Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonat és busz csatlakozásra...

Vonat és busz csatlakozásra hogy lehet számítani Bp környékén?

Figyelt kérdés

Ha valamerre rendszeresen utazol: hány perccel későbbi indulást vállal még a sofőr, hogy a késő vonattal jövők elérjék? Ezt hol tapasztalod, azaz hol szállsz át?


Pl. Szobon én már kétszer nem értem el a csatlakozó buszt nyáron hétköznap, a vonat egyikszer kb húsz percet késett, másikra nem emlékszem, mennyit.



2019. febr. 4. 16:27
 1/7 anonim válasza:

Vicc az egész!

Totálisan nincs összehangolva!

Ráadásul nem a sofőr dönt, hanem amit a menetrend előír.

2019. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem a sofőr dönt? ezt nem tudtam.

Láttam olyat, hogy 2 perc van az átszállásra, és ritkán jár a busz. És ha ilyenkor mégis pontos a vonat, hol tudom megvenni a buszra a jegyet is? (Mert az ott van a menetrendben, hogy előre kell, pedig onnan indul.)

2019. febr. 4. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg a Volánbusz az összes csatlakozóként jelölt járat esetén (ezek a volanbusz.hu oldalon is elérhető táblázatos menetrendek szürke raszterében feltüntetett járatok) 5 perc késésig vár.


A többi társaságnál a garantált csatlakozások a várakozási idők jegyzékében szerepelnek, ami (a DDKK kivételével) szintén elérhetőek az érintett busztársaság oldalán.


Aztán, hogy a gyakorlat mit mutat, az egy teljesen másik történet. Sajnos a csatlakozóként jelölt járat be nem várása kb. a hazai buszközlekedéssel egyidős probléma.

2019. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most így utánagondolva láttam már ilyen szürkében feltűntetett csatlakozást, de nem tudtam, hogy akkor vár is.

Amit most érdekelt, ott az helyi járat, de nincs sehol utalás csatlakozásra a volán honlapon (pdf formátumút is, xls-t is néztem, biztos ami biztos.)

Persze ez hasznos volt, hogy írtad.

Mondjuk helyi járatnál az lenne az értelme, ha megvárná a vonatot, hiszen onnan is indul. Nem lehet, hogy helyi járatnál egyértelműen megvárja?

2019. febr. 4. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a buszjárat egyértelműen a vasútra hord rá, ott a rutinszerű, 5 perc körüli vonatkéséseket be szokták várni (pl Tárnok “helyi” buszok). . Sőt, van ahol kimondottan ez az egyetlen funkciója a busznak (pl Hosszúberek-Péteri), ott nyilván több a tolerancia. És aztán vannak azok a helyek, ahol ugyan összeér a buszhálózat és a vasút, de jellemzően nincsenek bevárt csatlakozások (pl Érd alsó).


De sajnos nincs igazán komoly kontroll efelett, szóval mondjuk a kerepesi helyijárat simán otthagyja a HÉV-et, ha épp a nemtörődöm sofőr van és ősszejön egy kis késés. Pedig az aztán tényleg csak ráhordó járat.

2019. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 4. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Tápiószelén a buszsofőr megvárja, amíg beér a vonat, még ha késik is, aztán amikor látja az utasokat rohanni, becsukja az orruk előtt az ajtót és elhúz.
2019. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!