Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesti tömegközlekedésen...

Budapesti tömegközlekedésen vagy utcán ti nem féltitek a mobilotokat?

Figyelt kérdés
Nekem is a kezemben van, de szerintem a tűzzel játszom.
2018. okt. 26. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Én már jobban félek a fantomoktól :D
2018. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Én mindig igyekszem vigyázni az értékeimre, néha megnézem, hogy a kulcs, teló, pénztárca megvan e még. De ilyen, hogy az utcán, vagy a buszon féljek elővenni a telót, ezt nettó hülyeségnek tartom. Nyugodtan előveszem bárhol, bármikor.
2018. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Különösebben nem féltem, nyilván nincs 100 százalékos biztonság, de igyekszem mobilozás közben is figyelni a környezetemet.
2018. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Csak annyit mobilozok amennyi feltétlenül szükséges, amúgy a zsebbe van a kezemmel együtt. Tele van adatokkal, jelszavakkal, bejelentkezési információval nagyon sok helyre, úgyhogy nagyon kell rá vigyázni.
2018. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

jó kérdés. én a nyóckerben lakom, ezért két telóm van. az egyik, amit elvehetnek, egy öreg samsung, viszont amit nem mutogatok, az egy hatlövetű LG.

ha késsel követeli a hülyegyerek a telómat, sírva odaadom a Gio-mat...még van egy ezen kívül.(is)

2018. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én igazából nem.


Egyrészt azt látom, hogy a legszakadtabb embereknek is 80-100 ezres telefonjuk van, sok az iPhone, Samsung, Huawei, de még Oneplust sem keveset látok. Vagy a nagyon alja (és itt nem minőségre hanem árra értve) Xiaomik is 40-50 ezerről indulnak.


Másrészt szerintem manapság elég jól levédett telefonok vannak. Minta, PIN-kód, GPS követés. Vagy szerintem ilyen szempontból hasznos az ujjlenyomat olvasó. Nekem a telefon alapból be van állítva, hogy csak a saját SIM kártyájával működjön, illetve Google eszközkezelőben tudom tiltani, törölni. Persze csodákra nem képes.


És visszakanyarodva az első bekezdéshez, mivel (majdnem) mindenkinek van manapság okos telefonja, így elég hülyén hangzik, ha azt mondom, nincs nálam. :D

2018. okt. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes. Nappal suli/munka fele általában nyomkodom. Ha necces alak mellém kerül vagy “C” típusú örjöngő állampolgárok felszállnak, akkor zsebredugom. Vannak azért aranyszabályok, hogy este 9 után a Hős utcánál, 99-es buszon, 62-es és 24-es villamoson résen kell lenni:D
2018. okt. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Amúgy a cikkben leírt IMEI szám alapján is megtalálható egy telefon:

[link]


Ismerősöm futott bele ilyenbe, mikor vett egy Samsung Galaxyt magának, ugrott a teló.

2018. okt. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazából csak arra gondolok, hogy kikapják a kezeldből, és járművön leugranak a járműről, utcán szimplán elszalad.
2018. okt. 27. 07:19
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez ugyan előfordulhat, de tudsz ellene tenni. Egyrészt ha a jármű belsejében és nem az ajtó közelében utazol, nem ülve, hanem állva, akklr bizony elég nagy vakmerőség csak úgy kikapni a telót a kezedből. Főleg ha kamera is van a járművön.


Utcán pedig tényleg csak annyit tehetsz, hogy nem mélyedsz el nagyon és a szemed sarkából figyelsz. Kihaltabb helyen hallod, ha bárki közelít, zsúfoltabb helyen meg eleve érdemes úgy állni, hogy fal vagy más tárgy miatt ne lehessen hátulról erkezve akciózni. Ezt mondjuk én speciel nem követem, de neked adhat plusz biztonságot.


Végül az is számít, hogy egy vagy két kézzel fogod a mobilt, utóbbi eset túl nagy rizikó a rablónak.

2018. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!