Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyet lehet egy buszsofőrnek?

Ilyet lehet egy buszsofőrnek?

Figyelt kérdés

Különböző okokból én mindig előre szeretnék ülni a távolsági buszokon, közvetlenül legelőre. (Nem a sofőr mögé.)

Azonban ezek a helyek az esetek 90%-ban mindig foglaltak. De nem úgy, hogy valaki/valakik ott ülnek, hanem a sofőr direkt odarak valami szart(1 kiskönyv, 1 újság, zacskó(üres), stb. Már olyannal is találkoztam, aki foglalta egy utasnak az ülést.

Szóval semmi komoly dolog, csak direkt foglalni akarják valamiért.


Ilyenkor felmegy bennem a pumpa, hiszen a busz nem az övé, én kifizettem a jegyet, ami szerintem feljogosít arra, hogy oda üljek ahova akarok, és a busz nem a buszsofőröké.


Most már annyira zavar, hogy azt terveztem, hogy írok pár panasz levelet. Mielőtt megtenném azonban, hátha van itt valamilyen szakmabeli, aki logikus választ tudna adni erre a tényre.


Illetve ha írok, akkor történni fog változás az adott járatokon? Vagy csak kinevetik a levelem, és ennyi?


(Mielőtt valaki azt írja, hogy barátkozzak meg a többi üléssel, sajnos nem tudok. Egyfajta fóbiám van, így csak ott érezném magam jól, a nyitott tér miatt. Ennek ellenére majdnem mindig középen, meg hátul utazok.)



2017. máj. 6. 10:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon egyszerű a megoldás, fogod a könyvet vagy ami az első ülésen van és máshova teszed.

Engem az szokott kiakasztani mikor kollégája ül ott az első ülésen és jó hangosan mindenféle trágárságokat beszélgetnek egymással. Márpedig nem kíváncsi rá senki hogy az asszonya hogyan fürdött együtt a kutyájával.

2017. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

az összes fóbia szarság. fogod és megerőlteted magad egy picit, és láss csodát, mégis le fogsz tudni ülni bárhova... és igen, megteheti egészen addig amíg a buszon máshol is van szabad hely.


Amint az az utolsó szabad hely, el kell vennie onnan, de addig nem. foglalhatja feleségnek, kollégának, de akár mozgássérült öregnek is akiről tudja hogy 2 megállóval később fel fog szállni.. tökmindegy amíg máshova is le tudsz ülni..


és írhatsz nyugodtan panaszlevelet, de max vécépapírnak fogják használni, mert ilyen panasz nem panasz.

2017. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

A válaszban szépen megköszönik a bejentesésed, igazat adnak neked.

Továbbá, tájékoztatnak, hogy felhívták a gépkocsivezetők figyelmét, hogy ne tegyenek ilyet.

És, ülhetsz továbbra is hátrébb, ahol újra és újra elolvashatod a választ. Ugyanis, semmi sem fog változni.

2017. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én hivatalos helyen még nem nagyon láttam erre vonatkozó előírást - tehát sem üzletszabàlyzatban, sem utasításban, de még ahol jelölve is van "szolgálati ülésnek", ott is leginkább A4-es papírral van odagányolva az infó. Tehát inkább egy kialakult gyakorlat ez, mintsem szabály.


Megítélésem szerint ha udvariasan, minden ingerültség nélkül jelzed, hogy te ott érzed jól magad utazás közben, akkor a sofőrök többsége meg fogja ezt érteni. Ha meg nem, akkor is lehetsz erélyes, majd fortyog magában egy darabig, esetleg kibeszél a haverjaival, de legalább ott utaztál, ahol ezektől eltekintve jobb neked.


Fontos azonban, hogy ezen a helyen mindig használd a biztonsági övet, mert ez a legveszélyesebb ülőhely. Bármilyen hirtelen fékezésnél nekicsapódhatsz a szélvédőnek, ami nagyon veszélyes. Ezt mindenképp gondold végig és ha nincs biztonsági öv, válassz másik helyet!

2017. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#2 ez nem így működik. Ráadásul végig sem olvastad, hiszen leírtam, hogy majdnem mindig középen hátul utazom, mégsem múlik el.

Mozgássérült öregnek? Hol élsz? Soha életemben nem láttam még mozgássérültet buszozni, a foglalós emberke, egy 30 éves nőnek foglalja. Semmi baja nincs, van amikor le sem ül, végig dumálja a 150km-t, az ülés meg jó a cuccainak.


Azzal pedig nem tudok megbarátkozni, hogy ő foglalhat helyet. Hiszen!!! Nem az övé a busz!! Ezen van a hangsúly, nekem ugyanannyi jogom van x helyre ülni, mint neki foglalni.


Ennek ellenére köszönöm, legalább mostmár tudom, hogy felesleges írnom, úgysem veszik figyelembe.

2017. máj. 6. 11:09
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Jellemzoen az ajtohoz legkozelebbi helyet vakoknak, mozgasserulteknek, terhes noknek foglaljak.
2017. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

Végigolvastam, ettől még minden fóbia az ideggyenge emberek kifogása..


Mondta neked valaki hogy nem teheted arrébb a könyvet? ő foglalhatja, te arrébb rakhatod.. max veszekedtek egyet.

2017. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7%
Azért nem éppen olyan jogos a kiakadásod. Én mindenféle járművet szerető emberként szeretek nagyon azon a helyen ülni, amiről szó van, mert látom, hogy hogy vezet a sofőr, nagyon király a kilátás, meg minden. De megértem őket is, ha nem szeretik, ha más odaül. Mert van sofőr akit idegesít, ha ott ülnek, és olyan érzésük van, mintha állandóan őt néznék.
2017. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Jajj 8-as, ez baromság. Aki buszvezetésre adja a fejét, az tudja, hogy az ő munkáját mindig látni fogja a nagyérdemű. Akit ez zavar, az elmehet kamionozni...
2017. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Jó, de ha nincs tele a busz, akkor miért ne éljen a lehetőséggel a sofőr?
2017. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!