Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton hagyott csomag -...

Vonaton hagyott csomag - lehet többet tenni? Nagyon szeretném visszaszerezni!

Figyelt kérdés

Pénteken elhagytam egy táskát a MÁV egyik szerelvényén. A kedvenc cipőm és az egyik kedvenc ruhám volt benne :( pénzbeli értéke nem sok, de nekem sokat jelentenének.

Még aznap bementem a Délibe (oda tartott a vonat, Kelenföldön szálltam le, akkor maradt fenn a szatyrom a csomagtartón), alig 1 órával azután, hogy beért a vonatom. A talált tárgyakba nem adták le, mondta az ügyfélszolis hölgy hogy telefonáljak be másnap. Betelefonáltam, akkor azt mondták, próbáljam újra hétfőn. Betelefonáltam, akkor azt mondták, próbáljam újra jövő héten.

72 óra alatt már csak leadta volna nekik valaki, ha akarja, nem?


Számíthatok tőlük érdembeli segítségre? Esetleg menjek el a két végállomására annak a járatnak, hátha ott van csak nem vitték be a rendszerükbe?

Ilyenkor amúgy miért nem hívták fel a vonatot még akkor mikor először jeleztem a bajt pénteken? Akkor még valószínűleg ott volt...


Vaterát, jófogást, facebook marketplace-t folyamatosan bújom, hátha felbukkan a cipőm, de eddig semmi.


Rendőrségnél megéri próbálkozni? A vonat bekamerázott Flirt volt, elvileg arról kell hogy legyen felvétel, ahogy valaki magához veszi a holmim.


Van bármi, amit tehetek még? Megéri reménykedni?


2018. aug. 27. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel te hagytad el, a rendőrség nem sokat fog tenni, ez nem lopás.

Tedd fel fészre, hogy hogy nézett ki a táska, amit elhagytál, stb., osztogassák az ismerőseid bőszen, hátha.

2018. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha valaki elvitte, az lopás. Nyugodtan tegyél feljelentést, a rendőrség megnézheti a kamerák felvételét. Kérdés, hogy a Flirt mennyi ideig tárolja a felvételt.
2018. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem lopás, nem is írtam sehol, hogy az lenne. Ez jogtalan elsajátítás:

378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. aug. 27. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb CCTV rendszer bűncselekmény vagy más, a további tárolásra okot adó esemény híján néhány napon belül felülírja a felvèteleket. Ráadásul kérdéses, hogy pl a takarítás ideje alatt uzemben van-e a kamera. Természetesen az, ha rendőrségi feljelentést teszel, növeli az esélyeket, de ne számíts arra, hogy ilyen kis kárérték esetén érdemi nyomozati cselekmény fog történni (mint pl a felvételek kiértékelése).
2018. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha azt hiszed a rendőrség egy másodpercig is foglalkozni fog az "ügyeddel" hát nagyon naiv vagy :D


Persze, azt mondják, ülnek rajta egy-két hetet, aztán ennyi - közben meg csinálják a FONTOS dolgokat, és nem egy trehány ember cipője-ruhája után futkosnak.

2018. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megtettem tegnap a feljelentést, az őrsön ráadásul tájékoztattak, hogy ez így ebben a formában lopás, nem pedig jogtalan elsajátítás.

Nekem ez nem "kis kárérték".

Remélem lesz valami...

2018. aug. 29. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!