Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért akadékoskodik a MÁV-STAR...

Miért akadékoskodik a MÁV-START a novemberben - októberben lejárt érvényességű diákigazolvánnyal - használt Budapest-bérletemen?

Figyelt kérdés

A BKK szabályai szerint használhatom legkésőbb november 30-ig, mivel október 31. előtti kezdőnappal vettem. A MÁV-START egyik hivatalos szabályzatában sem foglalt állást ezzel ellentétesen. Én jóhiszeműen megvettem az utolsó diákbérletemet, utána novemberben elkezdtek vegzálni a vonaton, hogy ez szerintük nem érvényes. Azóta az ügyfélszolgálat sem akarja elismerni, hogy ők semmilyen ezzel ellentétes szabályt nem hoztak, és követelik a pénzüket.


Fel nem foghatom, hogy miért kell így hozzáállni ehhez az egészhez. Egyrészt szerintem jogilag sincs igazuk, de ettől most tekintsünk el. Hatalmas nagy mellélövésnek tartom, hogy egy 1 hónapos átmeneti időszak miatt ezen kötekedni kezdjenek, mert ez már a tök mindegy kategória. Az ember megveszi a bérletét, amely a MÁV-START bizonyos vonataira is érvényes, és jóhiszeműen azt feltételezi, hogy az összes szolgáltatónál ugyanazok az elfogadási szabályok vannak. Utána meg szórakoznak, hogy mégsem. Olyankor mit kéne tennem, fizetnem a pótdíjukat, meg venni az érvényes bérletem mellé egy másikat, mert ők utasellenes módon akarnak eljárni?


2019. jan. 22. 17:32
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Ha nem tetted, akkor bizony az a helyzet, hogy jogosulatlanul akartál igénybe venni egy kedvezményt. Biztos hallottad már: a törvény (szabály) nem ismerése a betartása alól nem mentesít."


Ezt a lózungot meg ne puffogtassuk már, mert egyáltalán nem releváns ebben a helyzetben. Egy szolgáltatónak nem az ügyfelei lehúzására kellene alkalmaznia egy szabályt, még akkor sem, ha létezne ilyen szabály.

2019. jan. 24. 17:05
 12/12 anonim ***** válasza:

Mivel magánembert tojnak a kérdéseidre, ezért érdemes lenne megkeresni egy tévét (mondjuk RTL Klub) akik utánajárnának, hogy ez a téma miért nincs rendesen összehangolva a BKK és a MÁV között. Hiszen ez a 2 cég a Budapest-bérlet égisze alatt valamiféle együttműködésben áll, és ezt illene szabályzat szintjén is harmonizálni, hogy az ilyen esetek ne állhassanak elő.

Szóval szerintem egy sajtóorgánumhoz kellene fordulni, mert az ő megkeresésükre mindig reagálnak.

2019. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!