Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy távolsági busz amikor...

Ha egy távolsági busz amikor beér a városba és ott több helyen ia megáll városon belül és én venni akarok 2-3 megállóra jegyet, akkor megteheti azt a sofőr hogy nem ad jegyet?

Figyelt kérdés
Mivel az távolsági busz nem helyi járat. Ezért megteheti azt hogy már városon belül nem ad nekem jegyet?? Mert ha nem jön helyijaratos csak ilyen távolsági akkor azzal kéne mennem 2-3 megalott varoson belul.

2018. aug. 28. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nem, valószínűleg a buszoknál nincs is olyan menetrendi jelzés, hogy csak fel/leszállás - ugye ez a kezdő, illetve végpontok környékén lenne egyenértékű a megtagadással.
2018. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bp1985 ***** válasza:
40%
Benne van a nevében, hogy TÁVOLSÁGI. Magyarán jogosan nem enged fel.
2018. aug. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tubarózsa ***** válasza:
66%
"valószínűleg a buszoknál nincs is olyan menetrendi jelzés, hogy csak fel/leszállás " De van ilyen. A legtöbb távolsági járatra városból kifelé csak felszállni lehet, mìg befelé csak le. Persze ha megáll egyáltalán városon belül. Pl a Bp-Bgyarmat ami újpestről indul annak indulás után (Szendehely)Katalinpuszta az első megálló. Városon belüli közlekedésre ott van a helyi járat vagy a helyközi(elővárosi).
2018. aug. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez teljesen érthető intézkedés. A távolsági busz azért van, hogy nagyobb távolságba vigyen el utasokat. Ha engednék, hogy te városon belül közlekedj vele, akkor lényegében elfoglalnád a helyet azok elől, akik városok között szeretnének utazni. Gondolj bele, hogy egy Budapest-Miskolc járaton (írtam valamit), ami megáll Budapesten pár helyen, és utána mondjuk Hatvanban legközelebb (hasraütésszerűen most), akkor neki nyilván nem éri meg Budapesten belül utasokat szállítani, hogy aztán Hatvanig meg félig üresen guruljon. Egész egyszerűen gazdaságilag nem jövedelmező a távolsági buszoknak városon belül szállítani.
2018. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk pár dolgot.


1. A menetrendben NINCS olyan, hogy távolsági busz. Van országos, regionális és elővárosi, illetve helyi járat. Előbbi három összefoglalóan: helyközi járat.

2. Van külön menetrendi jel arra, ha csak fel- vagy csak leszállás engedélyezett.

3. Ennek megfelelően ha nincs ilyen korlátozó jel, a buszvezető az egyéb megállókban szokásos beszállítási rend és persze a kapacitás függvényében köteles a helyi utasokat is elszállítani

4. A gyakorlatban persze vannak sofőrök, akik ehhez nem tartják magukat és szó nélkül elhúznak egy-egy ilyen megálló mellett, ha nincs leszálló. Ha ez neked rendszeres probléma, jelentsd a szolgáltató felé, mert ez nagyon nem oké. Vagy legyen ott a korlátozás a menetrendben, vagy vegye fel a felszálló helyi utasokat.

5. Bizonyos esetekben az ilyen, helyi utazásokra igénybe vett országos járatokon a helyi díjszabás érvényes, bár ez inkább az elővárosi és regionális járatok jellemzője. Országos járatokon többnyire azonban nem fogadjak el a helyi jegyeket és bérleteket, adott esetben pedig kiegészítő jegyet is kell venni.

2018. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!