Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkv-ról leszállítottak, pedig...

Bkv-ról leszállítottak, pedig jogtalan volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok már 4. éve járok busszal, de eddig minden rendben volt.

Ma meg leszállít a sofőr, hogy én nem mehetek ezzel. Megnézi a bérletemet és azt mondja hogy egy másik busszal menjek. Pedig ugyan ezt a bérletet váltom már 4 éve, ezzel a busszal utazom, csak ez a busz visz arra az utcára? Mi a fa*z baja lehetett?



2018. szept. 25. 14:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam nem Pestről beszélek hanem egy kis városról.
2018. szept. 25. 21:04
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Így kezdődik a kérdésed: "Bkv-ról leszállítottak". Ebből gondolták, hogy Budapestről beszélsz, ugyanis, ha nem tudtad volna, a BKV a Budapesti Közlekedési Vállalat (Rt., Zrt.) rövidítése, nem pedig a busz szó szinonímája.
2018. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag Erdélyben minden tornacipőt Adidasnak hívnak xD
2018. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Baaazzz... párom anyja, aki egész életében Budapesten élt, mondja múltkor, hogy meglátogatta egy régi osztálytársát, és feléjük milyen ritkán jár a bkv. Megkérdeztem, merre lakik, az volt a válasz, Szegeden...

De hogy valaki, aki vidéki, a helyi tömegközlekedési vállalatot bkv-nak nevezze, hát ilyet még nem hallottam (pedig vidéken nőttem fel).

Menjk be a bérletpénztárba, és kérdezd meg, hogy tényleg nem jó e arra a járatra a busz. Mikor annak idején suliba jártam, volt pár busz, amire nem volt jó a bérletem - ennek ellenére sokan utaztak vele, mert ugye van olyan sofőr, akit ez nem érdekel.

2018. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha Rakamaz, iskola - Tokaj, gimnázium megállók közé szól a bérleted, akkor az csak a két megálló közötti útvonalon érvényes.

A megoldás, hogy arra az útvonalra veszel bérletet, ahol utazol.

2018. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hallod Srác,te akkor láttál először félcipőt,amikor az eke kettévágta a gumicsizmát.
2018. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A BKV lejár hozzád vidékre vagy hogyan kell érteni ezt? 😂😂😂


"ugyan azt a bérletet váltom ki alatt azt értem hogy 5km és útszakaszra, eddig minden rendben volt."

Szintén vidéken lakom, de életemben nem hallottam még ilyen bérlet konstrukcióról. Szerintem azért szállított le, mert a sofőr sem ismerte fel a bérletedet, ergo érvénytelen volt. Valamit nagyon benézel vásárláskor.

2018. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 bp1985 ***** válasza:
Mivel neked 5 km-es bérletes van, Rakamaz pedig 220 km Pestről, nem is csodálom, hogy nem került akkorát a sofőr...
2018. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Elöszőr én is zavarba jöttem ettől a BKV-tól,de ahogy a hozzászólásokat olvastam,rájöttem,hogy nálatok az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. továbbiakban az EMKK szolgáltat. 14 éve vagyok buszvezető. BKV,ARRIVA, KNYKK,és most DAKK színekben. Ami kell az utazáshoz,az egy diákigazolvány bérletszelvény és egy a közlekedési társaság által kiállított viszonylatigazolás,amit az EMKK állít ki a lakcímigazolvány és a diákigazolvány alapján. Fontos,hogy tanulóbérlet csak a lakcím és az iskola között érvényes,tehát fontos az is,hogy a viszonylatigazoláson feltüntetett Km megegyezzen azzal,ami a bérletszevényen van. Ha eltér,azt már érvénytelennek veszik.Na most,ha ez minden szabályosan megvan,akkor érdemes megkérdezni a buszvezetőt,hogy mi a probléma?Ha nem indokolja meg,akkor ne szállj le. Követeld,hogy indokolja meg,vagy hívjon rendőrt,mert te nem vagy hajlandó leszállni. Nem baj,ha mondjuk a hangrögzítő be van kapcsolva a telefonon,mert tudok esetekről,amikor egy vidéki faluban egyszerre megy 3 busz,mert az iskolások miatt erre van igény,és a buszvezeő szelektál az utasok között,hogy kit visz el,kit nem. Szeretik,az iskolásokat ráterelni az "iskolajáratra"hogy ne az ő buszukon legyen zaj,szemét,tumultus. Ez egy létező probléma,de kevesen tudnak róla. Ezért írtam ezt hozzászólást,hogy lássátok,hogy nem biztos,hogy a kérdező rontott el bármit,lehet hogy csak nem arra a buszra szállt,amivel járni szokott. :D
2018. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!