeretlen helyen előre úgysem fog tudni, hogy mik a lehetőségek.

2018. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én kamionos vagyok, de sok kollégám buszozott, én is kacérkodtam, kacérkodom a dologgal.


Emberekkel dolgozol, 33 paletta vagy 25 tonna fél disznó nem beszél. Engem ez tart vissza, azt mondják, mindig van valami okos tojás, aki kötekszik, jobban tudja, stb. El nem küldheted az anyjába kamionos módra - mert nem küldheted.


Ha rám jön a szapora vagy akarok enni egy bockwurst - őt a német pályán, akkor megállok. Busznál biztos megkérdeznék, miért álltunk meg.


Ha meg is állsz, akkor sem dőlhetsz hátra szunyókálni, olvasgatni, netezni stb. mert öregasszonyokat kell lesegíteni a lépcsőn, sőt, kávét, üdítőt felszolgálni.


Az esetek többségében takarítani is neked kell az összegányolt buszt.

2018. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

távol Európátol céges (japán)buszt vezettem. Kényelmes, biztonságos, gyors, mint egy rakéta, és jól fizetett.

csakhát...amikor hajnalban vinni kell a stábot pár száz kilométerre, majd este vissza...de akkor rajtam kívül mindenki pocsolyarészeg volt, és hánytak a helyi italoktól, mint a lakodalmas kutya..


aztán hajnalban már újból tiszta busszal kellett indulni..


előttem írták, hogy az áru nem beszél...nagy bölcsesség..

2018. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyanoknak való, akiket nem dühít különösebben az emberi hülyeség, szórakoztatónak tartják az emberekkel való foglalkozást, plusz imádják a szájukat jártatni, mert minden turnusnak elő lehet adni ugyanazt a száz sztorit.

Egy illetőről tudok, aki külföldi cégnek vezet buszt szerte Európában, ő szereti csinálni, és meg is fizetik.

2018. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Össze sem hasonlítható a kamionsofőrséggel szerintem.


A buszsofőrnek nagyobb a felelőssége is. Nehéz meló: 40-50 ember állandóan dumál a hátad mögött, sokszor ordibálnak, énekelnek, aztán beszólogatnak, hogy ott vagyunk már, meg ilyenek. 10 percenként jön a kérdés, hogy nem állunk már meg? Mert nagyon kell pisilni. A buszt szétverik. Nagyon kellemetlen tud lenni, ha elfogy a vezetési idő, és 9 órán keresztül kell várakoznod örjöngő, fáradt, feszült emberekkel.

De mindezek ellenére hatalmas előnyei is vannak: nagyon változatos helyekre juthatsz el, a turisták mindig a legszebb helyekre mennek el. A sofőrnek mindig biztosítva van a szállás, kaja, minden. Tehát kirándulás az egész, ha nem számítjuk a fennebb leírtakat. Nem rossz meló azért, én ismerek több turistabuszsofőrt, mindegyik imdádja.

2018. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!