Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Krakkóba, vonattal/busszal,...

Krakkóba, vonattal/busszal, mennyiért, mennyi idő alatt, és milyen útvonalat érdemes választani (esetleg valaki volt már)?

Figyelt kérdés
Hétvégi (szombati) terv kellene.

2018. ápr. 6. 18:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem mondani hogy Magyarországon igényelhetek 33%-os jegyet, 22 éves vagyok. Külföldön nem tudom hogyan működik.
2018. ápr. 6. 18:19
 2/7 anonim ***** válasza:

A legpraktikusabb az éjszakai vonat, igaz, kissé hamar odaér, de sporolsz vele egy csomó időt.


Persze ez nem mindig, opció, akkor marad az átszállásos vonatozás vagy a közvetlen busz.

2018. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha, esetleg tudsz egy jó weboldalt utazás tervezésére, mert, eddig eléggé nehéz átlátnom az útitervet.
2018. ápr. 6. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Polskibusszal mentem már Varsóba, Krakkón keresztül. Éjfél körül indult Kelenföld vasútállomásról és valamikor hajnalban állt meg Krakkóban (nem túl korán, talán 6-7 óra körül lehetett). Elég olcsó is és van WC a buszon.
2018. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ó, ha a busz is éjjel megy, akkor baromság azzal utazni... oké, hogy olcsóbb, de mennyivel jobb már normális ágyban aludva kipihenten érkezni. A mavcsoport.hu oldalon tudsz tervezni. Ha mégis buszozol, a Flixbust ajánlom.
2018. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó a busz úgysem, vennék ágyas vonatjegyet.
2018. ápr. 7. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Busszal és vonattal is voltam már.

Ha az ár érdekel, a vonat 3-4-szer drágább a busznál.

Ha a menetidő érdekel, az busszal 6-7 óra (attól függ, hány pihenőt tartanak. Pl. régebben az Orangeways 1 pihenővel ment, akkor a 6 órához volt közelebb, míg az Eurolinessal több pihenő volt) A vonat 9-10 óra volt, ugyanis az "kerülőúton" jut el a célba. Konkrétan Csehországon át, ami finoman szólva nem a legrövidebb út, ha közúton mész. Közúton a legrövidebb (amin a busztársaságok is mennek) a Bp-Vác-Parassapuszta-Zólyom-Besztercebánya-Ruzomberok-Dolny Kubin-Jablonka út vezet Krakkóba.

Az évek során változtak a buszárak, mert átrendeződött a piac. 5-6 éve még volt Eurolines, akkor 10 ezer Ft volt a retúr út. Az Orangeways kicsit olcsóbb volt, de nekik a kezdeti magas színvonalú (Van Hool buszos) szolgáltatásuk leromlott, mert kiadták alvállalkozóknak a járatokat, és jelöletlen lepukkant 20 éves buszokat állítottak be (utaztam ilyen gagyi Scaniával)

Aztán bejött a képbe a konkurencia, a Polskibus és a Lux Express, ez utóbbi is megszűnt már ebben a viszonylatban, pedig az volt a legszínvonalasabb (volt wifi és konnektor a buszon, italt osztottak, stb) Aztán manapság van a Flixbus, ha jól tudom.

Ezek az új szereplők erősen lenyomták az árakat, az árképzésük a repülőjegyekéhez hasonló lett, tehát nem fix, hanem dinamikus az igények függvényében. Egy Bp-Krakkó retúrjegyet 5 ezer forintból meg lehet(ett) úszni.

A jelenlegi helyzetet nem ismerem, de valószínűleg még mindig 10 ezer alatti összegért megvan a retúr jegy.

Összegezve, én busszal mennék, mert a vonat nem ad pluszt, legfeljebb annyit, hogy járkálhatsz rajta. De mint mondtam, lassabb, jóval drágább és kerülőúton megy a buszhoz képest.

Persze értem én, hogy nem mindenkinek szempont az ár és a menetidő, tehát a vonat is jó megoldás lehet.

2018. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!