Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez a kép mennyire ismerős...

Ez a kép mennyire ismerős tömegközlekedőknek a múltjukból, jelenükből, mikorra fog végleg eltűnni?

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 22. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű kép, már érzem is a műbőr ülések szagát.
2018. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Csak munkába járáshoz használom a vonatot, Kb. 10-15 éve ülhettem utoljára ilyenben, csak Flirt-tel és Desiro-val szoktam utazni.
2018. szept. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Sok már nincs ilyen, de amúgy nem tudom mi a gond, A-ból B-be ebben is el lehet jutni nem?
2018. szept. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Ó, igen...

Amíg nem volt tél s nem égett le a hátsóm, addig istenes volt, csak wc-re ne kelljen mennie az embernek, az kriminális volt.


Egész fiatalságomban tömegközlekedtem (gimi, egyetem, kiskoromtól hétvégente 70 km átszállással, vonat is volt közte :D, utána családhoz többórás vonatutak)... De jó, hogy már nincs rá szükségem, de azért a vonatozásnak is megvolt a hangulata, ma pedig már egészen más ott is a helyzet (legalábbis ahol én nagyritkán járok).


Viszont még vannak Budapesten régi villamosok, ahol nem lehet rendesen kilyukasztani a jegyet :D Meglepő volt, sok éve nem jártam ott és már sok-sok éve is jóval modernebb villamosok is voltak. De még kitartanak a régiek is.

2018. szept. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
de rég utaztam ilyennel :)
2018. szept. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jó kis retro :)

Bennem nosztalgikus érzéseket ébreszt.

2018. szept. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Tavasszal még jártak Pesten ilyen kocsik az egyik lajosmizsei szerelvényben.


Nem akarok vitát nyitni, de akinek kell is vonattal utazni, az hamar rá fog jönni, hogy a mai szemfényvesztő csodavonatok is ugyanezt a primitív, szembeforgatott, amputáltlábúaknak való négyesüléseket tartalmazzák, igaz 10 centi szivacs nélkül, elcseszett könyöklőmagassággal, és amikor egy anno 6-8 kocsis vonatot tegnapról holnapra felváltanak egy másfél-kétésfél cselédszoba hosszúságú valamivel, akkor azért hadd ne dobjam el az agyam a 21. századtól se...

2018. szept. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Én is úgy gondolom, hogy utazási komfort szempontjából nem minden tekintetben jobbak a mai modern szerelvények.


Vitathatatlan előnyük a légkondicionálás (amikor működik), az alacsony belépési magasság és a határozottan kisebb menetzaj, azonban az elővárosi konfigurációjú ülések és üléskiosztások miatt tényleg nem lehet rajtuk megmaradni egy óránál tovább.


Mindenesetre a kérdésre reflektálva: a KISS motorvonatok érkezése és - ha egyáltalán megvalósul - az IC+ kocsik elkészülte nyilván bontóba küld jópár ilyen kocsit is, de mèg ezekkel együtt is sokáig velünk lesznek.

2018. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ugyan ritkán járok vonattal, de még életemben nem utaztam ilyennel. Leginkább csak Flirttel és Desirvoval járok én is.
2018. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó kis hugyos BHV :D Pest környékén nem jellemzőek már, viszont vidéken még nagyon sok helyen ilyenek járnak + Bz-k...
2018. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!