Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van értelme panaszt tennem a...

Van értelme panaszt tennem a buszsofőr ellen?

Figyelt kérdés
Vidéki helyi járatról van szó. Két perccel a megadott indulási idő előtt láttam, hogy ott a busz, rohantam kb 30 métert (a busszal szembe, szóval látott jól) és ahogy odaértem rögtön elindult. Akkor még mindig lett volna egy perc az indulásig. Szándékosan nem várt meg, esélytelen volt, hogy ne lásson. Még pökhendi fejet is vágott. A következő busz negyven perc múlva jött, ennyit kellett várnom miatta. Ha panaszt teszek ellene, foglalkozik vele valaki?

2018. okt. 15. 17:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Nincs.

És neked mitől lenne jobb, ha panaszt tennél ellene?


1. A menetrend tájékoztató jellegű. Forgalomtól függően eltérés is lehet.

2. Ha tudom, hogy ritkán jár a busz, akkor indulás előtt nem 2 perccel megyek ki a megállóba.


"Aki fut az sportol, aki integet az búcsúzik, az utas az, aki a buszmegállóban vár."

2018. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Sose fogod a 2 percet bizonyítani, mivel simán lehet, hogy a busz óráján és a pénztárgépén már annyi volt az idő. Világidő nincs, így nem tud egységesen érkezni. Ahogy az első is írta, a megállóba illő 5 perccel korábban odaérni mert 1-2 perccel még az ellenőrök se foglalkoznak pont azért, mert lehet szimpla óra eltérés.
2018. okt. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

1-es, hagyjuk már ezt a szar dumàt. Igen, a menetrend annyiban tájékoztató jellegű, hogy késés ezernyi okból előfordulhat. Korábban indulás viszont csak és kizàrólag emberi hibából fordulhat elő, nem lehet más körülményre fogni. Innentől kezdve természetesen be KELL jelenteni az ilyen eseteket a szolgáltató felé, hogy minél kevesebb fordulhasson elő.


Igen, ma sofőrhiàny van és ezt az esetet elnézik neki. De ha következetes főnöke van (ezt ugye nem tudhatjuk, de hátha?) akkor egyrészt elmagyarázza neki, hogy mi a gond ezzel a magatartással, másrészt az esetleges következő eseteknél egyre komolyabb figyelmeztetésekben is részesíti az elkanászodott beosztottját. Akinek előbb-utóbb elege lesz és abbahagyja az utasokkal való kibabrálást.

2018. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem, 2-es, ma màr gyakorlatilag minden menetrend szerint közlekedő buszon van olyan helymeghatározó egység, ami képes egy rendszeridőt megjeleníteni, ami történetesen egy Európában egységes rádiós időjelen alapul. Ha a busz két perccel hamarabb ment el a mobilod által jelzett időnek megfelelő menetrend szerinti induláshoz képest, akkor ott igen nagy eséllyel valóban kèt perccel hamarabbi indulásról van szó, amit kb 15 másodperc alatt vissza tud ellenőrizni a szolgáltató a flottakövető rendszerében. Ma màr nem a sofőr és az utas karórái között dől el egy ilyen vita...


És nem, nincs olyan, hogy illik 5 perccel hamarabb kimenni. Célszerű, mert nem akarsz az ilyen sofőrök miatt szívni, de az egyetlen illendő dolog itt betartani a menetrendet. Akkor is, ha épp kevés az utas.


ui. Magam is rontottam màr ki kocsmából vadul integetve, megpillantva a negyed órával hamarabb érkező buszt (az megállt), de olyan is volt, hogy a napi utolsó busz ment el 12 perc mínusszal és setalhattam át vaksötétben az erdőn úgy fèl óràt, mert vonat az mèg speciel volt egy aznap. És ezek az ország két abszolút különböző pontján történt esetek.

2018. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Tudom, hogy van te okostojás, de ha azon a buszon jó az idő, akkor senkit nem érdekel ,hogy ő 2 percel korábbi indulást mondd. Ugyanis, 90%- hogy a kérdező órája jár rosszul pont azért, mert a vidéki helyi járatok kb soha nem mennek el hamarabb, mivel nincs hova sietniük mert normálisan megvan csinálva a csatlakozás. És de, 5 perccel korábban kinn kell lenni távolságihoz 20 perccel is, ha akarsz valamit. A többi csak magyarázkodás. Ez nem taxi, nem fog rátok várni.
2018. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Es ? Kirugjak a buszvezetot ugyis hiany van azt nem egyszer hanem minden nap varhatsz 40 percet.


Es meg is van oldva a gond nem lesz busz, ami nincs az nem indul korabban.

2018. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Itt Budán is előfordul az ilyen naponta.. semmi értelme panaszt tenni, ezt tudják a sofőrök is.


Az egyik ismert vonalról sorra tűntek el a sofőrök...kérdem az egyik, még régi arcot, hová lesznek a pilóták?..

-egy Londonban, három Oslóban buszvezető..


itt leszarták a menetrendet(is)

2018. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Annyi erővel, amennyivel itt feltetted a kérdést, már eleve írhattál volna a busztársaságnak. Semmi veszítenivalód nincs vele. Ha viszont nem írsz nekik, akkor nulla esély van a javulásra.
2018. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

“Tudom, hogy van te okostojás, “


Én sem személyeskedtem, te se tedd. Rosszat tesz a vitának, nem lesz tőle igazán hasznos az eszmecsere.


“de ha azon a buszon jó az idő, akkor senkit nem érdekel ,hogy ő 2 percel korábbi indulást mondd. “


Ma már a többség telefonon nèzi az időt, az pedig ugyanazt az órajelet kapja, mint a flottakövető rendszer.


“Ugyanis, 90%- hogy a kérdező órája jár rosszul pont azért, mert a vidéki helyi járatok kb soha nem mennek el hamarabb, mivel nincs hova sietniük mert normálisan megvan csinálva a csatlakozás. “


Muhaha. Jàrtàl màr vidéken? Csak az előző hozzászólásomban említettem két esetet, de ennél jóval több van a tarsolyomban.


“És de, 5 perccel korábban kinn kell lenni távolságihoz 20 perccel is, ha akarsz valamit. A többi csak magyarázkodás. Ez nem taxi, nem fog rátok várni.”


Nem taxi, hanem menetrend szerinti személyszállítás. Ahol nem az ügyfélnek kellene erőfeszítéseket tennie, hogy a szolgáltató által közpénzen nyújtott szolgáltatást a tervezett módon igénybe vegye. Különösen az a zavaró, hogy tök ingyen lehetne a szolgáltatási színvonalat növelni azáltal, hogy a buszsofőr mèltoztatna ránézni a menetrendre és a pontos időre.

2018. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Megtudhatnám, ki és milye indokkal pontozta le az utolsó választ? Kimondottan óvodás viselkedés az, hogy indoklás és az érveink ütköztetése nélkül megmondtok az óvónéninek és sarokba állít.
2018. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!